منوی غذای نشست گروه ۲۰ در چین

تیم  کجارو
تیم کجارو سه شنبه، ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵
منوی غذای نشست گروه ۲۰ در چین

برای ضیافت‌های صبحانه، ناهار و شام رهبران ۲۰ کشور صنعتی حاضر در نشست گروه ۲۰ که در چین برگزار شد، بهترین آشپزان از بریسبن استرالیا دعوت به کار شدند و غذاهای شگفت‌انگیز و خوشمزه‌ای را برای آن‌ها تهیه و تدارک دیدند.

به نقل از پایگاه خبری استرالیا نیوز، مارتین لاتر، سرآشپز مرکز گردهمایی‌ها و نمایشگاه‌های بریسبن استرالیا منوی غذاهای سرو شده در نشست گروه ۲۰ در چین را مشخص کرده است که در ذیل می‌آید:

منوی صبحانه

صبحانه

سیاستمداران حاضر در نشست، صبح خود را با ۱۰ هزار نان کروسان و ۵۰۰۰ قطعه شیرینی دانمارکی آغاز کردند و البته برای جلوگیری از خواب‌آلودگی‌شان در طول روز و در نشست‌ها، حدود ۷۰۰ تن از خدمه، ۱۰۰ هزار فنجان قهوه‌های استرالیایی سرو کردند.

همچنین برای سلامت مهمانان انواع میوه‌های محلی شامل انبه و آناناس از ساحل سانشاین سرو شد.

تمامی غذاها در کاسه‌های سفالی، نقره و بلور سرو شدند تا از این مسئله اطمینان حاصل شود که وجهه استرالیا که مسئول تهیه و تدارکات منوهای غذایی برای میهمانان این نشست بود، خدشه‌دار نشود.

منوی ناهار

میگو

۱۰۰ سرآشپز روزانه ۱۴ ساعت کار کردند تا مطمئن شوند که میهمانان شامل ۲۵ رهبر و ۴۰۰۰ هیئت گرسنه نمی‌مانند. غذاهای دریایی شامل میگو و خرچنگ در منوی ناهار اولویت داشت. درمجموع ۲۵ هزار کیلوگرم مواد غذایی تازه برای تهیه ۱۰۰ هزار غذا استفاده شد. همچنین از سبزیجات تازه به‌عنوان دورچین در کنار ظروف غذاها نیز استفاده شد.

منوی شام

استیک

برای رهبران و هیئت همراه در نشست گروه ۲۰ استیک باربکیو سرو شد. گوشت بره نیز در منو بود که در روغن زیتون اعلای راتدونی استرالیا پخته شده بود.

منوی شیرینی‌ها

شیرینی

دسرهای خوشمزه نیز برای مهمان‌ها سرو شد. ۱۰۰ هزار نمونه شیرینی‌های خوشمزه در جریان این مراسم برای مهمان‌ها سرو شد که از جمله آن می‌توان به ویفرهای خوشمزه «تیم تام» استرالیا و کیک خامه‌ای درست شده از مرنگ به نام «پاولووا» اشاره کرد که مختص روسیه است.

بسیاری از این غذاها را تنها برای سرو در این نشست تهیه کرده بودند. از طرفی نگرانی اصلی درباره مسموم شدن این غذاها بود چراکه هیچ حفاظتی از آن‌ها نمی‌شد.

دسر

میز غذا

سرو غذا

منو

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه