نورپردازی بناهای تاریخی میدان نقش جهان

تیم  کجارو
تیم کجارو دوشنبه، ۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰
نورپردازی بناهای تاریخی میدان نقش جهان

بناهای تاریخی و توریستی میدان نقش جهان اصفهان به‌وسیله پروژکتورهای LED نور پردازی می‌شوند. این عملیات نورپردازی شامل بنای تاریخی عالی‌قاپو، مسجد شیخ لطف‌الله و مسجد امام می‌شود.

عملیات نورپردازی مجموعه بناهای تاریخی میدان امام (ره) آغاز شد. کار نورپردازی غرفه‌های طبقه دوم مجموعه میدان نقش جهان به اتمام رسیده و کار نورپردازی گنبد مسجد شیخ لطف‌الله، مسجد امام، عالی‌ قاپو و سردر قیصریه نیز در دست اجرا است. این اقدام به‌صورت مشارکتی و توسط پایگاه میدان امام (ره) شهرداری منطقه ۳ اصفهان، معاونت خدمات شهری شهرداری و برق منطقه‌ای اصفهان در حال اجرا است.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان نیز دراین‌باره گفت:

تاکنون ۳۰ درصد از عملیات نورپردازی مجموعه تاریخی میدان امام (ره) صورت گرفته است.

احمدرضا مصور با اشاره به اینکه برای اجرای نورپردازی اعتباری بالغ‌بر سه میلیارد ریال اختصاص یافته، اظهار کرد که برای نورپردازی بناهای تاریخی با حفظ موقعیت بناهای تاریخی از نورهای رنگی استفاده نخواهد شد و برای این منظور از پروژکتورهای LED برای مصرف بهینه انرژی و نورهای گرم آفتابی متناسب با بناهای تاریخی استفاده می‌شود.

احمدرضا مصور به مشكلات وضع موجود نظیر خاموشی بیش از ۸۰ درصد از نورپردازی مساجد و ابنیه تاریخی میدان، عدم دسترسی لازم به تجهیزات، سرقت لوازم و كابل‌ها و وضعیت نامناسب اتصالات و كابل‌كشی اشاره کرد و افزود:

هدف از اجرای این پروژه ارتقای کیفی وضعیت میدان در شب، با پرهیز از هرگونه تخریب در آثار تاریخی است.

مطالب مرتبط:

دیدگاه