عمارت مسعودیه تعطیل شد

تیم  کجارو
تیم کجارو یکشنبه، ۲۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۵
عمارت مسعودیه تعطیل شد

 روابط عمومی عمارت مسعودیه بطور رسمی اعلام کرد که این عمارت تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌باشد و علاقه‌مندان نمی‌توانند از این مکان بازدید کنند.

از پنج سال پیش تاکنون، عمارت مسعودیه با مصوبه صندوق احیا و بهره‌برداری اماکن تاریخی و فرهنگی کشور به منظور مرمت، احیا و بهره‌برداری به بخش خصوصی واگذار شد. این واگذاری از همان ابتدا با مخالفت‌هایی رو به رو بود از جمله مدت و نحوه واگذاری یک بنای تاریخی که از آن به عنوان بنای نفیس یاد می‌شد.

بارها و بارها نیز مسئولان صندوق احیا از اینکه روند مرمت عمارت مسعودیه به تاخیر افتاده به بهره‌برداران این بنای تاریخی اعتراض کرده بودند.

حتی اردیبهشت امسال حضور این گروه فیلمبرداری و اعتراض مسئولان صندوق موجب شد تا محمدرضا پوینده مدیر عامل و رئیس هیات مدیره صندوق احیا از فسخ قرارداد واگذاری این بنا به بخش خصوصی خبر دهد.

محمدرضا پوینده گفته بود:

شرکت بهره‌بردار پنج سال پیش این بنای تاریخی را در اختیار گرفت و با وجود اینکه از آن زمان تاکنون، هیچ هزینه‌ای برای مرمت آن نکرده، بهره‌برداری از این بنا را از همان اوایل در دستور کار خود قرار داده است؛ از این رو صندوق احیا با استناد به برخی بندهای قرارداد، پس از اخطارهای مکرر اردیبهشت، نام فسخ قرارداد را به شرکت بهره‌بردار ابلاغ کرد. بر اساس قرارداد واگذاری و به دلیل تخلفاتی که بهره‌بردار انجام داده ما فسخ این قرارداد را به آنها اعلام کرده‌ایم و در یک مدت زمان مشخص باید عمارت به صندوق احیاء برگردد. فسخ این قرارداد هم بر اساس بندهای خود قرارداد انجام شده و ما هیچ‌گونه اقدامی خارج از چارچوب قرارداد و قانون انجام نداده‌ایم.   امیدواریم که این عمارت هر چه زودتر به دولت برگشته و شرکت بهره‌بردار سریع‌تر آن را تحویل دهد.

از آن زمان تاکنون بهره‌برداران عمارت مسعودیه همچنان به روال کاری خود ادامه می‌دادند تا اینکه شب گذشته اعلام شد این عمارت تعطیل شده است.

 

مطالب مرتبط:

منبع مهرنیوز

دیدگاه