غرامت ۴۹۰ میلیونی برای مرگ گردشگران مکزیکی در مصر

تیم  کجارو
تیم کجارو چهار شنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۵
غرامت ۴۹۰ میلیونی برای مرگ گردشگران مکزیکی در مصر

مبلغ ۱۴۰ هزار دلار توسط فدراسیون آژانس‌های گردشگری مصر به خانواده هر یک از گردشگران مکزیکی کشته شده در این کشور پرداخت می‌شود.

پس از اینکه در ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۵ میلادی هشت گردشگر مکزیکی به‌همراه چهار مصری به اشتباه توسط نیروهای امنیتی کشته شدند، مسئولان گردشگری این کشور آفریقایی تصمیم دارند این اشتباه مهلک را با پرداخت ۱۴۰ هزار دلار به خانواده گردشگران مکزیکی قربانی این حادثه جبران کنند.

مصری‌ها معتقدند که این گردشگران وارد منطقه‌ای محصور در صحرای غرب شدند، اما توسط نیروهای امنیتی که آن‌ها را با تروریست‌ها اشتباه گرفته بودند به رگبار بسته شدند.

«احمد ابراهیم»، خزانه‌دار اتحادیه آژانس‌های مسافرتی مصر به «آسوشیتدپرس» اعلام کرد خانواده سه تن از این قربانیان پس از اینکه قبول کردند برای این حادثه از دولت مصر شکایت نکنند، هرکدام چکی به مبلغ ۱۴۰ هزار دلار به‌عنوان غرامت دریافت کرده‌اند.

این مسئول گردشگری مصر اضافه کرد مذاکرات با خانواده سایر قربانیان این حادثه نیز در حال پیگیری است تا این پروژه به‌صورت قطعی بسته شود.

«احمد ابو زید»، سخنگوی وزارت امور خارجه مصر نیز حصول توافق با خانواده سه تن از گردشگران مکزیکی کشته شده در این کشور را تأیید و اعلام کرد این توافق بین فدراسیون آژانس‌های مسافرتی مصر و خانواده قربانیان حاصل شده و دولت قاهره دخالتی در این موضوع نداشته است.

«کلودیا رویز ماسیو»، وزیر امور خارجه مکزیک در اوایل سال میلادی اعلام کرده بود مسئولان گردشگری مصر باید شفافیت بیشتری دراین‌باره داشته باشند و در نهایت مسئول این حادثه هستند.

گردشگری مصر که در چند سال اخیر همواره با بحران در صنعت گردشگری روبه رو بوده، در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ نیز شاهد نزول ۴۰ درصدی گرشگران بوده که این امر عمدتا به سبب ناامنی حاصل از حملات گروه تروریستی داعش ایجاد شده است.

در اکتبر سال ۲۰۱۵ میلادی نیز یک فروند هواپیمای مسافربری حامل گردشگران روس بر فراز صحرای سینا در یک انفجار تروریستی سقوط کرد که به کشته شدن شمار فراوانی از گردشگران روس، یکی از منابع اصلی درآمد گردشگری مصر انجامید و در ژانویه امسال نیز سه گردشگر در منطقه‌ای گردشگری در دریای سرخ توسط مردان مسلح به چاقو کشته شدند.

صنعت گردشگری مصر که یکی از حیاتی‌ترین منابع درآمد دولت مصر است، از سال ۲۰۱۱ و با ناآرامی‌هایی که به برکناری حُسنی مبارک انجامید وارد بحران شد‌، این در حالیست که پیش از آن و تا سال ۲۰۱۰ سالانه ۱۴/۷ میلیون گردشگر خارجی از مصر دیدن می‌کردند، اما این آمار در سال ۲۰۱۱ به‌یک‌باره ۹/۸ درصد نزول پیدا کرد.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه