۸ فعالیتی که می توانید در جزیره کانگورو انجام دهید

صدیقه شجاعی
صدیقه شجاعی دوشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰
۸ فعالیتی که می توانید در جزیره کانگورو انجام دهید

از تماشای فک‌ها تا پیاده‌روی در کوهستان و مسیرهای طبیعی و تماشای ساختارهای صخره‌ای غارمانند جزو فعالیت‌های مهیج و جالب در جزیره‌ی کانگورو هستند.

جزیره کانگورو در نزدیکی استرالیای جنوبی قرار دارد و با سواحل شنی سفید، تعداد زیادی حیوانات عجیب و غریب و حجم گسترده‌ای از محصولات محلی پذیرای گردشگران است. این جزیره به خاطر تعداد خیلی زیاد کانگوروهای خاکستری غربی در این منطقه، جزیره‌ی کانگورو نام‌گذاری شده است و اولین بار کاوشگر انگلیسی، متیو فلیندرز آن را کشف کرد. در اینجا قصد داریم به شما بگوییم در زمان سفر به این جزیره می‌توانید چه فعالیت‌هایی انجام دهید.

به جاده بزنید

جزیره کانگورو

اگر اهل جاده هستید، باید بدانید که این جزیره، ۱۶۰۰ کیلومتر جاده‌ی دیدنی همراه با هر نوع حیات‌وحش و حیوانات بومی دارد. یک خودرو از فرودگاه اجاره کنید و به جاده بزنید! حدود ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه از شرق به غرب و ۴۵ دقیقه از شمال به جنوب جزیره طول می‌کشد و در نتیجه بخش اعظمی از جزیره را می‌توانید در طول رانندگی ببینید.

صخره‌های سربه‌فلک‌کشیده، خلیج‌های آرام، جنگل‌های فشرده و بی‌نهایت تپه‌های شنی، تنها بخشی از جاذبه‌های طبیعی این جزیره به شمار می‌روند. علاوه بر این، تعداد زیادی هتل متناسب با هر بودجه‌ای نیز در جزیره کانگورو به چشم می‌خورد.

از پارک حفاظت خلیج فک دیدن کنید

جزیره کانگورو

همیشه فرصت تماشای از نزدیک شیرهای دریایی میسر نمی‌شود، اما در پارک حفاظت شده خلیج فک (Seal Bay Conservation Park) در جنوب جزیره‌ی کانگورو می‌توان آن‌ها را در محیط زندگی طبیعی‌شان مشاهده کرد. سومین کلونی بزرگ شیرهای دریایی استرالیا در این خلیج زندگی می‌کنند که در ساحل دراز کشیده‌اند یا در دریا مشغول شنا هستند. با حضور در این منطقه می‌توانید در قالب یک تور به ساحل بروید یا اگر ترجیح می‌دهید از راه دور این شیرهای دریایی را تماشا کنید امکان تماشای آن‌ها از سکوی تماشا وجود دارد.

شنا کنید

جزیره کانگورو

به خاطر شرایط جزرومد و وجود کوسه‌ها،‌ مسافران نمی‌توانند در هر نقطه‌ای از این جزیره به آب بزنند. با این حال در برخی نقاط نظیر خلیج وون (vonne Bay) امکان شنا وجود دارد. این بندر امن در جنوب جزیره و در نزدیکی خلیج فک قرار دارد و محلی ایدئال برای شنا در یک روز گرم و آفتابی یا حتی ماهیگیری به حساب می‌آید. اگر فکر بستن وسایل پیک نیک را نکرده‌اید، نگران نباشید زیرا فروشگاه وون جرنال، همبرگرهای خوشمزه‌ای دارد. با کایاک هم می‌توانید به آب بزنید و به‌سمت رودخانه هریت بروید.

محصولات محلی را امتحان کنید

جزیره کانگورو

به لطف میراث کشاورزی غنی این جزیره، مقصدی عالی برای عاشقان غذا محسوب می‌شود. در آیلند پیور (Island Pure) توقف کنید و از پنیر خوشمزه و سایر محصولات لبنی هیئت لذت ببرید. عسل ارگانیک بی‌نظیر این منطقه را نیز از دست ندهید. اگر هم اهل نوشیدنی هستید، به «اسپریت» بروید و نوشیدنی‌های خوشمزه با طعم‌هایی مثل عسل و گردو را بچشید،‌ شاید به حدی به آن علاقه‌مند شوید که باز هم به این محل برگردید.

صخره های شگفت آور را از دست ندهید

جزیره کانگورو

تماشای صخره‌ها شاید خیلی جذاب نباشد، اما ریمارکبل راکس (Remarkable Rocks) در پارک ملی فلیندرز چیس (Flinders Chase National Park) ارزشش را دارد. در این پارک ملی، گروه‌های زیادی کانگوروی خاکستری غربی و تعداد زیادی فک دریایی زندگی می‌کنند. صخره‌های شگفت‌آور، سازه‌هایی با قدمت ۵۰۰ میلیون سال هستند که آثار برخورد آب و باد را می‌توان در آن مشاهده کرد. زمان غروب یا طلوع آفتاب به این منطقه بروید و شاهده مناظر زیبای این صخره‌ها در تلالو نور خورشید باشید. فقط از رفتن به لبه صخره‌ها اجتناب کنید که به خاطر موج‌های ناگهانی احتمال سقوط وجود دارد.

از شیرهای دریایی دیدن کنید

جزیره کانگورو

اگر تماشای فک‌های موجود در پارک حفاظت خلیج فک همچنان شما را راضی نکرده است، به‌سمت شرق جزیره و پارک ملی فلیندرز چیس بروید. در این منطقه‌ی هیجان‌انگیز امکان تماشای بازی و شنای شیرهای دریایی وجود دارد و تماشای آن‌ها از وسط قوس‌های صخره‌ای که در اثر باد و آب دریا شکل‌های زیبایی گرفته‌اند، خالی از لطف نیست. در سمت دیگر این منطقه نیز می‌توانید حدود ۷ هزار شیر دریایی خزدار نیوزلندی را ببینید.

به پارک حفاظت کلی هیل بروید

جزیره کانگورو

بازدید از سرزمین عجایب غارهای زیرزمینی و فرورفتن در گودال‌ها احتمالا جزو علایق همه انسان‌ها نیست، به‌خصوص وقتی بشنوند که کسی تا چند متری زیر زمین رفته است، حال‌شان بد می‌شود. اگر می‌توانید بر این حس غلبه کنید، در یکی از تورهای پارک حفاظت شده کلی هیل (Kelly Hill Conservation Park) شرکت کنید و از ساختارهای آهکی زیرزمین دیدن کنید که جذاب هستند. افراد ماجراجوتر هم می‌توانند غارهای کوچک‌تر پرپیچ و خم زیر زمین را امتحان کنند.

به هایکینگ بروید

جزیره کانگورو

اگر جزو افرادی هستید که ترجیح می‌دهید خودروی خود را جلوی هتل رها کنید و با پای پیاده در جاده‌های جزیره حرکت کرده و از جنگل‌های سرسبز، مناظر بالای صخره، باتلاق‌های چشم‌نواز دیدن کنید، باید بدانید مسیر صخره‌ای ساحلی کپ دو کوئدیک (Cape du Couedic Coastal Cliff Walk) حدود ۱٫۵ کیلومتر است و از مسیرهای عالی برای هایکینگ به شمار می‌رود. هرچند مسیرهای متعددی در سراسر جزیره برای هایکینگ وجود دارد که می‌تواند برای هر سلیقه‌ای مناسب باشد.

مطالب مرتبط:

منبع momondo

دیدگاه