اسرار‌آمیزترین مکان ها در ایندیانا، جایی برای تجربه های عجیب

سارا حسینقلی‌زاده
سارا حسینقلی‌زاده جمعه، ۱۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۰
اسرار‌آمیزترین مکان ها در ایندیانا، جایی برای تجربه های عجیب

آیا با دیدن مکان‌های ماورا طبیعی در فیلم‌ها، به دنبال یافتن چنین مکان‌هایی در دنیای واقعی بوده‌اید؟ مکان‌ها و اتفاقاتی مرموز در ایندیانا، می‌تواند شما را به رفتن به آنجا وسوسه کند.

 موقعیت فیلم‌برداری سریال «اتفاقات مرموز»، ما را بر آن داشت تا کمی بیشتر درباره‌ی محل فیلم‌برداری این سریال تحقیق کنیم و با گزارشات عجیبی از مناطق مختلف ایندیانا مواجه شدیم. پلی مرموز در شهر ایون، مهمانسرای استوری در نشویل، صداهایی مبهم در کوکومو و جاذبه‌ی معکوس در مورسویل از جمله اتفاقات ماورایی هستند که در صورت رفتن به ایندیانا با آن‌ها روبه‌رو خواهید شد.

سریال اتفاقات مرموز

از این ۵ مکان مرموز واقعی در ایندیانا بازدید کنید. چرا که محل فیلم‌برداری سریال «اتفاقات مرموز» (Stranger Things) است. به این مکان‌ها سری بزنید تا سفرنامه خارق‌العاده خودتان را داشته باشید.

طرفداران سریال اتفاقات مرموز منتظر فصل دوم این سریال هستند که در شبکه‌ی «نت‌فلیکس» (Netflix) به نمایش گذاشته می‌شود. 

پس از دیدن این‌که چگونه ویل (Will) با بازگشتش به دنیای واقعی کنار می‌آید و متوجه می‌شود که چه اتفاقی برای الون (Eleven) افتاده است، شاید تصمیم بگیرید تا برای سفر خارق‌العاده‌ و ماورایی خودتان جسارت به خرج دهید و آن را شروع کنید.

گرچه نمی‌توانید به «هاوکینگز» (Hawkins) (شهری خیالی که توسط خالقان سریال اتفاقات مرموز خلق شده است) بروید، اما می‌توانید به مقاصد واقعی ایندیانا سری بزنید تا قسمتی از پدیده‌های مرموز غرب آمریکا را بچشید.

پلی از دنیای دیگر در ایون

چه چیزی در «آپساید داون» (Upside Down) (یک بعد موازی است که در دنیای موازی با جهان ما وجود دارد و شامل همان ساختارها و موقعیت‌های جهان ما است؛ اما تاریک‌تر، سردتر و مبهم‌تر از آن است و مه همه جای آن را فرا گرفته است و در آن زندگی انسانی وجود ندارد و حیواناتی شبیه تمساح وجود دارند.) وجود دارد؟ چگونه می‌توان به آن دنیا دست یافت؟ گاها تصور می‌کنیم که در این زمینه اطلاع داریم، اما رازهای زیادی در این باره وجود دارد که همچنان ناشناخته باقی مانده است.

آون

در شهر «ایون» (Avon) پلی وجود دارد که شاید برای شما هیجان‌انگیز باشد. محلی‌های آن منطقه ادعا می‌کنند که یک مادر و فرزند از آن پل می‌افتند و فوت می‌کنند و از آن پس، افرادی که از آن پل عبور می‌کنند، همچنان صدای گریه‌های آن‌ مادر و فرزند را می‌شنوند. شاید به این دلیل است که افراد هنگام عبور از این پل دائما بوق می‌زنند. شاید با این کار به دنبال فرار از شنیدن صدای مبهم و رمز‌آلود دنیای دیگر هستند.

از سال ۱۹۸۶ دنبال‌کنندگان و علاقه‌مندان به «یو اف او»ها (اشیا ناشناس پرنده، UFO= Unidentified Flying Object) گزارش مشاهده‌ی بیش از ۱۰۰ یو اف او، در آسمان این شهر را از یک مکان ثابت دادند.

بازگشت به زمان در مهمانسرای استوری

مهمانسرای استوری

 سریال اتفاقات مرموز بر محور داستان‌های ارواح نمی‌چرخد، بلکه این مجموعه یک ترس سالم را از اتفاقاتی که در شب رخ می‌دهد، به نمایش می‌گذارد. اقامت در «مهمانسرای استوری» (Story Inn) در «نشویل» (Nashville) در ایندیانا دقیقا همین کار را با شما می‌کند. زمانی که صاحب کنونی این مهمانسرا به آن مکان رفت، متوجه مساله‌ای خارق‌العاده در آنجا شد. جزییات کتاب مهمانان این مهمانسرا شامل اتفاقات ماورایی در هر یک از این اتاق‌ها می‌شود. می‌توانید اتاقی را برای یک شب در این بنای تاریخی قرن نوزدهم رزرو کنید و خودتان شاهد آن اتفاقات از نزدیک باشید و ببینید که آیا موجودی ماورایی وجود دارند یا خیر؟

وینسنس

مردم در طی ۱۲۰ سال گذشته، گزارشات زیادی مبتنی بر مشاهده‌ی اشیا ناشناس پرنده و اشیا مرموز زیادی در «وینسنس» ( Vincennes) را داده‌اند. یکی از مکان‌های فرازمینی برای جستجوکنندگان هیجان در «نقطه ی خوش یمن» (Lucky Point) در کنار «رودخانه‌ی وایت» (White River) است که به قسمت جنوبی و مرکزی ایندیانا سرازیر می شود. از سال ۱۹۸۶ جستجوکنندگان یو اف او ها تقریبا صد مشاهده در یک نقطه ی مشخص را گزارش کردند. در سال ۲۰۰۶، ده نفر مشاهده‌ی اشیای ناشناسی را تنها در یک شب گزارش کردند. بعضی افراد، گزارش مشاهده‌ی توپ‌هایی از روشنایی را دادند، در حالی‌که بعضی دیگر مثلث‌های سیاه بزرگی را دیده‌اند. اگر شما هم در هنگام بازدید از این مکان خوش شانس باشید، احتمال دارد که یکی از این اشکال عجیب و غریب را مشاهده کنید.

در کوکومو با دقت بیشتری گوش دهید

کوکومو

در سریال اتفاقات مرموز، جویس برنز اولین کسی است که نشانه‌های مرموز آپساید داون را می‌شنود. ظاهرا بعضی از ساکنین «کوکومو» (Kokomo) در ایندیانا به پدیده‌های غیرطبیعی عادت کرده‌اند. بعضی از ساکنین و نه همه‌ی آن‌ها یک زمزمه‌ی رمز‌آلود آرام را گزارش کردند که موجب سردرد و ناراحتی می‌شود. این زمزمه تنها اتفاق عجیبی نیست که در کوکومو رخ می‌دهد. در سال ۲۰۰۸ ساکنان این منطقه صدای غرش‌های بلند که خانه‌هایشان را لرزانده، در حالی‌که اشعه‌هایی پررنگ در آسمان دیده شده را گزارش کردند. همزمان «پایگاه هوایی رزور گریسوم» (Grissom Air Reserve Base) هرگونه تست هوایی را در آنجا و در آن شب ماه آوریل تکذیب کرده است و علت این اتفاق برای همیشه ناشناخته ماند.

شاهد معکوس شدن جاذبه را در مورسویل باشید

مورسویل

شاید در سریال اتفاقات مرموز الون یک نیروی ماورا طبیعی دارد که قادر است جاذبه را با ذهنش دستکاری کند، اما بقیه‌ی ما برای دیدن جاذبه در جهتی معکوس، باید دچار توهم  شده باشیم. «توده‌ی جاذبه» (Gravity Hill) در «مورسویل» (Mooresville ) معروف‌ترین مکان در ایندیانا برای مشاهده جاذبه به صورت معکوس است. بازدیدکنندگان از مورسویل ماشین‌شان را در یک جای صاف پارک می‌کنند یا یک توپ بسکتبال را آنجا قرار می‌دهند تا بالا رفتن آن را مشاهده کنند. این اتفاق در واقع یک خطای دید است و دانشمندان اثبات کردند که این تنها یک توهم بصری است. اما بومی‌های آن منطقه، همچنان داستان‌هایی از پدیده‌هایی که این واقعه را توصیف می‌کنند، تعریف می‌کنند.

         

مطالب مرتبط:

منبع flipboard

دیدگاه