گردشگری وحشت: ۱۰ گورستان تسخیر شده جهان

مریم اصلانی
مریم اصلانی سه شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۵
گردشگری وحشت: ۱۰ گورستان تسخیر شده جهان

نام گورستان خود به تنهایی ترس به جان انسان می‌اندازد، حال تصور کنید شب‌ها این مکان شاهد چه رویدادهایی است. البته اینجا ما باز هم شاهد یکه تازی قوه‌ی تخیل انسان هستیم که چه بسی از کاه کوه می‌سازد، اما به هر حال این ترس در گوشه‌ی ذهن بسیاری از ما جا خوش کرده و نمی‌توان به سادگی آن را انکار کرد. کجارو با مرور ده گورستان تسخیر شده و معروف جهان همراه شما خواهد بود.

مجموعه مقالات گردشگری وحشت به معرفی بهترین‌های دنیای ترس و هیجان پرداخته و بدون هیچ‌گونه پیشداوری، تنها به بیان مدارک و مستندات موجود در رابطه با این مکان‌ها می‌پردازد. ما صحت و سقم این داستان‌ها را تأیید نکرده و تنها در مقام معرفی، داستان هر کدام را برای شما بازگو می‌کنیم. قضاوت با شماست که این داستان‌ها را بپذیرید یا خیر.

شاید از قبل آوازه‌ی گورستان‌هایی که در ادامه به حضورتان معرفی خواهند شد را شنیده باشید. البته موارد ذکر شده در این فهرست تنها مکان‌های تسخیر شده این چنینی نیستند، اما به هر حال آنها از ویژگی و امتیازات مثبتی برای جلب توجه و نظر عاشقان دنیای ترس و ارواح بهره برده‌اند.

پس سخن کوتاه کرده و به سراغ این ده گورستان ترسناک و مورد توجه دنیای گردشگری وحشت می‌رویم.

گورستان تاریخی “Pere Lachaise”، پاریس

۱۰ گورستان معروف و تسخیر شده جهان

این گورستان مدفن شماری از شخصیتهای معروف و پرآوازه‌ای همچون «اسکار وایلد» (Oscar Wilde)، «جیم موریسون» (Jim Morrison)  و «مارسل مارسو» (Marcel Marceau) است. گفته می‌شود که شب هنگام قربانیان هولوکاست در این گورستان قدم زده و در جستجوی استراحتگاه ابدی خود، به این سو و آن سو می‌روند. و البته خدا می‌داند چه تعداد ارواح سرگردان دیگر، شب‌های خود را با گشت و گذار در میان مقابر این گورستان به صبح می‌رسانند.

گورستان معروف پاریس


گورستان سنت لوئیس (St. Louis)، نیو اورلئان

۱۰ گورستان معروف و تسخیر شده جهان

این گورستان معروف و البته شمارهd یک «نیو اورلئان»، مدفن ملکه‌ی نه چندان خوشنام وودو «ماری اویه» (Marie Aveau ) است. گفته می‌شود که ظاهرا ماری حتی پس از مرگ نیز از جادوی خود دست نکشیده است. از سوی دیگر بازدید کنندگانی هم ادعا کردند که صدای ناله و یا خراشیدن را از داخل شماری از مقابر قدیمی این گورستان شنیده‌اند. ادعایی که نه قابل تأیید است و نه تکذیب.

گورستان سنت لوئیس


گورستان های گیت (Highgateلندن

۱۰ گورستان معروف و تسخیر شده جهان

اولین افسانه‌های مرتبط با این گورستان برای نخستین بار در دهه‌ی ۱۹۶۰ بر سر زبان‌ها افتاد که حکایت از حضور خون آشامی در شهر لندن می‌کرد که ظاهرا به کرات در پشت دروازه‌های این مکان رؤیت شده بود. از سوی دیگر داستان‌هایی نیز دهان به دهان منتقل می‌شدند که از پیدا شدن اجساد بدون خون جانوران سخن گفته و باعث ایجاد ترس و وحشت بسیاری در بین مردم و ساکنان محلی شده بود، به طوری که گروه‌هایی تشکیل شده و در پی شکار این شکارچی شب بودند. خدا می‌داند، شاید هنوز هم شب هنگام این قاتل مخوف پیچیده در شنل بلند خود در میان سنگ قبرها حرکت کرده و به دنبالمکیدن خون شکاری تازه می‌گردد؟

گورستان های گیت


گورستان گرین وود (Greenwood)، ایلینوی

۱۰ گورستان معروف و تسخیر شده جهان

ظاهر روح معروفی که این گورستان را به تسخیر خود در آورده است، روح ناآرام و عصبانی پسر جوانی است که مردم محلی او را با نام «مایکل» (Michael) می‌شناسند. گواهی شاهدان عینی حکایت از پرتاب سنگ به سمت بازدید کندگان دارد، عده‌ای هم ادعا کرده‌اند که کسی به آنها مشت و لگد زده است. همچنین گزارش‌هایی در دست است که ظاهرا شماری از گردشگران حتی با روح دختر جوانی غمگین هم مواجه شده‌اند که ناگهان در دل زمین گورستان ناپدید شده است.

گورستان گرین وود


گورستان استال (Stull)، کانزاس

۱۰ گورستان معروف و تسخیر شده جهان

این گورستان همچنین با نام «گورستان دوزخی» نیز شناخته شده و حتی گفته می‌شود که اینجا پسری از مادری انسان و پدری شیطان متولد شده است. شایعاتی در دست است که حکایت از پرستش شیطان دارند و همچنین داستان نورهای غیر قابل توضیحی که شب هنگام قابل مشاهده‌اند نیز از دیگر مسائلی است که پیرامون این گورستان بر سر زبان‌هاست. این شایعات و فضای مرموز و ترسناک این گورستان دست به دست هم داده و باعث شده ساکنان محلی به شدت از این مکان واهمه داشته باشند به طوری که احساس می‌کنند اینجا دروازه‌ای است که رو به جهنم گشوده می‌شود. 

گورستان استال در کانزاس


گورستان رستاخیر (Resurrection)، شیکاگو

۱۰ گورستان معروف و تسخیر شده جهان

این گورستان که در شهر «شیکاگو» واقع شده، ظاهرا استراحتگاه ابدی روحی ناآرام است که شهرتی قابل توجه را در افسانه‌های این کشور به خود اختصاص داده است، روحی معروف که به نام «مری خون آلود» یا (Bloody Mary) شناخته می‌شود. ظاهرا مری بیچاره بعد از بازگشت از یک مراسم تدفین و درست در نزدیکی این گورستان مورد حمله قرار گرفته و به قتل رسیده است. مردم محلی گزارش می‌دهند که او اغلب در جاده ظاهرا شده و از مردم می‌خواهد که او را به ورودی گورستان برسانند، جایی که او ناگهان غیب می‌شود.

بلادی مری


گورستان باغ امید (Garden of Hope)

۱۰ گورستان معروف و تسخیر شده جهان

این گورستان واقع شده در «می‌سی‌سی‌پی» مدفن و آرامگاه ابدی خانواده‌ای است که با خشونت و قساوت هر چه تمام به قتل رسیده‌اند. بازدید کنندگان خبر از حضور ارواح کودکانی می‌دهد که در حال بازی و جست و خیر مشاهده شده‌اند. ظاهرا ارواح این کودکان  بین سنگ قبرها می‌دوند در عین حال حتی صدای خنده آنها نیز به گوش عده‌ای رسیده است.

گورستان باغ امید


گورستان «بچلرز گروو» (Bachelors Grove)

۱۰ گورستان معروف و تسخیر شده جهان

این گورستان دیگر گورستان تسخیر شده شهر شیکاگو است که باز هم شاهد حضور ارواح ناآرام و هم محل روی دادن فعالیت‌های ماورایی بسیاری بوده و هست. بازدیدکنندگان از خانه‌ای سفید با ستون‌های مرمری سخن می‌گویند که یکباره و به شکلی مرموز روی زمین ظاهر شده و تنها چند ثانیه بعد پیش چشمان متحیر آنها محو می‌شود، به طوری که گویی اصلا چیزی در آنجا وجود نداشته است. این گورستان آن چنان مورد توجه مسئولان نبوده و مورد مرمت و بازسازی قرار نگرفته است، به همین دلیل رفته رفته در حال تخریب و نابودی است. به نظر می‌رسد اینجا در نهایت به بهشت رویایی ارواح تبدیل خواهد شد.

گورستان تسخیر شده


گورستان «بوناونچر» (Bonavneture)، ساوانا (Savannah)

۱۰ گورستان معروف و تسخیر شده جهان

این گورستان در عین زیبایی، جایی ترسناک و تسخیر شده است که حتی در فیلمی با نام «نیمه شب در باغ خیر و شر» که براساس کتاب «جان برنت»(John Brendt) ساخته شد نیز به عنوان لوکیشن مورد استفاده بوده است. اتمسفر این مکان بسیار سنگین و وهم آلود است، حضور درختان خز اسپانیای این محیط را به مراتب گیراتر هم کرده است. به طوری که در مجموع به مکانی کامل و ایده‌آل برای تجربه کردن ترس و وحشت و تسخیر مبدل شده است. البته مردم محلی داستان‌های افسانه‌ای در مورد دختری جوان به نام «گریسی واتسون» را بازگو می‌کنند که ظاهرا زندگی پر دردی داشته است. به همین خاطر بازدید کنندگان اغلب هدایای کوچکی با خود آورده و معتقدند اگر کسی این هدایا را بدزدد، ناخودآگاه شروع به گریستن خواهد کرد. با این اوصاف بد نیست اگر کسی گذرش به ساوانا افتاد، سری هم به این گورستان زده و از نزدیک صحت و سقم این داستان را بسنجد، البته اگر جرأت انجام چنین کاری را داشته باشد!

گورستان بوناونچر


گورستان ریکولتا (Recoleta)، بوینس آیرس

۱۰ گورستان معروف و تسخیر شده جهان

و اینجا آخرین مورد فهرست ما است، قبرستانی که در کشور آرژانتین واقع شده است، جایی که به صورت نمادین معروف است به شهر ثروتمندان و مردگان. شایعاتی وجود دارد که از حضور روحی به نام «اویتای» (Evita) ناخشنود حکایت می‌کنند که این گورستان را به عرصه قدرت نمایی خود بدل کرده است. همچنین روح نگهبان شبی که در زمان حیاتش در این گورستان مشغول به کار بود نیز ظاهرا هنوز هم به انجام وظیفه خود مشغول است، چرا که گروهی ادعا کردند که شب هنگام صدای پا و زنجیر و کلیدهای او را به گوش خود شنیده‌اند. همچنین روح ناآرام دختری جوان که ظاهرا به اشتباه در حالی که زنده بوده، به خاک سپرده شده است نیز از جمله اشباح ساکن این گورستان تاریخی است.

گورستان ریکولتا در آرژانتین

امیدوارم از این گشت و گذار نیز لذت برده باشید. راستی تا به حال شب هنگام به یک گورستان سر زده‌اید؟ فکر می‌کنید جرأت انجام چنین کاری را دارید؟ یا اصولا به این داستان‌ها باور نداشته و ترسی در دل خود احساس نمی‌کنید؟

مطالب مرتبط:

منبع paranormal

دیدگاه