مثلث های مرموز دیگر دنیا به جز برمودا

موسی معتمدی | دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت ۹۵ ساعت ۲۳:۰۰

حتما شما هم نام مثلث برمودا را شنیده‌اید، اما آیا می‌دانستید که برمودا تنها مثلث مرموز در جهان نیست و مثلث‌های مرموز دیگری هم در سایر نقاط جهان کشف شده است که در آن‌ها کشتی‌ها غرق، هواپیما‌ها و افراد بسیاری به‌طرز عجیب و شگفت‌انگیزی ناپدید شده‌اند. در ادامه با کجارو همراه باشید تا شما را با این مکان‌ها آشنا کنیم.

مثلث آلاسکا

مثلث آلاسکا

مثلث آلاسکا بخش بزرگی از این ایالت را پوشش می‌دهد که قسمت اعظم آن بیابان است. افراد بسیاری در این مثلث ناپدید شده‌اند و هواپیما‌هایی که بر فراز این مثلث در حال پرواز بوده به‌طرز مرموزی یا سقوط کرده یا ناپدید شده‌اند. از سال ۱۹۸۸ تاکنون، به‌طور تخمینی ناپدید شدن ۱۶۰۰۰ نفر در این منطقه گزارش شده است.

جزیره ایستر

جزیره ایستر

جزیره ایستر به‌ویژه به خاطر تندیس‌های ۴۰۰ ساله عجیب باستانی خود مشهور است. به این تندیس‌ها که در راستای کرانه دریا به خط ایستاده‌اند «موآی» گفته می‌شود. در طول دهه‌های مختلف، اسرارآمیز بودن این جزیره همواره مورد بحث و گمانه‌زنی بوده است. این جزیره سرزمین تمدنی بوده که به‌طرز مرموزی به‌یک‌باره ناپدید شده‌ است. از آثار باستانی به‌جای مانده در جزیره اطلاعات زیادی به دست نیامده، اما از آنجا که گرداب‌های مرموز با ناپدید شدن‌های عجیب در جزیره مرتبط است، می‌توان حدس زد که مثلث مرموز دیگری در این منطقه وجود دارد.

مثلث بریج واتر

مثلث بریج واتر

گرچه این مثلث به خاطر گرداب‌های مرموز در این فهرست قرار نگرفته، اما فعالیت‌های غیرطبیعی و غیرعادی در این مثلث مرموز باعث شگفتی و تعجب بسیاری از مردم شده است. این مثلث در حدود ۳۰ مایلی جنوب بوستون واقع شده و طبق افسانه‌ها و روایات قومی و محلی، مساحتی به وسعت ۲۰۰ مایل مربع را در بر گرفته است. در صد‌ها سال گذشته روایاتی مبنی بر مشاهده فعالیت‌های غیرطبیعی، یوفو‌ها، موجودات عجیب و غریب و ارواح گزارش شده است. جنگل فری‌تاون فال ریور استیت در داخل مثلث به مکانی که فعالیت‌های غیر طبیعی در آن مشاهده شده، مشهور است.

دریای شیطان

دریای شیطان

نام دریای شیطان به‌تنهایی ترسناک است، اما این دریا به نام مثلث اژدها هم شناخته می‌شود. این منطقه مثلثی آبی بین ژاپن، بونین و دریای فیلیپین واقع شده است. بر‌ اساس پیشینه تاریخی، اتفاقات عجیبی در این بخش از اقیانوس آرام به‌مدت صد‌ها سال رخ داده است. دلیل نام‌گذاری این منطقه مثلثی از یک افسانه کهن در مورد غرق شدن کشتی‌ها توسط اژدها سرچشمه می‌گیرد، حداقل از دهه ۱۲۰۰ میلادی تاکنون کشتی‌های بسیاری غرق شده و تعداد بسیاری هم در دهه ۱۹۵۰ ناپدید شده‌اند.

آب‌گیر وارتون

آب‌گیر وارتون

با در نظر گرفتن نظریه‌هایی که هنوز هم در مورد گم شدن پرواز شماره MH۳۷۰ وجود دارد، باز هم موردی دیگر به نام مثلث آب‌گیر وارتون که اغلب نادیده گرفته شده، وجود دارد. این بخش از اقیانوس هند کمتر شناخته شده‌تر از مثلث اژدها و مثلث برمودا است و در واقع، در مقایسه با بقیه اقیانوس‌های جهان به‌ندرت رد‌یابی شده است. به باور بسیاری از نظریه‌پردازان هواپیمای پرواز شماره MH۳۷۰ در اینجا ناپدید شده و بیان‌گر آن است که احتمالا هرگز بقایای آن کشف نخواهد شد.

موهنجو دارو یا تپه مردگان

موهن‌جو دارو یا تپه مردگان

موهنجو دارو یا تپه مردگان نام پایتخت تمدن دره سند به‌عنوان یکی از کهن‌ترین و چشم‌گیر‌ترین تمدن‌های باستانی جهان بوده است. این شهر در ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح ساخته شد و مردم به‌مدت ۱۰۰۰ سال، قبل از آنکه کاملا خالی از سکنه شود، در آن زندگی می‌کردند. نظریه‌پردازان معتقدند شهر بالای یک گرداب مرموز قرار گرفته که ممکن است راز بزرگ ناپدید شدن این تمدن همین موضوع باشد.

مثلث میشیگان

مثلث میشیگان

روایات کمتری نسبت به دیگر مکان‌های مرموز این فهرست، در مورد مثلث میشیگان وجود دارد، اما همین روایات بسیار چشمگیر هستند. در سال ۱۹۳۷ کاپیتان جورج دانر، در یک کشتی باری و در حال استراحت در کابین خود، که درِ آن از داخل قفل شده بود؛ ناپدید شد. در سال ۱۹۵۰، پرواز شماره ۲۵۰۱ ایرلاین شمال غربی در بالای مثلث میشیگان ناپدید شد و هرگز پیدا نشد. مؤسسه تحقیقاتی شیپرک هر سال در جستجوی هواپیما است.

ناهنجاری آتلانتیک جنوبی

نا هنجاری آتلانتیک جنوبی

حتی ناسا هم نمی‌تواند همیشه با قدرت بی‌هنجاری آتلانتیک جنوبی که به نام مثلث فضای برمودا هم شناخته می‌شود، مقابله کند. در این فضا است که کمر‌بند‌های تشعشعی ون آلن که زمین را احاطه کرده، نزدیک به سطح سیاره، عبور می‌کند. فضا‌پیما و ماهواره‌ها در فضا با گذر از بالای این منطقه با اشکالاتی در تجهیزات و داده‌ها مواجه شده‌اند، حتی روی فضا‌نوردانی که تعداد بسیار زیادی از ستاره‌های ثاقب را در این منطقه دیده‌اند، تاثیر می‌گذارد. تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید تصویر پادکست ویدیویی هابلکست از این نا‌هنجاری است.

مثلث بنینگتون

مثلث بنینگتون

بین سال‌های ۱۹۲۰ تا ۱۹۵۰، بین ۵ تا ۱۰ نفر داخل بیابان مثلث بنینگتون در جنوب‌غربی ورمونت ناپدیده شده‌اند. در دهه ۱۸۰۰ میلادی و بر طبق افسانه‌های قومی و اجدادی، این منطقه به‌عنوان یک منطقه نفرین شده و خطرناک شناخته شده بود.

قطب شمال

قطب شمال

بنا به گفته نظریه‌پردازان گرداب مرموز، یکی از همین گرداب‌ها در قطب شمال واقع شده و این مسئله را توضیح می‌دهد که چرا هیچ‌کس تابه‌حال گوزن شمالی در حال پرواز را پیدا نکرده است.

مطالب مرتبط:

منبع All Day

دیدگاه