جشنواره «سفر به دشت شقایق های کالپوش» در شهرستان میامی برگزار می‌شود

زهره زرشکیان
زهره زرشکیان یکشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
جشنواره «سفر به دشت شقایق های کالپوش» در شهرستان میامی برگزار می‌شود

سیزدهمین دوره جشنواره گردشگری «سفر به دشت شقایق‌های کالپوش»، ۱۷ خرداد ۹۷ در شهرستان میامی استان سمنان برگزار می‌شود.

به گفته‌ی سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میامی، سیزدهمین جشنواره «سفر به دشت شقایق‌های کالپوش» هفدهم خرداد ماه در شهرستان میامی واقع در استان سمنان، برگزار خواهد شد. محمد صادق رضویان، سرپرست نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان میامی ضمن اعلام این خبر گفت:

برنامه‌های صبح این جشنواره در روستای حسین آباد کالپوش بخش کالپوش شهرستان میامی برگزار می‌شود.

همچنین اجرای برنامه‌های شاد و مفرح، موسیقی سنتی و بازدید از مناطق نمونه گردشگری، از برنامه‌های جشنواره هستنند.

به گفته رضویان، هدف از برگزاری این جشنواره، آشنایی گردشگران با جاهای دیدنی طبیعی در شهرستان میامی و مناطق نمونه گردشگری است. از دیگر قابلیت‌های گردشگری این منطقه، قرار گرفتن در مجاورت پناهگاه حیات وحش خوشش ییلاق و پارک ملی گلستان است.

بخش کالپوش در ۱۴۰ کیلومتری شمال شهر میامی قرار دارد. به گفته رضویان، این منطقه خوش آب و هوا با ۱۴ هزار هکتار جنگل، ۳۰ هزار هکتار مرتع و ۳۴ هزار هکتار مزارع زیرکشت با بارندگی کافی و اراضی مستعد برای کشاورزی و جنگل‌داری، در فصل بهار با دشت‌های مملو از گل شقایق و در شهریورماه با گل‌های آفتابگردان و با مناظر زیبا پذیرای گردشگران زیادی از سراسر کشور است.

این دشت که در حد فاصل میان شهرستان شاهرود و گنبد کاووس واقع شده است، دوستداران طبیعت را همه ساله به دیدن جلوه‌ای از بهشت دعوت می‌کند. 

برای دسترسی به این منطقه از تهران؛ پس از طی ۴۶۰ کیلومتر از مسیر تهران به مشهد، با رسیدن به شهر زیبای میامی به سمت شمال (جاده جاجرم) تغییر مسیر داده و به سوی منطقه کالپوش مسیر را ادامه دهید. دشت شقایق‌های کالپوش در ۱۴۰ کیلومتری شمال شهرستان میامی واقع شده است.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه