جشن ۲۵ سالگی طعم در فستیوال غذای سنگاپور ۲۰۱۸

نگین توکلی
نگین توکلی پنجشنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۰
جشن ۲۵ سالگی طعم در فستیوال غذای سنگاپور ۲۰۱۸

فستیوال غذای سنگاپور در ۲۵امین سالگرد خود، میزبان تجارب غذایی محلی و مدرن، کارگاه‌های آشپزی و فعالیت‌های مهیج است.

۲۵امین سال اجرای فستیوال غذای سنگاپور شامل تجربیات شگفت‌انگیز آشپزی، طعم‌های محبوب محلی و همکاری مهیج سرآشپزها از جمله همکاری بین امانوئل استروبانت (Emmanuel Stroobant) و هیکال جوهری (Haikal Johari)، دو سرآشپز معرفی شده درکتاب راهنمای رستوران و هتل میشلین است.

فستیوال غذای سنگاپور (SSF) که به‌صورت سالیانه در سنگاپور برگزار می‌شود، تا تاریخ ۲۹ جولای ۲۰۱۸ (۷ مرداد ۱۳۹۷) با بیش از ۲۰ تجربه غذایی رنگارنگ و مجلل، شامل طعم‌های سنتی و امروزی، به این کشور برخواهد گشت. مصادف با ۲۵امین سالگرد فستیوال غذای سنگاپور، مجموعه‌ای از پیشنهادات غذایی غیر قابل پیش بینی، جذاب، خلاقانه و کماکان آشنا برای شرکت کنندگان وجود خواهد داشت. این فستیوال با تمرکز بر طعم‌های محلی فوق‌العاده و استعدادهای آشپزی که در طول این دوره می‌درخشند، به ریشه‌های تاریخی خود وفادار است.

خانم رانیتا ساندرامورثی (Ranita Sundramoorthy)، مدیر بخش غذای سازمان گردشگری سنگاپور (STB) گفت:

فستیوال غذای سنگاپور در این ۲۵ سال، ماجراجویی فوق‌العاده‌ای داشته است. در طول این سال‌ها، فستیوال غذای سنگاپور جایگاه خود را به عنوان یک رویداد بزرگ در تقویم غذای محلی ما با خوش‌آمدگویی به بازدیدکنندگان بومی و خارجی که به دنبال طعم‌های سنگاپوری هستند، تثبیت کرده است.

این رویداد، یک جشن میراث چند فرهنگی است و تنها رویداد در سنگاپور به شمار می‌آید که به نمایش طعم‌های محلی می‌پردازد. ما بر این باور هستیم که با حضور طعم و بویی که برای سنگاپوری‌ها معنایی خاص دارد، فستیوال غذای سنگاپور با تجارب شگفت‌انگیز، جذاب و قانع‌کننده غذایی، هر سال، به جذب بازدیدکنندگان ادامه خواهد داد.

تاکید این فستیوال با تم «در هر گاز، سنگاپور را مزه کن»، بر طعم‌های آشنای سنگاپور و خوراک‌های محلی است. فستیوال غذای سنگاپور با رویدادهای مشترکی که در طول سه هفته برگزار خواهند شد، قصد دارد تا فرهنگ و تاریخ غنی سنگاپور را از طریق پیشنهادات خلاقانه‌ای چون کارگاه‌های صنایع دستی، نمایش‌های آشپزی و تجارب تئاتری به مخاطبین ارائه کند.

لذت بردن از SSF و رویدادهای آن از طریق ستون‌های مختلف

در طول فستیوال غذای سنگاپور در سال ۲۰۱۸، بازدیدکنندگان می‌توانند از راهنمای چهار بخشی زیر که نمونه‌هایی از رویدادهای وسیع فستیوال هستند، استفاه کنند.

۱. ستون مدرن،  نکات برجسته‌ای از تغییر طعم‌های غذایی توسط سنگاپوری‌ها با خلاقیتی در ایجاد طعم‌های جدید از طعم‌های محلی را به ما نشان خواهد داد.

۲. ستون فرهنگی، فرهنگ محلی غذایی سنگاپور و عادات آن‌ها را بررسی خواهد کرد.

۳. ستون هنری از هنرمندان آشپزی خانگی و تفاسیر آن‌ها از هنر، تقدیر خواهد کرد.

۴. در ستون سنتی، میراث بومی ما از طریق متدهای آشپزی گذشته تا به امروز و اجزای آن، دوباره کشف خواهد شد.

این چهار ستون به طور وسیعی بخش‌های مختلفی از سنگاپور مدرن، فرهنگی، هنری و سنتی را ارائه خواهند کرد. بازدیدکنندگان می‌توانند در یک محیط گرم و صمیمی از طریق رویدادهای وسیع غذایی، کارگاه‌ها و فعالیت‌هایی که فستیوال غذای سنگاپور به آن‌ها پیشنهاد می‌کند، به اکتشاف بپردازند. برای کسب اطلاعات بیشتر از فستیوال‌های غذای سنگاپور در سال‌های گذشته می‌توانید به Annex رجوع کنید.

کسانی که عاشق غذا هستند، به هیچ وجه بازدید از ۱۷ غرفه غذایی در مراکز هاکر (Hawker Centers) در اطراف سنگاپور که به تازگی به لیست بیب گارموند (Bib Gourmand) در راهنمای میشلین امسال راه پیدا کرده‌اند، را از دست ندهند.

لیست این ۱۷ غرفه غذایی به شرح زیر است:

۱. چای چوان یانگ رو تانگ (Chai Chuan Tou Yang Rou Tang) در مرکز نمایش غذایی بوکیت مرا (Bukit Merah View Food Centre)

۲. چوآن کی بونلس بریزد داک (Chuan Kee Boneless Braised Duck) در مرکز و فروشگاه غذایی گیم مو (Ghim Moh Market & Food Centre),)

۳. فرنی امیننت فراگ و غذای دریایی (Eminent Frog Porridge & Seafood) در جاده گیلانگ لورانگ ۱۹ (Geylang Road Lorong 19)

۴. طعم تازه نودل بیگ پران (Fresh Taste Big Prawn Noodle) در مرکز غذایی زیون ریورساید (Zion Riverside Food Centre)

۵. هنگ (Heng) در مرکز غذایی نیوتن (Newton Food Centre)

۶. سوپ خوشمزه هنگ کنگ (Hong Kong Yummy Soup) در مرکز غذایی دهکده الکساندرا (Alexandra Village Food Centre)

۷. لائو فو زی فراید کاوای تیئو (Lao Fu Zi Fried Kway Teow) در مرکز غذایی جاده قدیمی فرودگاه (Old Airport Road Food Centre)

۸. لیان هه بن جی کلای پات رایس (Lian He Ben Ji Claypot Rice) در مجتمع چاینا تاون (Chinatown Complex)

۹. موتوز کاری (Muthu's Curry) در جاده ریس کورس، لیتل ایندیا (Race Course Road, Little India)

۱۰. اوترام پارک فراید کاوای تیئو می (Outram Park Fried Kway Teow Mee) در مرکز و فروشگاه غذایی هنگ لیم (Hong Lim Market & Food Centre)

۱۱. رولینا تردیشنال هاینانیس کاری پاف (Rolina Traditional Hainanese Curry Puff) در مرکز و فروشگاه غذایی تانجونگ پاگار پلاتزا (Tanjong Pagar Plaza Market & Food Centre)

۱۲. شی وی دا (Shi Wei Da) در مرکز و فروشگاه غذایی فنگشان (Fengshan Market and Food Centre)

۱۳. سیک بائو سین (Sik Bao Sin) در جاده گیلانگ، مجموعه دزموند (Desmond’s Creation, Geylang Road),)

۱۴. مرغ و برنج مشهور کانتونی سین کی (Sin Kee Famous Cantonese Chicken Rice) در هلند درایو (Holland Drive)

۱۵. نودل و گوشت تای وا (Tai Wah Pork Noodle) در فروشگاه و مرکز غذایی هنگ لیم (Hong Lim Market & Food Centre)

۱۶. باشگاه نارگیل در آن سیانگ هیل (Ann Siang Hill)

۱۷.میگوی سرخ شده تیونگ باهرا یی شنگ هاکین می (Tiong Bahru Yi Sheng Fried Hokkien Prawn Mee) در مرکز غذایی ای بی سی بریک ورکس (ABC Brickworks Food Centre)

مطالب مرتبط:

منبع traveldailynews

دیدگاه