ونزوئلا

مقالات مرتبط با ونزوئلا

روزشمار: ۱۶ آذر؛ کشف ونزوئلا در سال ۱۴۹۹ میلادی

نویسنده : محبوبه پوریوسفی

ونزوئلا در ۶ دسامبر سال ۱۴۹۹ میلادی، توسط «آلونسو داوخدا» مکتشف اسپانیایی و همراهانش که به سواحل شمال غربی خلیج ونزوئلا سفر کرده بودند، کشف شد.

ایر فرانس و ایبریا پروازهای خود را به ونزوئلا تعلیق کردند

نویسنده : تیم کجارو

شرکت‌های هواپیمایی ایرفرانس و ایبریا، روز شنبه اعلام کردند که به دلیل شرایط پرتنش‌ مربوط به انتخابات جنجال‌برانگیز مجلس موسسان در ونزوئلا، پروازهای این دو شرکت به کاراکاس از روز یکشنبه تا سه شنبه به حال تعلیق در می‌آید.

  • 0
  • یکشنبه, ۸ مرداد ۱۳۹۶ ، ۱۸:۴۵
  • اخبار

تورمجازی: دلتا ارینوکو؛ ونزوئلا

نویسنده : سارا کرایی

قوم وارانا، بومیان شمال شرقی ونزوئلا، سبک زندگی متفاوتی برای خود دارند که نظر هر ببیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. زندگی این مردم موضوع تور مجازی این هفته کجارو است.

  • 0
  • چهار شنبه, ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ، ۲۳:۳۰
  • سفر

حقایق جالب در مورد ونزوئلا

نویسنده : مینا رهبری

ونزوئلا یکی از کشورهای آمریکایی جنوبی است که در سال‌های اخیر روابط حسنه‌ای با کشور ما داشته و تقریبا ما اطلاعاتی کلی در مورد آن داریم. بومیان این منطقه در گذشته خانه‌های خود را روی آب می‌ساختند و به‌همین علت نام «ونزوئلا»، یعنی ونیز کوچک روی آن گذاشتند. با کجارو همراه باشید تا با حقایق و قوانین بیشتر درباره این کشور بیشتر آشنا شوید.

شگفت انگیزترین مناظر طبیعی آمریکای جنوبی‎

نویسنده : محبوبه رستمی

قاره‌ِی بزرگ آمریکای جنوبی شگفتی‌های طبیعی زیادی را در خود جای داده است. شگفتی‌هایی که شاید در هیچ کجای دیگری نمونه‌ی مشابه نداشته باشد. شاید بدتان نیاید برای مقصد بعدی تعطیلاتتان هم که شده نگاهی به این لیست بیاندازید. پس در ادامه مطلب با کجارو همراه باشید.

مردم ونزوئلا از این به بعد فقط ۲ روز در هفته سر کار می‌روند

نویسنده : تیم کجارو

دولت کاراکاس روزهای کاری برای بخش دولتی را با هدف مقابله با بحران انرژی برق به مدت دو هفته تنها به دو روز دوشنبه و سه شنبه کاهش داد.

گودال های سروساریناما

نویسنده : امیرعلی محمودی

"سروساریناما" رشته‌کوهی در پارک ملیِ "جائو سروساریناما" می‌باشد که در جنوب‌غربی ایالت بولیوار در ونزئولا و نزدیکی مرز برزیل واقع شده است. در ادامه با کجارو همراه باشید.

صفحه ۱ از ۲