چیانگ مای در فاصله هفتصد کیلومتری شمال بانکوک و در محدوده رودخانه پینگ واقع در کشور تایلند شده است. شهری که با وجود توسعه‌ی بسیار، بافت سنتی و تاریخی خود را نیز حفظ کرده است. از نظر آب و هوایی، چیانگ مای معتدل و بارانی است. از آن جا که این شهر در منطقه کوهستانی واقع شده است، بیشتر اوقات هوای خنکی دارد. بهترین زمان سفر به این شهر بین ماه‌های دسامبر تا مارس است. باید بدانید در تابستان، هوای این شهر بسیار گرم است.

در مساحت ۴۰٬۲۱۶ کیلومتر مربعی این شهر، جمعیتی معادل ۱۳۱,۰۹۱ (طبق آمار سال ۲۰۱۶) ساکن هستند.

این شهر ترکیب کاملی از رستوران‌های خوب، هتل‌های شیک، استراحتگاه‌های ارزان قیمت، پارک، معبد و... است. حمل و نقل در چیانگ مای عموماً به وسیله‌ی سانگ‌تو (نوعی وسیله نقلیه که دارای دو ردیف است و به عنوان تاکسی مورد استفاده قرار می‌گیرد) انجام می‌شود. کرایه‌ی معمول ۲۵ بات است که در شب به ۳۰ بات نیز می‌رسد.

از جاذبه‌های چیانگ مای می‌توان به معبد وات دووا سوتپ با ۳۰۴ پله، کمپ فیل‌های Maesa، آبشار‌های چسبناک بواتانگ، روستای کوچک Doi Pui، پارک ملی دوی اینتانون Doi Inthanon به عنوان بلندترین قله تایلند، معبد وات پار سینغ Wat Prasingh در قلب شهر قدیمی، بازار چیانگ مای گیت، یکشنبه بازار، بازار شبانه چیانگ مای، هنرهای مستند آسیا، پادشاهی ببر، تپه‌های سرسبز Huay Tung Tao، موزه ملی چیانگ مای، خانه‌های قایقی ایکاچای و... اشاره کرد.

چیانگ مای بهترین غذاهای خیابانی را دارد و هزینه‌ی این غذا‌ها بین ۱۵ تا ۶۰ بات است. سوشی، انواع گوشت‌های کبابی روی سیخ‌های چوبی، انواع غذاهای دریایی، آب میوه‌های طبیعی، میوه‌های متنوعی از انبه‌های رسیده و آناناس تا هندوانه، مژکی، ترگیل، پاپایا و میوه گل‌ساعتی از خوراکی‌های خوشمزه این شهر محسوب می‌شود.

برای سوغاتی نیز می‌توانید اجناسی نظیر لباس‌های شمال تایلند، روغن‌ و عصاره گیاهانی همچون اسطوخدوس و نعناع و بادرنجبویه، کوسن‌های مثلثی، جعبه‌های برنج، ابریشم تایلندی، فانوس‌های شبیه به بالن‌‌، چترهای تایلندی از چوب بامبو، مجسمه‌ها و کاسه‌های سرامیکی، صابون‌های حکاکی شده با طرح‌های متنوع را خریداری کنید.

از کجا شروع کنیم

راهنمای سفر به شهر چیانگ‌ مای، تایلند

نقشه جاهای دیدنی، هتل‌ها و رستوران‌ها

map