تور مجازی دره‌ فواره‌ ها؛ مرواریدی در دل آتشفشان‌های کامچاتکا

علی گودرزی
دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۱
تور مجازی دره‌ فواره‌ ها؛ مرواریدی در دل آتشفشان‌های کامچاتکا

دره‌ی فواره‌ها جاذبه‌ای بکر و دیدنی در سرزمین آتش‌فشانی کامچاتکا است که در این مطلب، از طریق تور مجازی به آن سفر خواهیم کرد.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ به‌روزرسانی شده است.

روسیه از سردترین کشورهای دنیا است. این کشور پهناور همانقدر که در سرما و وسعت جغرافیایی خود حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، در میزبانی از‌ شگفتی‌های دیدنی نیز از سرزمین‌های مهم و پرتنوع دنیا به شمار می‌رود. از پوشش‌های گیاهی گوناگون تا قصرها و دره‌های دیدنی مختلفی را می‌توانید در روسیه پیدا کنید.

علاوه بر جاذبه‌های دیدنی، روسیه فرهنگ و آداب و رسوم به‌خصوصی هم دارد. این کشور قطب بی‌چون‌وچرای فرهنگ و ادبیات در اروپا و صدالبته، دنیا به‌حساب می‌آید. زبانی خاص در کنار آب‌وهوا، تغذیه و غنای تاریخی، روسیه را به یک مقصد جذاب برای گردشگران دنیا تبدیل می‌کند. سرزمین کامچاتکا قسمتی از روسیه است که در آن، قله‌های آتش‌فشانی بسیار زیادی را می‌توان یافت. چندی پیش و طی یک تور مجازی، به بخشی از این سرزمین سفر کردیم. حالا نیز با ما همراه باشید تا طی یک تور مجازی دیگر، سراغ دره‌ی فواره‌های سرزمین کامچاتکا برویم. جایی که فواره‌های بی‌نهایت پرانرژی و آبشارهای جذاب، در دل قله‌های آتش‌فشانی کامچاتکا مثل یک مروارید درخشان، خودنمایی می‌کنند.

کامچاتکا جایی است که حدود ۱۰ درصد از آتش‌فشان‌های کره‌ی زمین در آنجا قرار گرفته است. این منطقه از ۳۰۰ قله‌ آتش‌فشان میزبانی می‌کند که تنها ۳۰ عدد از آن‌ها فعالیت دارند. همین ۳۰ آتشفشان فعال کافی است تا خطرناک بودن منطقه‌ کامچاتکا را به ما گوشزد کند! البته که این خطر، زیبایی‌های پرتعدادی را در پس خود مخفی کرده است. به‌هرحال لذت بردن از هر چیزی، بهای خاص خودش را هم دارد و توریست‌های این منطقه با پشت‌سر گذاشتن خطرها و ماجراجویی‌های گوناگون، می‌توانند از منطقه‌ بکر و منحصربه‌فرد کامچاتکا و یکی از جاهای دیدنی روسیه‌ لذت ببرند.

دره‌ فواره‌ها (Valley of Geysers) از دیدنی‌های پرطرفدار سرزمین کامچاتکا است. دره‌ فواره‌های کامچاتکا، تنها منطقه‌ی اوراسیا است که در آن می‌توانید فرآیند ایجاد و فعالیت کاملا طبیعی فواره‌ها را پیدا کنید. این منطقه، دومین اجتماع بزرگ و طبیعی فواره‌ها در کره‌ زمین را تشکیل می‌دهد. حدود ۲۰۰ فواره‌ طبیعی در دره‌ی فواره‌ها وجود دارد. علاوه بر دره‌ فواره‌های کامچاتکا، پارک ملی یلواستون آمریکا (Yellowstone National Park) و دیگر مناطق مشابه در شیلی، نیوزلند و ایسلند از مکان‌هایی در دنیا هستند که آبشارها و فواره‌های طبیعی را در دل خود جای داده‌‌اند.

ابرهای متراکم بر فراز آتشفشان های کامچاتکا

دره‌ فواره‌ها در سال ۱۹۴۱ توسط دانشمند روسی یعنی تاتیانا اوستینووا (Tatyana Ustinova) کشف شد. این دانشمند روس ۱۴ سال بعد، کشف خود را در دسترس عموم قرار داد و این منطقه به‌صورت عمومی شناخته شد. در قسمت ابتدایی این مطلب، با تور مجازی می‌توانید از این منطقه از روسیه، بدون وجود هیچ محدودیتی، بازدید کنید! کجارو به‌صورت روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می‌کند. اگر به این جنس از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه را از کجارو فراموش نکنید.

منبع Airpano
برچسب‌ها تور مجازی

دیدگاه