برنامه جدید یونان برای از سرگیری صنعت گردشگری در این کشور

صدیقه شجاعی
چهار شنبه، ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۰
برنامه جدید یونان برای از سرگیری صنعت گردشگری در این کشور

یونان که به‌خاطر شیوع کرونا، مرزهای خود را بسته بود، در نظر دارد با اجرای برنامه‌ای سه مرحله‌ای مجددا صنعت گردشگری خود را فعال کند.

یونان برای کمک به ازسرگیری گردشگری در این کشور پس از همه‌گیری ویروس کرونا، به‌دنبال تدوین یک برنامه‌ی سه مرحله‌ای است. گردشگری حدود ۱۸ درصد از اقتصاد این کشور را تشکیل می‌دهد؛ با این حال، شیوع کرونا و متعاقب آن قرنطینه‌ی سراسری در کل کشور و همین طور ممنوعیت گسترده‌ی پروازها که با تصمیم دولت‌های سراسر جهان برای جلوگیری از شیوع این ویروس اتخاذ شد، ورود مسافران به یونان را متوقف کرد.

«هریس تئوکاریس» (Haris Theocharis)، وزیر گردشگری یونان، روز دوشنبه سازوکار برنامه‌ی مذکور برای از سرگیری گردشگری را در اختیار نمایندگان مجلس قرار داد. این برنامه‌ با تمرکز روی پروتکل‌های خاص ایمنی سلامت است و برای هتل‌ها، تفرجگاه‌های ساحلی، کشتی‌های تفریحی، اتوبوس‌های تور، هواپیماها و سایر بخش‌های گردشگری طراحی شده است. تیم‌های فنی سازمان ملی بهداشت عمومی در حال همکاری با وزارت گردشگری هستند تا از هشتم ماه مه (۱۹ اردیبهشت) اولین مجموعه اقدامات را اجرایی کنند.

گردشگری یونان

یونان در ارتباط با بخش دوم این برنامه، مشغول مشارکت با کشورهایی است که بازارهای مهم گردشگری را در اختیار دارند تا اقداماتی نظیر پروتکل‌های بهداشتی را مشخص کنند که برای از سرگیری پروازهای ورودی و خروجی ضرورت دارند. بخش سوم این برنامه شامل یک کارزار تبلیغاتی عمومی جدید می‌شود که به‌منظور تبلیغ یونان به‌عنوان یک مقصد گردشگری و همین طور ایجاد ارتباط‌های جدید با اپراتورهای بین‌المللی تور و رسانه‌ها برای تقویت تصویر این کشور، در نظر گرفته شده است. وزیر امور گردشگری یونان در بیانیه‌ی مطبوعاتی اخیر گفت:

اگر دولت‌های آلمان، روسیه یا آمریکا بخواهند گردشگرانی را که به یونان سفر کرده‌اند، قرنطینه کنند، هیچ گردشگری به این کشور سفر نخواهد کرد؛ به همین دلیل شاید در این برهه‌ی زمانی در كنار تقویت گردشگری داخلی، به دیپلماسی نیز نیاز باشد.

«کیریاکوس میتسوتاکیس» (Kyriakos Mitsotakis)، نخست‌وزیر یونان، در کنفرانسی مطبوعاتی خاطرنشان کرد که به‌واسطه‌ی اقدامات سخت‌گیرانه‌ی فاصله‌گذاری اجتماعی، تجربه‌ی گردشگری تابستان امسال قدری با گذشته متفاوت خواهد بود. او در ادامه افزود که در صورت کاهش تدریجی همه‌گیری کرونا، مردم می‌توانند با رعایت قوانین ایمنی، تجربه‌ای فوق‌العاده در یونان داشته باشند.

کیریاکوس میتسوتاکیس همچنین اظهار داشت که اگر کاهش تدریجی قرنطینه از هفته‌ی جاری اتفاق بیفتد و قوانین سفت‌وسخت بهداشتی اجرایی شود، شاید یونان تا اول ژوئیه (۱۱ تیر) مجددا پذیرای گردشگران باشد.

برچسب‌ها خانواده کجارو

دیدگاه