ممنوعیت اسکان نوروزی در اقامتگاه‌های دولتی و کمپ‌ها در پی شیوع کرونا

صدیقه شجاعی
پنجشنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰
ممنوعیت اسکان نوروزی در اقامتگاه‌های دولتی و کمپ‌ها در پی شیوع کرونا

کمیته پیشگیری و مقابله با کرونا در اماکن ورزشی و گردشگری، از ممنوعیت اسکان مسافران نوروزی در مدارس و اقامتگاه‌های دولتی و کمپ‌های مسافرتی خبر داد.

کمیته پیشگیری و مقابله با کرونا در اماکن ورزشی و گردشگری، اسکان مسافران در مدارس، خوابگاه‌های دانشجویی، اقامتگاه‌های دولتی و زائرسراها و همچنین برپایی کمپ‌های مسافرتی در تعطیلات نوروز را ممنوع کرد. این کمیته با صدور مصوبه‌هایی برای همه دستگاه‌های دولتی و اجرایی و غیراجرایی و عمومی کشور که دارای مهمان‌سراها و مراکز اقامتی دولتی و زائرسرا هستند، مقرر کرد:

با توجه به نبود استانداردهای لازم در برخی مهمان‌سراها و مراکز اقامتی دولتی و زائرسراها و جلوگیری از ایجاد هرگونه تجمع در آن‌ها، در تعطیلات نوروز از پذیرش مسافر خودداری کنند.

چنانچه دستگاهی بر دایر کردن این مکان‌های خدماتی اصرار داشته باشد، باید پروتکل‌های بهداشتی را به‌صورت کامل رعایت و از تجمع افراد جلوگیری کند. در ضمن تمام مسئولیت با دستگاه مربوطه است.

همچنین مصوب شد که استانداران سراسر کشور، اداره‌های کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در استان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی با هماهنگی یکدیگر برای ایجاد بیمارستان صحرایی در نقاط پرتردد و شلوغ، شهرهای پرجاذبه و مقاصد گردشگری کشور، بررسی‌های لازم را انجام دهند.

کمیته مذکور برای مدیران عامل مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و دبیرخانه مناطق آزاد، استانداران و وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و شهرداران سراسر کشور تعیین کرد:

ایجاد هرگونه کمپ‌های عمومی گردشگری و برپایی چادرها در محیط پارک‌ها و فضاهای روباز و سربسته در سراسر کشور که موجب تجمع افراد می‌شود، ممنوع شود.

کمیته پیشگیری و مقابله با کرونا در اماکن ورزشی و گردشگری، خطاب به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش‌وپرورش و وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مقرر کرد:

مدارس و خوابگاه‌های دانشجویی از پذیرش مسافر خودداری کنند. همچنین از ورود و پذیرش مسافران و گردشگران در مراکز اقامتی، غیر از تاسیسات گردشگری دارای مجوز رسمی از وزارت میراث‌فرهنگی و گردشگری، نیز بپرهیزند.

مطالب مرتبط:

    منبع isna
    برچسب‌ها خانواده کجارو

    دیدگاه