شکوفه های گیلاس ژاپن امسال زودتر باز می شوند

شکوفه های گیلاس ژاپن امسال زودتر باز می شوند

علی حاج زوار
| پنجشنبه, ۲۶ دی ۹۸ ساعت ۱۲:۰۰

فصل ساکورا یا شکوفه‌های صورتی رنگ گیلاس در ژاپن با اختلاف بهترین زمان بازدید از این کشور است. امسال این اتفاق زودتر رخ می‌دهد.

در بهار هر سال وقتی شکوفه‌های گیلاس در ژاپن باز می‌شوند، شهرها، سواحل رودخانه‌ها، دشت‌ها و جنگل‌ها غرق رنگ صورتی زیبای آن‌ها می‌شوند. هانامی (Hanami) در ژاپنی به معنای تماشای شکوفه‌های گیلاس و یکی از رسوم باستانی ژاپن است. این رسم نمادی از غنیمت شمردن طبیعت گذرای زندگی و البته دلیل سرازیر شدن میلیون‌ها گردشگر از سراسر جهان به ژاپن است. امسال پیش‌بینی می‌شود که شکوفایی آن‌ها زودتر اتفاق بیفتد پس اگر قصد تهیه تور ژاپن را دارید، ادامه خبر را در کجارو بخوانید.

باز شدن شکوفه‌های گیلاس آغاز بهار را نوید می‌دهد و هر سال، بسیاری منتظر این اتفاق هستند. این شکوفه‌ها تنها حدود دو هفته دوام می‌آورند و به همین علت تعیین دقیق بهترین زمان برای دیدن‌شان کمی سخت است. به‌عنوان یک قانون کلی، در بیشتر نقاط ژاپن، مانکای (mankai) یا اوج شکفتن در ماه‌های مارس و آوریل (۱۰ اسفند تا ۱۰ اردیبهشت) اتفاق می‌افتد. سازمان هواشناسی ژاپن با دقت بسیار، پیش‌بینی زمان این اتفاق را در حدود ۱۰۰۰ منطقه از ژاپن انجام می‌دهد تا گردشگران بتوانند سفر خود را بهتر برنامه‌ریزی کنند. طبق پیش‌بینی امسال اولین شکوفایی در ۱۹ مارس (۲۸ اسفند) در توکیو و کوچی و کمی زودتر از زمان معمول رخ خواهد داد. همچنین اوج گشوده شدن این شکوفه‌ها در این مناطق در حدود ۲۷ مارس (۷ فروردین) خواهد بود. جاهای دیگری که در ماه مارس شاهد شکوفه‌های گیلاس باز شده خواهند بود شامل کیوتو (از ۲۳ مارس معادل ۳ فرودین)، ناگویا (۲۱ مارس معادل اول فروردین)، فوکوکا (۲۰ مارس معادل ۲۹ اسفند) و هیروشیما (۲۲ مارس معادل دوم فروردین) می‌شوند.

شکوفه گیلاس ژاپن

در مناطق شمالی ژاپن که هوا سردتر است، شکوفه‌های صورتی گیلاس دیرتر باز می‌شوند:‌ آئوموری (۲۳ آوریل برابر ۳ اردیبهشت) و ساپورو (۱ ماه مه معادل ۱۱ اردیبهشت)

سازمان هواشناسی ژاپن به‌تازگی اپلیکیشنی عرضه کرده است که با استفاده از آن مسافرین می‌توانند به‌راحتی و با سرعت بیشتر، رد باز شدن شکوفه‌های گیلاس را بگیرند. این نرم‌افزار بر اساس چندین فاکتور شامل دما، آب‌‌و‌هوا و وضعیت رشد درختان کار می‌کند.

منبع Lonely Planet
برچسب‌ها خانواده کجارو

دیدگاه  

    تبلیغات