ایرباس با فناوری جدید خود، مسافران را در سرویس بهداشتی هم ردیابی می‌کند

زینب موحدی
شنبه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۰
ایرباس با فناوری جدید خود، مسافران را در سرویس بهداشتی هم ردیابی می‌کند

ایرباس سیستم جدیدی را از سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی خواهد کرد تا با جمع‌آوری داده‌های مسافران، سفر هوایی را برای آن‌ها راحت‌تر کند.

ایرباس به‌زودی روش جدیدی برای جمع‌آوری داده‌ها معرفی می‌کند که مدت زمان استفاده‌ی هر مسافر از سرویس‌های بهداشتی را ردیابی می‌کند. این سیستم برای عصبی‌کردن یا سرعت بخشیدن به کار شما طراحی نشده است؛ بلکه، برعکس، هدف آن راحتی شما است.

فناوری جدید ایرباس شامل چند دوربین خارج از سرویس‌ها است تا خدمه‌ی پرواز بتوانند مسافران را به‌درستی به‌سمت سرویس‌ها هدایت کنند. همچنین، آن‌ها می‌توانند کسانی را که زمانی طولانی در سرویس‌ها می‌مانند و احتمالا نیاز به کمک دارند را شناسایی کنند. این سیستم، پرکاربردترین سرویس بهداشتی هواپیما را به شرکت‌های هواپیمایی معرفی می‌کند و اطلاعات لازم درباره‌ی آن را به مسئولان می‌دهد.

فناوری جدید هواپیماها فقط به سرویس بهداشتی محدود نمی‌شود. سیستم Connected Experience، جنبه‌های مختلف در یک سفر هوایی را در بر می‌گیرد. یک سیستم نورپردازی در آن گنجانده شده است که میزان فضای موجود در فضای بار بالای سر مسافران را نشان می‌دهد. لامپ‌های سبز و قرمز نشان می‌دهند که آیا کمربند ایمنی مسافر بسته شده است یا خیر. همچنین، تمام شدن صابون و دستمال‌های کاغذی نیز با استفاده از این سیستم به اطلاع خدمه‌های پرواز رسانده می‌شود.

سیستم Connected Galley این امکان را برای مسافران فراهم خواهد کرد تا غذا و نوشیدنی‌های خود را پیش از پرواز و در زمان خرید بلیط هواپیما سفارش بدهند. همچنین، مهمانداران می‌توانند با استفاده از آن اطلاعات بیشتری درباره‌ی فهرست موجودی‌ها در هر پرواز داشته باشند و در نتیجه، شرکت‌های هواپیمایی اطلاعات کامل درباره‌ی خواسته‌های مسافران را به دست خواهند آورد.

طبق گزارش لس آنجلس تایمز، سیستم Connect Experience از سال ۲۰۲۱ در هواپیمای A321 قابل استفاده خواهد بود.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما را دارید، با استفاده از کجارو می‌توانید بلیط هواپیما چارتر یا سیستمی ارزان به مقصد مورد نظر خود را بیابید و از فروشنده‌های معتبر بخرید.

منبع matadornetwork

دیدگاه