بلندترین کاخ شنی دنیا در بینتس آلمان ساخته شد

صدیقه شجاعی
سه شنبه، ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
بلندترین کاخ شنی دنیا در بینتس آلمان ساخته شد

بلندترین کاخ شنی دنیا با ارتفاع ۱۷٫۶۶ متر در بینتس آلمان ساخته شد و توانست رکورد سازه‌ی شنی قبلی با ارتفاع ۱۶٫۶۸ متر را بشکند.

ساختمان جدید فوق‌العاده باشکوهی در بینتس آلمان وجود دارد که به‌واسطه‌ی برج‌های کوچک، سازه‌ای چندین طبقه و موقعیتی ایده‌آل درکنار دریا، یک شاهکار معماری به‌شمار می‌رود.

در جشنواره‌ی مجسمه‌های شنی در بینتس واقع در جزیره‌ی روگن در دریای بالتیک، سازه‌ای شنی به‌ارتفاع ۱۷٫۶۶ متر، رکورد بلندترین کاخ شنی دنیا را از آن خود کرده است. این کاخ شنی از ماه مه درحال ساخت بود و در نهایت توانست رکورد کاخ دیگری را که در سال ۲۰۱۷ در آلمان ساخته شد و ارتفاعی معادل ۱۶٫۶۸ متر داشت، بشکند.

بلندترین کاخ شنی دنیا

رقابت کاخ‌های شنی از سال ۲۰۱۰ به تقویم بینتس اضافه شده است و هرسال سیلی از گردشگران برای تماشای این مجسمه‌های خلاقانه‌ی شنی روانه‌ی ساحل این منطقه از آلمان می‌شوند. این تفرجگاه ساحلی را به‌خاطر سواحل شنی‌اش می‌شناسند؛ اما شنی که برای این رقابت سالانه به‌کار می‌رود، درواقع از هلند وارد می‌شود،‌ چراکه ساخت مجسمه با آن راحت‌تر است.

بلندترین کاخ شنی دنیا

جزئیات این کاخ شنی بزرگ واقعاً خارق‌العاده است و به‌دلیل وجود اژدهایی در پایین بنا و دیوارهایی که برج‌های کوچک آن را احاطه‌کرده‌اند، شهر «بازی تاج‌وتخت» را در ذهن تداعی می‌کند. چندین هنرمند در خلق این اثر هنری دست داشته‌اند و توماس ون دانگن (Thomas van Dungen) به‌عنوان سازمان‌دهنده‌ی این پروژه، موفق شد گواهینامه‌ی رکورد جهانی گینس را از آن خود کند. بااین‌حال، هیچ کاخ شنی‌ای نمی‌تواند تا ابد پابرجا بماند، درنتیجه گردشگران علاقه‌مند تا ماه نوامبر فرصت دارند که از این شاهکار هنری دیدن کنند. بلیط بازدید معادل ۹٫۶۰ دلار برای بزرگسالان و ۶٫۲۱ دلار برای کودکان است.

در صورتی که علاقه‌مند به سفر به آلمان هستید، کجارو فهرست کاملی از جاهای دیدنی آلمان را به تفکیک هر شهر گردآوری کرده تا به‌راحتی بتوانید اطلاعاتی مانند آدرس و... را به‌دست آورید. علاوه بر این، کجارو با همکاری آژانس‌های معتبر گردشگری کشور در انتخاب بهترین و ارزان‌ترین تور آلمان به شما کمک می‌کند و امکان یافتن تورها با پایین‌ترین قیمت را برای شما فراهم کرده است.

منبع cnn

دیدگاه