۶ جای دیدنی کمتر شناخته شده در استانبول که نباید در سفرتان از دست بدهید

حمیده کریمی
شنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۵
۶ جای دیدنی کمتر شناخته شده در استانبول که نباید در سفرتان از دست بدهید

استانبول، مجموعه‌ای از جاذبه‌های متنوع است. این شهر از نظر دیدنی‌های تاریخی، هیچ کم و کسری ندارد. تعدادی از جاذبه‌های این شهر، هنوز برای گردشگران، ناشناخته است.

همه گردشگران، جاذبه‌های مهم و مشهوری مثل ایاصوفیه، کاخ توپ‌قاپی و مسجد سلطان احمد را می‌شناسند. ولی ترکیه به‌خاطر فراز و نشیب‌های تاریخی متعدد و وجود فرهنگ‌ها و مذاهب گوناگون در طول تاریخ، جاذبه‌های متنوع و فراوانی دارد. بسیاری از این جاهای دیدنی، به‌اندازه سایر اماکن تاریخی ترکیه معرفی نمی‌شوند و برای گردشگران، ناشناخته هستند.

در این مطلب چند مورد از جاهای دیدنی کمترشناخته‌شده‌ی استانبول را معرفی می‌کنیم که در سفر به استانبول می‌توانید برای بازدید از آن‌ها وقت بگذارید.

کاخ بیلر بیی

استانبول

در بخش آسیایی استانبول چندین جاذبه‌ی تاریخی ارزشمند وجود دارد که در این منطقه از شهر پنهان شده‌اند و معمولا گردشگران از وجود آن‌ها اطلاعی ندارند.

کاخ بیلر بیی درست در کنار تنگه بسفر قرار دارد و اقامتگاه تابستانی سلاطین بوده است. علاوه بر این، این کاخ به‌عنوان محلی برای اقامت موقت مقامات خارجی مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

این کاخ سه طبقه با معماری و تزیینات مجلل و وسایل قدیمی و قیمتی به سبک خاندان سلطنتی عثمانی، یکی از جاذبه‌هایی است که ارزش وقت گذاشتن دارد.

مسجد یاووز سلیم

استانبول

مسجد سلطنتی یاووز سلیم بر فراز تپه‌ای مشرف به شهر زیبای استانبول قرار دارد. این مسجد در قرن شانزدهم ساخته شد و یادبودی برای سلطان سلیم و سلطان سلیمان است. محوطه این مسجد، حوض و آب‌نمایی برای وضو و گنبدهای حکاکی شده دارد. کاشی‌های نقاشی شده با دست، از دیگر جاذبه‌های این مسجد دیدنی است.

کاخ کوچوکسو

استانبول

جاذبه‌ دیدنی دیگری که در بخش آسیایی استانبول واقع شده است، کاخ کوچوکسو است. این کاخ در زمان شکار و گشت‌وگذار، مورد استفاده سلاطین قرار می‌گرفته است. کاخ کوچوکسو به سبک نئوباروک ساخته شده است و شومینه‌هایی با مرمر تایلندی دارد. تزیینات کاخ به سبک کاخ‌های قدیمی اروپایی است.

ساخت این کاخ کوچک ولی زیبا در سال ۱۸۵۷ به اتمام رسید. بعد از تشکیل جمهوری ترکیه، به مهمان‌خانه‌ دولتی تبدیل شد و بعدا موزه شد.

لند والز (Land Walls)

استانبول

این دیوارهای قدیمی در زمان امپراتوری بیزانس از قسطنطنیه محافظت می‌کردند تا سال ۱۴۵۳ که عثمانی‌ها بر شهر چیره شدند. بازدید از همه قسمت‌های این دیوار کار سختی است. بهترین قسمت آن در قلعه‌ی Yedikule است که با قطار و در ایستگاهی به همین نام می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

کلیسای سنت جرج

استانبول

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های منطقه‌ی Fener، کلیسای سنت جرج است. این کلیسای ارتدکس یونانی هنوز هم مورد استفاده قرار دارد. نمای بیرونی این کلیسا به سبک نئوکلاسیک است که آن را از سایر کلیساهای ارتدکس متمایز می‌کند.

Ruhban Okulu

این عمارت، مدرسه اصلی علوم مذهبی متعلق به کلیسای ارتدکس شرقی بود که تا سال ۱۹۷۱ فعالیت می‌کرد. طبق قانون تصویب شده از آن زمان به بعد، تحصیلات عالیه خصوصی ممنوع شد و این مدرسه بسته شد. با وجود این، گشت‌وگذار در تالارهای بزرگ و مجلل این مجموعه، تجربه متفاوتی در سفر به استانبول است.

شما می‌توانید علاوه بر مکان هایی که معرفی کردیم، فهرست کامل جاهای دیدنی استانبول را در کجارو مشاهده کنید و درمورد جاذبه‌های آن اطلاعات کاملی به‌دست بیاورید. موقعیت مکانی هر جاذبه روی نقشه، امکانات آن‌ها و همچنین جاهای دیدنی ترکیه را در کجارو مشاهده کنید و سفرتان را برنامه‌ریزی کنید.

منبع theculturetrip

دیدگاه