آغاز مجدد بازدید رایگان یکشنبه‌ها از جاذبه‌های ایتالیا

صدیقه شجاعی
دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۰
آغاز مجدد بازدید رایگان یکشنبه‌ها از جاذبه‌های ایتالیا

تعداد زیادی از جاهای دیدنی ایتالیا پیش‌تر در اولین روز یکشنبه هر ماه رایگان بودند که سال گذشته این طرح به حالت تعلیق درآمد، اما مجدداً از اولین یکشنبه‌ی نوامبر به رایگان پذیرای بازدیدکنندگان هستند.

همه‌ی افراد عاشق موزه که از پاییز امسال به ایتالیا سفر می‌کنند، مطمئناً از شنیدن این خبر که بازدید رایگان از موزه‌ها در روزهای یکشنبه از سرگرفته می‌شود، خوشحال خواهند شد.

پروژه‌ی «یکشنبه‌ها در موزه» در سال ۲۰۱۴ کلید زده شد و از آن زمان به بعد بیش از ۱۵ میلیون نفر از رایگان‌بودن موزه‌ها، کاخ‌ها و محوطه‌های باستان‌شناسی در اولین یکشنبه‌ی هر ماه، نهایت استفاده را بردند.

در طرح یکشنبه‌های رایگان، برخی از معروف ترین و پربازدیدترین جاهای دیدنی ایتالیا نظیر کولوسئوم رم، گالری هنری آکادمی فلورانس، پمپئی و کاخ کاسرتا، قصر میرامار در شهر تریسته و قصر وناریا در تورین نیز به چشم می‌خورند.

ایتالیا

تنها جاذبه‌های ایتالیا که امکان ورود رایگان به آن‌ها وجود ندارد، موزه‌های خصوصی هستند یا موزه‌هایی که توسط مقامات محلی اداره می‌شوند. این پروژه سال گذشته به حالت تعلیق درآمد، اما با تغییر وزیر فرهنگ از پاییز امسال دوباره اجرایی خواهد شد و به این ترتیب بازدید رایگان از جاذبه‌های ایتالیا، از اولین یکشنبه‌ی نوامبر شروع می‌شود.

اگر برای سفر به ایتالیا برنامه‌ریزی می‌کنید، می‌توانید تور ایتالیا را در کجارو جستجو کرده و بهترین آفر تور را از میان آژانس‌های معتبر مسافرتی با پایین‌ترین قیمت خریداری کنید.

منبع lonelyplanet

دیدگاه