مومیایی هلندی به تهران آمد

نیکی قره گوزلویان
دوشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۰
مومیایی هلندی به تهران آمد

آثار نمایشگاه «باستان‌شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت درنتس» از کشور هلند، شامگاه یکشنبه به به تهران رسید.

مجموعه آثار نمایشگاه «باستان‌شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس» از کشور هلند، شامگاه یکشنبه به همراه کارشناسان این موزه به فرودگاه امام خمینی رسیده، و سپس تخت حفاظت ویژه به موزه ملی ایران منتقل شد.

جبرئیل نوکنده، رئیس کل موزه ملی ایران، اطلاع داد که پس از پایان چیدمان آثار، این نمایشگاه در روز سه شنبه ۱۰ مهرماه با حضور مقام‌های عالی رتبه دو کشور گشوده خواهد شد و تا ۳ ماه ادامه خواهد داشت.

او در ادامه گفت:

آثار نمایشگاه شامل ۳۳۱ ظرف سفالین و فلزی، ابزار سنگی، زیورآلات، مومیایی طبیعی انسان، تابلو نقاشی و سفال قرون ۱۹ و ۲۰ و آثار دیگر است که در سه بخش باستان‌شناسی و آثار هنری قرون ۱۸ تا ۲۰ هلند است.

در همین راستا، «موزه بریتانیا» انگلستان در اواخر بهار و موزه تاریخی هلند در اوایل پاییز امسال، میزبان نمایشگاهی از اشیای باستانی ایران خواهند بود.

آثار موزه درنتس در تهران

این نمایشگاه در ادامه نمایشگاه‌های مختلفی از جمله نمایش آثار باستانی از ارمنستان در مهرماه، آثاری از کره جنوبی در آبان ماه و ۵۶ اثر از موزه لوور فرانسه در اسفند ماه ۹۶ در موزه ملی برپا می‌شود.

موزه درنتس (Drents) در شهر آسن (Assen) هلند قرار دارد؛ و با بیش از ۱۶۰ سال قدمت، دارای آثاری از دوره‌های پیس از تاریخ تا هنر معاصر است.

موزه ملی که به «موزه مادر ایران» معروف است، نمایشگاه‌های مطرح شده را در راستای بخش مراودات و تبادلات نمایشگاهی بین‌المللی با موزه‌های مطرح دنیا، برگزار می‌کند که با استقبال چشمگیر مردم مواجه شده است.

آثار موزه درنتس در تهران

عکس: ایسنا و خبرگزاری میراث آریا

مطالب مرتبط:

    منبع ایرنا

    دیدگاه