خراسان رضوی نیازمند طرح و اجرای ایده های گردشگری با محوریت زیارت است

طیبه فلاحتی
شنبه، ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۰
خراسان رضوی نیازمند طرح و اجرای ایده های گردشگری با محوریت زیارت  است

خراسان رضوی نیازمند بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان برای توسعه گردشگری هدفمند با محوریت زیارت است.

به گفته ابوالفضل مکرمی‌فر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی این استان نیازمند ایده‌های گردشگری با محوریت زیارت است.

ابوالفضل مکرمی‌فر در مراسم اختتامیه استارت‌آپ گردشگری خراسان رضوی که در سالن همایش‌های موزه خراسان بزرگ برگزار شد، با بیان این مطلب افزود:

یکی از فرصت‌های توسعه گردشگری برای استان و کشور استارتاپ‌ها است.

ایشان در ادامه افزود که آنچه در استان خراسان رضوی باید رخ دهد، این است که باید با محوریت زیارت، ایده‌های حوزه گردشگری طراحی و اجرا شود.

مکرمی‌فر تصریح کرد که در کشورهای دیگر ایده‌های زیادی برای اندک داشته‌هایشان مطرح می‌کنند و گردشگری خود را برمبنای ایده‌های خلاقانه توسعه می‌دهند، اما کشور ما که می‌تواند منشاء ایده‌های خلاقانه با این پهنه تاریخی و فرهنگی و این پیشینه تاریخی و ظرفیت‌های بی‌نظیر در عرصه‌های تاریخی، فرهنگی، زیارتی، روستائی، شهری، قرار گیرد، ایده‌های کمتری مطرح شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به آمار ایده‌هایی که روزانه در کشورهای توسعه یافته مطرح می‌شود، بیان کرد:

باید از تمامی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان در این زمینه بهره ببریم، چرا که ما در این زمینه عقب هستیم و از شما ایده‌پردازان استمداد می‌طلبیم که به ما کمک کنید.

وی با قدردانی از حضور ایده‌پردازان در استارت‌آپ‌ها ادامه داد که در راستای توسعه گردشگری از اندیشه‌های شما ایده‌پردازان استفاده خواهد شد، امیداوریم ایده‌های بیشتری را در برنامه‌های بعدی ارائه و ما را در توسعه گردشگری هدفمند کمک کنید و در این زمینه از ظرفیت‌های فکری و انسانی استفاده کنیم.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا

    دیدگاه