بهترین زمان سفر به ارومیه

بهترین زمان سفر به ارومیه

احمدرضا فرهبد
| شنبه, ۱۰ شهریور ۹۷ ساعت ۱۹:۱۵

ارومیه با بناهای تاریخی متعدد از جمله خانه‌های تاریخی، کلیسا و مساجد تاریخی، در صدر لیست مقاصد گردشگری شمال غرب کشور است. آیا می‌خواهید بدانید بهترین زمان سفر و بازدید از جاذبه های ارومیه چه موقعی است؟

مقاله‌های مرتبط:

ارومیه، مرکز استان آذربایجان غربی، با مردمی خون‌گرم، کلیساها و مساجد کهن با ارزش تاریخی و معماری زیاد و همچنین طبیعت غنی در اطراف آن، یکی از ایده‌آل‌ترین مقاصد سفرهای تابستانی است. در ادامه بهترین زمان سفر به ارومیه را از ابعاد مختلف بررسی می‌کنیم تا بتوانید با استناد به آن بهترین زمان سفر به شهر نقل و شیرینی را بر اساس هدف خود مشخص کنید.

بهترین زمان بر اساس آب و هوا

دریاچه ارومیه

منبع: طاها اصغرخانی

ارومیه در کل شهر سردسیری است. بهترین زمان سفر به این شهر از نظر آب و هوا از اوایل تیر ماه تا اوایل شهریور است. میزان متوسط دمای هوای ارومیه در این ماه‌ها تقریبا ۲۴ درجه سانتی‌گراد است؛ البته دمای این شهر در ماه‌های تابستان به ۳۱ الی ۳۲ درجه هم می‌رسد و میزان متوسط حداقل دما هم تقریبا ۱۷ درجه سانتی‌گراد است. اگر می‌خواهید در فصل بهار به ارومیه سفر کنید، اواخر خرداد ماه بهترین زمان است. اگر هم می‌خواهید پاییز به ارومیه سفر کنید، توصیه می‌کنیم در همان ۱۰ روز اول مهر عازم این شهر شوید.

شلوغ‌ترین و خلوت‌ترین زمان سفر به ارومیه

ارومیه

منبع: طاها اصغرخانی

معمولا تابستان‌ها شلوغ‌ترین زمان سفر به ارومیه است؛ زیرا هم آب و هوای نسبتا خنک و دلپذیری دارد و هم برگزاری جشنواره‌های تابستانی در پارک‌های مختلف شهر همراه با جنگ‌های شاد، کنسرت‌‌ها و بازی‌های بومی و محلی، فضای شادی در این شهر ایجاد می‌کند.

خلوت‌ترین زمان سفر به ارومیه زمستان‌ها است؛ زیرا میزان متوسط دما در ماه دی تقریبا یک درجه سانتی‌گراد و در  ماه‌های بهمن و اسفند زیر صفر درجه سانتی‌گراد است. طبق آمار ارائه شده در زمستان تقریبا ۷۲ روز در این شهر یخبندان سنگینی حاکم است و حتی در برخی از روزهای آبان و آذر هم یخبندان مشکلاتی را برای این شهر ایجاد می‌کند. در ضمن ارومیه هم مثل بسیاری از شهرهای ایران از اواسط پاییز تا اواخر زمستان دچار مشکل آلودگی هوا می‌شود.

بهترین زمان برای شرکت در رویدادها

جشنواره انگور یکی از جشنواره‌های مهم ارومیه است که هر سال از ۱۶ تا ۲۴ شهریور با برگزاری برنامه‌های فرهنگی، مسابقه، نمایش و عرضه صنایع‌دستی، سوغات، تولیدات خانگی، انگور و مشتقات آن، برپا می‌شود.

جشنواره انگور

عکاس: زهرا طالعی

جشنواره میوه‌های چهار فصل یکی دیگر از جشنواره‌های مهم ارومیه است که امسال برای نخستین بار از تاریخ ۲۱ تا ۲۸ تیر برگزار شد و در آن محصولات مختلفی از جمله صنایع‌دستی، تولیدات خانگی میوه‌های فصلی و مشتقات آن‌ها در ۱۵۰ غرفه مختلف در معرض نمایش قرار گرفتند و عرضه شدند.

محمد آقایی پر

عکاس: محمد آقایی پر

هزینه هتل‌ها

هتل های ارومیه

قیمت هتل‌های ارومیه از ۶۰ هزار تومان تا ۴۹۱ هزار تومان متغیر است و هزینه یک هتل نسبتا مناسب در این شهر تقریبا ۱۵۳ هزار تومان است. البته این قیمت‌ها با تخفیف بیان شده و مربوط به زمان این نگارش این مقاله هستند. ممکن است در زمان سفر شما قیمت‌ها تغییر کنند.

عکاس عکس کاور: مهدی شیری

برچسب‌ها زمان سفر

دیدگاه  

    تبلیغات