توقف تخصیص ارز به ایرلاین ها

فرناز رهبران رنجبر
یکشنبه، ۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۵
توقف تخصیص ارز به ایرلاین ها

تخصیص ارز به ایرلاین‌ها از یک ماه پیش متوقف شده است.

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت:

متاسفانه با وجود آنکه در بسیاری از جلسات و مذاکرات رسما اعلام کردیم که بخش قابل توجهی از هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی مستقیما باید با پرداخت ارز همراه شود، اما متاسفانه حمایت‌های لازم در این زمینه از شرکت‌های ایرانی انجام نشده و ما در هفته‌های گذشته با مشکلات جدی مواجه بودیم.

به گفته او از حدود یک ماه قبل که ارز ۴۲۰۰ تومانی به شرکت‌های ایرانی نرسیده، آن‌ها تلاش کردند تا با مدیریت فضا تصمیم‌های لازم در این باره گرفته شود.

تعیین یک نوع قیمت‌گذاری برای ارز از سوی دولت و مقرر کردن قوانین برای سایر مصارف باعث می‌شود که ایرلاین‌ها نتوانند با ورود به بازار آزاد مستقیما نسبت به خرید نیازهایشان اقدام کنند.

به منظور بهبود شرایط تخصیص ارز به ایرلاین‌ها اقداماتی آغاز شده و امید می‌رود در کوتاه مدت مشکلات موجود در این عرصه حل شود، زیرا در غیر این صورت باعث ایجاد مشکل برای شرکت‌های ایرانی برای تداوم فعالیت‌هایشان خواهد شد.

حدود ۶۰ درصد از هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی به شرکت ارزی اختصاص داده می‌شود، با توجه به رفت و آمد تعدادی از هواپیماهای ایران در فرودگاه‌های بین‌المللی نرسیدن ارز به این شرکت‌ها می‌تواند مشکل‌ساز شود.

سازمان هواپیمایی کشوری در مذاکره با بانک مرکزی تلاش می‌کند مشکل تخصیص ارز به ایرلاین‌های ایرانی را برطرف کند.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا
    برچسب‌ها ارز

    دیدگاه