هزینه سفر به گرجستان چقدر است؟

هزینه سفر به گرجستان چقدر است؟

احمدرضا فرهبد
| پنجشنبه, ۱۶ اسفند ۹۷ ساعت ۱۵:۰۰

گرجستان یکی از مقاصد محبوب گردشگری خارجی ایرانیان، خصوصا در فصل تابستان است. شاید شما هم بخواهید بدانید هزینه سفر به گرجستان چقدر است.

گرجستان جزو کشورهایی است که هزینه سفر به آن برای ایرانیان، چندان زیاد نیست و افرادی که توانایی مالی متوسطی دارند، به راحتی می‌توانند با تور گرجستان به این کشور سفر کنند. معقول بودن هزینه سفر به گرجستان باعث شده است که دو شهر  بزرگ و مهم این کشور یعنی تفلیس و باتومی به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری خارجی برای ایرانیان تبدیل شود. اگر قصد سفر به این کشور را دارید و نمی‌دانید هزینه سفر به آن چقدر است، این مطلب می‌تواند راهنمای خوبی باشد. در ادامه هزینه‌ سفر به گرجستان را از ابعاد مختلف بررسی می‌کنیم.

هزینه هتل و مرکز اقامت

هتل های تفلیس

هزینه اقامت در هاستل‌های این کشور (حتی تفلیس که پایتخت آن است) بسیار ارزان بوده و بین ۵ تا ۲۰ دلار است. هزینه هتل هم در سفر متوسط و اقتصادی بین ۲۵ تا ۴۰ دلار و در سفر لوکس بالاتر از ۸۰ دلار است.

به‌طور متوسط هزینه اقامت یک هتل سه ستاره در گرجستان ۵۸ دلار، هتل چهار ستاره ۱۰۴ دلار و هتل پنج ستاره ۲۸۸ دلار است.

هتل های تفلیسدر تفلیس، پایتخت این کشور قیمت هتل‌های ۲ ستاره از  ۳ دلار تا ۹۱ دلار، هتل‌های ۳ ستاره از ۱۹ تا ۲۴۷ دلار، هتل‌های چهار ستاره از ۴۳ تا ۱۵۸ دلار و قیمت هتل‌های پنج ستاره هم از  ۱۳۹ دلار تا ۲۷۶ دلار متغیر است.

برای آشنایی بیشتر با هتل‌ های تفلیس می‌توانید آن‌ها را در کجارو ببینید و اطلاعاتی از قبیل قیمت، آدرس و... مربوط به آن را بدست آورید.

هتل های باتومی

باتومی یکی دیگر از شهرهای محبوب این کشور برای گردشگران است. قیمت هتل‌های ۲ ستاره این شهر از ۲۵ تا ۱۷۹، قیمت هتل‌های سه ستاره از ۱۸ تا ۱۴۹، هتل‌های چهار ستاره از ۵۵ تا ۱۷۹ دلار و هتل‌های ۵ ستاره از ۹۸ تا ۱۸۴ دلار متغیر است.   

هزینه غذا و رستوران

رستوران های تفلیسقیمت غذاهای ساده و ارزان‌قیمت در این شهر از ۳ دلار شروع می‌شود. قیمت یک وعده غذا در رستوران‌های میان‌رده این شهر از ۶ تا ۱۵ دلار متغیر است. همچنین در یک رستوران نه چندان گران قیمت، یک وعده غذا با قیمت ۵ دلار هم عرضه می‌شود و قیمت یک وعده غذا برای دو نفر همراه با دسر و پیش‌غذا، ۲۰ دلار است.

قیمت یک وعده غذای فست‌فود ترکیبی در رستوران‌های مک دونالد یا رستوران‌های مشابه ۴ دلار است. خاجاپوری یکی از غذاهای محلی محبوب گرجستان بوده که در واقع نان پر شده با پنیر است. قیمت این غذای محبوب از ۰٫۴۲ تا ۰٫۸۳ دلار متغیر است.

خاجاپوری

 جالب است بدانید که در گرجستان رستوران‌هایی پیدا می‌شوند که غذای ایرانی هم سرو می‌کنند؛ به‌عنوان مثال قیمت یک پرس چلوجوجه یا چلوکباب از ۷ تا ۱۱ دلار متفاوت است.

هزینه حمل و نقل عمومی

حمل و نقل عمومی در گرجستان

قیمت بلیط یک طرفه مترو در شهر تفلیس ۰٫۲۰ دلار است. کرایه تاکسی از ۱ دلار شروع می‌شود و به ازای هر کیلومتر ۰٫۲۰ دلار و برای هر ساعت در اختیار، ۲ دلار است. نرخ کرایه مصوب تاکسی از فرودگاه تفلیس تا مرکز شهر  ۱۰ دلار است.

هزینه بازدید از بهترین جاذبه‌ها

تفلیس

متوسط هزینه استفاده از تفریحات و بازدید از دیدنی‌های تفلیس  ۶۶ دلار است. قیمت ارزان‌ترین جاذبه تفلیس ۹ دلار (تور پیاده‌روی و تله‌کابین تفلیس) و گران‌ترین تفریح تفلیس (که در واقع تور پیاده‌روی در قسمت قدیمی شهر است) ۲۲۰ دلار است. محبوب‌ترین تفریحات تفلیس شامل تور یک روزه بازدید از تفلیس و قسمت قدیمی آن با قیمت ۴۰ دلار و  شهربازی متاتسمیندا با قیمت ۲۳ دلار می‌شود.

شما می‌توانید لیست کاملی از جاهای دیدنی تفلیس را در کجارو ببینید و ضمن آشنایی بیشتر با آن‌ها برنامه‌ریزی بهترین برای سفر خود داشته باشید. همچنین می‌توانید تور تفلیس را در کجارو جستجو کرده و از میان تورهای ده‌ها آژانس مسافرتی معتبر، مناسب‌ترین تور با پایین‌ترین قیمت را خریداری کنید.

باتومی

در باتومی هم بازدید از باغ گیاه‌شناسی باتومی را که هزینه بازدید از آن برای بزرگسالان ۱۲ دلار، برای دانش‌آموزان ۶ دلار و برای کودکان زیر ۱۲ سال رایگان است، از دست ندهید. از دیگر تفریحات باتومی می‌توان به دلفیناریم باتومی اشاره کرد. هزینه تماشای نمایش دلفین‌ها در روز ۱۴ لاری و عصر ۱۶ لاری بوده و هزینه شنا با دلفین‌ها برای کودکان ۳ تا ۱۶ سال ۱۰۰ لاری و برای افراد بزرگ‌تر ۱۵۰ لاری است.

شما همچنین می‌توانید لیست کاملی از جاهای دیدنی باتومی را در کجارو مشاهده کرده و با دیدنی های آن آشنا شوید.

دیدگاه  

    جستجوی تور، پرواز، هتل، رستوران و دیدنی‌ها...

    تبلیغات