رونمایی از ایرلاین وارش در فرودگاه ساری

زلیخا رحمانیان
یکشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۰
رونمایی از ایرلاین وارش در فرودگاه ساری

از خط پروازی بومی ایرلاین وارش در فرودگاه ساری رونمایی شد.

محمد اسلامی، استاندار مازندران در آیین رونمایی از ایرلاین وارش در فرودگاه ساری با بیان این که برای توسعه استان باید همه ظرفیت‌هایی که به ساختن و شکوفایی کشور عشق، امید و باور دارند را فعال کرد و به کار گرفت، گفت:

وظیفه حاکمیت، هماهنگی، تسهیل‌گری، پشتیبانی، هموارسازی امور، حمایت، مراقبت و تأمین فضای امن است تا افراد دارای اهلیت وظایف‌شان را مطابق استانداردها انجام دهند.

مقام عالی دولت در مازندران، با بیان این که فرودگاه‌ها در کشورهای مختلف یکی از جلوه‌های توسعه یافتگی است، خاطرنشان ساخت:

راه‌های دسترسی به فرودگاه باید بسیار مطلوب باشد و همه دستگاه‌های متولی باید همراهی نمایند و توسعه روشنایی و طول باند، پیرامون و مسیر باند باید اتفاق بیفتد.

به نظر استاندار مازندران ۴۴۶ هزار مسافر در فرودگاه‌های استان در سال ۹۵ جابه‌جا شده‌اند و رشد ۲۵ درصدی آن به ۵۵۷ هزار نفر قابل قبول نیست و باید جابجایی مسافر در مازندران حداقل باید به ۳ میلیون نفر ارتقا یابد.

اسلامی با تأکید بر این که باید فرصت بهره‌مندی از موهبت الهی و طبیعت و دریای زیبای شمال را برای همه مردم ایران و کشورهای منطقه فراهم کنیم، ابراز داشت:

با تعریف یک بسته سیاحتی، اقامتی، پروازی و پذیرایی و ارائه خدمات سفر هوایی در مسیر رفت و برگشت، این مهم محقق می‌شود و کمک می‌کند که ارز خارج نشود که البته نیازمند ظرفیت حمل و نقل هوایی مستمر قابل برنامه‌ریزی است.

اسلامی با بیان این که امیدواریم پروازهای ایرلاین وارش از پایان مردادماه امسال برقرار شود، خاطرنشان کرد:

ایرلاین نیازمند پشتیبانی‌های مختلف در فرودگاه است و باید همه کمک کنید تا تجهیزات زمینی، لوازم و پشتیبانی‌های مورد نیاز ارائه شود.

باید امور مرتبط با پرواز با برنامه و با ضوابط باشد و با یک سیستم یکپارچه و هماهنگ کار پیش برود و این اتفاق باید در تمام فرودگاه‌های استان برای توسعه روابط با کشورهای حاشیه خزر صورت بگیرد و گسترش یابد.

استاندار با بیان این که تا پایان سال ۹۷، اتفاقات خوبی در فرودگاه‌های مازندران رقم خواهد خورد و شاهد نرخ رشد جابجایی مسافر به‌طور هم‌زمان خواهیم بود، گفت:

باید بتوانیم ظرفیت بار و مسافر را در فرودگاه‌های استان افزایش دهیم تا پروازها اقتصادی شود و ارگان‌ها، دستگاه‌های دولتی و پروژه‌های ما، رفت و آمدهای خود را با پروازها برنامه‌ریزی نمایند و تورها نیز از این توانمندی به طور ویژه استفاده کنند.

منبع ایسنا

دیدگاه