صدور ويزا برای ۱۸۰ کشور دنيا در فرودگاه اهواز

زلیخا رحمانیان
چهار شنبه، ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۵
صدور ويزا برای ۱۸۰ کشور دنيا در فرودگاه اهواز

امکان صدور ويزا برای ۱۸۰ کشور دنيا در فرودگاه اهواز، باعث گشودن درهای کشور به روی گردشگران اين کشورها می‎شود.

به نقل از روابط عمومی فرودگاه‎های خوزستان، محمدرضا رضایی در نشستی با معاون امنیتی استانداری خوزستان در خصوص جذب گردشگران و ایجاد زیرساخت‎های مناسب گردشگری در استان خوزستان گفت:

این استان دارای ظرفیت‎های گردشگری فراوانی است که باید با برنامه‎ریزی و همکاری دستگاه‎ها به توسعه آن کمک کنیم.

در حال حاضر گروه‎های مختلفی در استان در حال ترویج فرهنگ گردشگری و نیز برنامه‎ها و تورهای گردشگری هستند که می‎توان با حمایت و سازمان‌دهی این گروه‎ها، به موفقیت زیادی در جذب گردشگر خارجی دست پیدا کنیم.

رضایی به مقوله امنیت گردشگران خصوصاً گردشگرانی که از دیگر کشورها وارد استان می‌شوند اشاره کرد و گفت:

خوشبختانه کشور ایران در منطقه از امنیت و اقتدار بالایی برخوردار است و این امنیت باید مورد توجه گردشگران خارجی قرار بگیرد تا زمینه‎ساز ورود دیگر گردشگران به کشورمان شود.

مدیرکل فرودگاه‎های استان خوزستان در خصوص ایجاد برخی زیرساخت‎ها که موجب سهولت در جذب گردشگر می‎شود، تشریح کرد:

سال گذشته با همکاری وزارت امور خارجه کشور دفتر صدور روادید در فرودگاه اهواز راه‎اندازی شد که در حال حاضر رواید ۱۸۰ کشور در این فرودگاه قابل صدور است.

رضایی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد گردشگری، هدف از راه‎اندازی دفتر صدور روادید را آسان کردن حضور گردشگران خارجی در کشور و رونق صنعت گردشگری در جهت منافع ملی کشور و استانی عنوان کرد و افزود:

این تصمیم نقش کلیدی و مهمی در توسعه صنعت گردشگری ایفا می‌کند و گشودن درهای کشور به روی گردشگران ۱۸۰ کشور دنیا می‌تواند برای ایران بازار عظیم و پرسود ایجاد کند.

گفتنی است، فرودگاه اهواز در حال حاضر به بیش از ۲۰ نقطه داخلی و خارجی به‌صورت برنامه‎ای پرواز دارد که دبی، کویت و استانبول از مسیرهای خارجی این فرودگاه محسوب می‎شوند.

منبع کن نیوز

دیدگاه  

    تبلیغات