ارز مسافرتی به مسافران جام جهانی رسید

ارز مسافرتی به مسافران جام جهانی رسید

زلیخا رحمانیان
| چهار شنبه, ۹ خرداد ۹۷ ساعت ۱۳:۳۵

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای اعلام کرد دارندگان FAN ID می‌توانند ارز مسافرتی دریافت کنند.

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای، ترتیبات ارزی تأمین و پرداخت ارز مسافرتی برای مسافرینی که مقصد آن‌ها کشورهایی است که نیاز به اخذ ویزا ندارند را به بانک‌های عامل ابلاغ کرد.

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای، ترتیبات ارزی تأمین و پرداخت ارز مسافرتی برای مسافرینی که مقصد آن‌ها کشورهایی است که نیاز به اخذ ویزا ندارند را به بانک‌های عامل ابلاغ کرد؛ همچنین در این بخشنامه ارائه مجوز صادره از سوی سفارت فدراسیون روسیه توسط مسافر، تحت عنوان FAN ID به‌جای ویزای کشور مورد از نظر این بانک به منظور دریافت ارز مسافرتی، بلامانع شناخته شده است.

بر این اساس، در مورد مسافرینی که مقصد آن‌ها کشورهایی است که نیاز به اخذ ویزا ندارند، لازم است بانک عامل در هنگام تحویل ارز به مسافر در باجه فرودگاه، نسبت به تطبیق کارت پرواز مربوطه با کشور مقصد اعلامی از سوی مسافر، اقدام کند. یادآور می‌شود مسئولیت هرگونه اعلام اطلاعات خلاف واقع به عهده مسافر خواهد بود.

با توجه به ابلاغیه وزارت امور خارجه، تأمین و پرداخت ارز به مسافرینی که به منظور تماشای مسابقات جام جهانی فوتبال 2018 قصد سفر به کشور روسیه را دارند، ارائه مجوز صادره از سوی سفارت فدراسیون روسیه توسط مسافر تحت عنوان FAN ID به‌جای ویزای آن کشور از نظر این بانک بلامانع است و مبلغ ۵۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها، به متقاضیان تعلق می‌گیرد.

خاطرنشان می‌شود، در حال حاضر تأمین و پرداخت ارز مسافرتی (به صورت اسکناس) از طریق پنج بانک ملی ایران، ملت، سامان، تجارت و پارسیان امکان‌پذیر است.

گفتنی است خبرگزاری مهر در گزارش‌های مکرر علاوه بر انعکاس مشکلات مرتبط با مسافران جام جهانی روسیه، موضوع به رسمیت شناختن فن آیدی را از وزارت امور خارجه و بانک مرکزی پیگیری کرده است که در این راستا، این بخشنامه صادر شده و به نظر می‌رسد که دغدغه‌های طرفداران تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در بازی‌های جام جهانی نیز برطرف شده باشد.

 

دیدگاه  

    تبلیغات