گزارش کجارو از نشست خبری اسنپ تریپ

آزاده یوسف نژاد
سه شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۵
گزارش کجارو از نشست خبری اسنپ تریپ

نشست خبری اسنپ تریپ با حضور جمعی از مدیران، هتلداران و صاحبان مشاغل در حوزه گردشگری، دوشنبه شب، هفتم خردادماه سال ۹۷، در هتل استقلال تهران برگزار شد.

شب گذشته باحضور ، نماینده عمران مجلس، خانم پریسا گنجی، معاونت دانشجویی دانشگاه شریف و جمع کثیری از هتل‌داران و صاحبان مشاغل در حوزه گردشگری کنفرانس اسنپ تریپ در سالن دریای نور هتل استقلال تهران برگزار شد.

اسنپ

این ضیافت با سخنرانی مدیر ارشد داخلی شرکت اسنپ تریپ، امیر علی مهاجر، در زمینه گردشگری آنلاین آغاز شد و به بررسی مراحل رشد خانواده اسنپ و به‌ویژه فعالیت‌های اسنپ تریپ، اهداف و رویکردهای آن پراخته شد.

ایشان با ذکر اینکه گردشگری آنلاین در ایران بازاری کوچک بوده ولی ظرفیت بسیار بالایی را برای انجام فعالیت‌های گسترده دارد، شروع به توضیحات این امر مهم در این مجموعه پرداخت.

وی در ادامه گفت که ایران با توجه به ظرفیت گردشگری بالا در منطقه در مقایسه با کشور همسایه خود ترکیه که از ظرفیت پایین‌تری در حوزه گردشگری برخوردار است اما در مقابل رشد فزاینده‌ای را در این صنعت داشته‌ به طوری که در ایران ۱۲ میلیارد سهم تولید ناخالص ملی است؛ در صورتی که این سهم با توجه به ظرفیت بسیار پایین‌تر گردشگری ترکیه، ۲۹ میلیارد پتانسیل ذخیره تولید ناخالص ملی بوده است.

وجود ۵۶ میلیون کاربر اینترنتی و ۸۲ میلیون جمعیت دلایل بسیار خوبی هستند که ایران را در رتبه‌ای بسیار بالاتر در این زمینه قرار دهند. به این ترتیب اسنپ با راه‌اندازی سامانه‌ای، شریک تجاری هتل‌ها در ایران می‌شود؛ چرا که ۳۰ درصد افزایش فروش هتل‌ها توسط تبلیغات آنلاین در اسنپ صورت گرفته است.

اسنپ تریپ

این موفقیت برای سال‌های بعد نیز طبیعتا افزایش خواهد داشت؛ چرا که تمرکز بیشتری در این مقوله به کار گرفته خواهد شد و میزان خدمات بهتر می‌تواند مشتریان بیشتری را در این زمینه جذب کند.

این مساله با انجام فعالیت‌‌های زیر پیش می‌رود:

 • در زمان رکود با هتل‌های بیشتری ارتباط گرفته و میزان خدمات دهی به مردم و گردشگران را افزایش می‌دهد.
 • در زمان تقاضای پایین‌تر، فروش لحظه آخری، رزرو هتل و بلیط هواپیما برای سال پیش رو، گسترش بیشتری خواهد داشت.
 • همکاری با سایر بخش های اسنپ همچون اسنپ فود و از طریق ایجاد انگیزه با اسنپ فمیلی، ایجاد تقاضاهای جدید برای خرید پکیج‌های هتل در برنامه کار اسنپ تریپ قرار می‌گیرد.
 • گرفتن هدیه‌های اسنپی تا ۳ برابر رشد برای گرفتن هتل‌ها.
 • گزارش‌دهی مستمر به هتل‌ها
 • ارائه میزان درخواست‌ها
 • ارائه میزان فروش
 • مقایسه قیمت با هتل‌های هم رده
 • گزارش نظرات کابران

شروع فعالیت‌ها به صورت ماهیانه با تعداد ۲۰۰ هتل و ارائه دیتاهای لازم به آن‌ها جهت افزایش فروش در اسنپ تریپ صورت می‌گیرد.

اسنپ

اسنپ تریپ با هدف بیشترین فروش هتل در میان OTA کشور در تلاش است به راه‌اندازی سرویس پرواز و تمرکز بیشتر در پرواز‌ها و هتل‌های داخلی بپردازد.

از آنجایی که ۷۵ درصد از مشتریان این انتظار را دارند که فرآیند آنلاین در این حوزه بیشتر اتفاق بی‌افتد، هدف اسنپ تریپ با همکاری هتل‌ها و مسئولین در این است که سفر را در ایران مقرون به صرفه کرده و سفر را در ایران راحت‌تر و ازان‌تر کند.

پس از آن ژوبین علاقه‌بند، مدیر گروه اینترنتی اسنپ، توضیحاتی اجمالی درباره خانواده اسنپ داشته و در این توضیحات اشاره کرد:

اسنپ

اسنپ مجموعه‌ای از ۶ شرکت مجزا در ایران است و ۸۵ درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده است. این شرکت‌ها با نام‌های:

 • اسنپ سامانه درخواست خودرو
 • زود فود که تبدیل به اسنپ فود شد
 • فروشگاه اینترنتی بامیلو که یک شاپینگ سنتر مجازی است و تعداد ۸ ملیون شرکت محصولاتشان را در این فروشگاه اینترنتی ارايه می‌دهند.
 • هینت، سامانه اخبار
 • اسنپ باکس
 • اسنپ تریپ

و در کل این مجموعه باهم، اسنپ سوپرآپ را تشکیل می‌دهند.

تلاش این مجموعه برای انجام هم‌افزایی سیستم ها با هم و با کمک سامانه هوشمند تحت تاثیر قراردادن و ایجاد رضایت‌مندی برای زندگی مردم ایران است.

اسنپ

پس از آن حسن زارعی، فعال در حوزه گردشگری، سخنانش را در زمینه گردشگری و تاثیرات اقتصادی اخیر ایران در این حوزه ارائه کرد و توضیح داد که چگونه شرکت‌های داخلی می‌توانند در هر دوره‌‌ای با توجه به شناخت نیازهای مردم در برطرف کردن آن، فعالیت‌های اقتصادی فزاینده ای را در داخل کشور داشته باشند و در رقابت با یکدیگر نیز حرکت کنند.

منبع کجارو

دیدگاه