دبی بندر مخصوص کشتی کروز می‌سازد

امید جعفری
چهار شنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۵
دبی بندر مخصوص کشتی کروز می‌سازد

دبی با شرکت آمریکایی کارناوال بزرگ‌ترین سازمان تفریحی مسافرتی در جهان، همکاری خودش را برای تکمیل فاز بعدی پروژه امارات برای تبدیل شده به قطب گردشگری کشتی کروز آغاز کرد.

شیخ محمد بن رشید آل مکتوم، نحست وزیر و حاکم دبی، در نظر دارد که دبی را تا سال ۲۰۲۰ تبدیل به بزرگ‌ترین قطب و هدف گردشگری کشتی‌های کروز جهان کند. در همین راستا ترمینالی برای ورود کشتی‌های کروز تا آن موقع احداث خواهد شد. بندر دبی برای پهلوگیری کشتی‌های کروز، در مجموع وسعتی به اندازه سی هزار مترمربع خواهد داشت. پهنای باند بندر در حدود یک کیلومتر است که می‌تواند در آن واحد، ۳ کشتی کروز را میزبانی کند و این تعداد کشتی کروز به معنی، ورود هم‌زمان صد و سی و دو هزار مسافر به دبی است. مدیران پروژه در نظر دارند که یک بندر دیگر هم احداث کنند تا ظرفیت کشتی‌های کروز به شش عدد افزایش پیدا کند.

این طرح‌ها در غالب قراردادی بین شرکت مرآس دبی و شرکت کارناوال ایالات‌متحده آمریکا، برای تبدیل دبی به مرکز گردشگری کشتی‌های کروز منعقد شده است. این قرارداد توسط عبدالله الحببی رئیس کارگروه مرآس و آرنولد وی دونالد مدیرعامل شرمت کارناوال امضا شد. این دو شرکت، در توسعه بندرها، مدیریت ترمینال، گسترش فرصت‌های جدید برای جذب گردشگری کروز با یکدیگر وارد همکاری شده‌اند.

این طرح، بخشی از برنامه آینده‌نگرانه دبی برای سال ۲۰۲۰ و جذب بیست میلیون گردشگر است. شیخ محمد دراین‌باره می‌گوید:

ما از دیدن گردشگرانی که از سراسر جهان به دبی می‌آیند، خوشحال می‌شویم و از آن‌ها با بهترین امکانات استقبال خواهیم کرد. ما می‌خواهیم که آن‌ها با خاطره خوش دبی را ترک کنند و آن‌ها را با دوستان و خویشان خودشان در کشورشان تقسیم کنند. توسعه زیرساخت‌های دبی می‌تواند آن را به اولین انتخاب برای گردشگری در منطقه تبدیل کند.

دیدگاه  

    تبلیغات