رشد بی سابقه بازدید از موزه های روسیه در سال ۲۰۱۷

سیامک احدی
دوشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۵
رشد بی سابقه بازدید از موزه های روسیه در سال ۲۰۱۷

درآمدهای حاصل از میزان بازدید از موزه‌های روسیه طی ۵ سال گذشته ۱۵۱ درصد رشد داشته است.

«ولادیمیر مدینسکی» وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه گفت:

در روسیه صف‌هایی طولانی برای شرکت در کنسرت‌های موسیقی کلاسیک و نمایشگاه‌ها در موزه‌ها وجود دارد و به نام هنر، مردم در صف می‌ایستند.

موزه روسیه

مدینسکی با اشاره به استقبال مردم از موزه‌ها گفت:

طی دو سال گذشته، ما شاهد تقاضای وافر بلیط از سوی مردم در اجراهای موسیقی کلاسیک ارکستر فیلارمونیک بوده‌ایم، گاهی مردم از شب قبل برای حضور در کنسرت‌های موسیقی کلاسیک در صف می‌ایستادند. در سال‌های اخیر فروش بلیط‌های اجرای موسیقی کلاسیک، ۲۷ درصد افزایش یافته است. شاید در هیچ کجای دنیا، شاهد این روند نباشیم.

وزیر فرهنگ روسیه در ادامه افزود:

صف علاقه‌مندان در نمایشگاه‌های برگزار شده از آثار آیوازوفسکی، سروف، ورشاگین که همگی از نقاشان معروف روسیه هستند، زندگی فرهنگی شهروندان روسیه را از دیگر کشورها متمایز می‌سازد.

مدینسکی همچنین گفت:

در سال ۲۰۱۷ میزان استقبال از موزه‌های کشور به ۱۲۵ میلیون نفر بازدیدکننده رسید که این میزان تقریبا ۴۵ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۲ است.

به گفته وی، درآمدهای حاصل از میزان بازدید از موزه‌های فدراسیون روسیه شامل فروش بلیط، برنامه‌های ویژه و فروش کتاب، در طی پنج سال گذشته ۱۵۱ درصد رشد یافته است. مدینسکی گفت:

برای من جای تعجب است که آیا بخش دیگری از اقتصاد کشور ما، با چنین رشدی در طول پنج سال گذشته روبرو بوده است یا خیر!؟

وی بیان کرد که این ارقام تنها مختص به موزه‌های هنر کلاسیک کشورش است و اگر ما تمامی موزه‌های کشور را در نظر بگیریم، این رقم به مراتب بیشتر خواهد بود.

منبع مهرنیوز
برچسب‌ها موزه

دیدگاه  

    تبلیغات