خواهرخواندگی یکی از شهرهای بوسنی با تبریز

فرناز رهبران رنجبر
سه شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۰
خواهرخواندگی یکی از شهرهای بوسنی با تبریز

حضور گردشگران در تبریز به گفته شهردار تبریز ۱۷ درصد افزایش یافته است.

ایرج شهین باهر، شهردار تبریز گفت:

در نوروز ۹۷، حضور گسترده مهمانان نوروزی در تبریز غافلگیر کننده و تحسین برانگیز بود، از وضعیت حضور گردشگران در تبریز راضی هستم و این حاصل همکاری و مهمان‌نوازی مردم و دستگاه‌های ذیربط است.

شهین باهر اضافه کرد:

در ایام نوروز «موزه شهر» واقع در عمارت شهرداری تبریز بیشترین بازدیدکننده در میان مراکز گردشگری را داشت و ۹۳ هزار نفر از این موزه بازدید کردند.

او با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ به عنوان سال «حمایت از کالای ایرانی» ادامه داد:

در این راستا تمهیدات لازم برای راه اندازی نمایشگاه دائم صنایع‌دستی در تبریز اتخاذ شده است و تلاش می‌کنیم هنرمندان صنایع‌دستی به زودی دارای مکان مناسبی برای عرضه دائم تولیدات خود باشند.

شهردار تبریز بیان کرد:

در هفته دوم تعطیلات نوروزی، سفری غیر رسمی به بوسنی داشتم که در این سفر با توجه به پیشنهاد اخیر مقامات این کشور برای خواهرخواندگی تبریز با یکی از شهرهای این کشور، هماهنگی‌هایی در این زمینه انجام و نیز مقرر شد نمایشگاه تولیدات صنایع‌دستی و ظرفیت‌های گردشگری تبریز در بوسنی برپا شود.

او بخش مهمی از فعالیت‌های حوزه گردشگری را معرفی این شهر به‌عنوان شهر گردشگری برشمرد و عنوان کرد:

تبریز متأسفانه هنوز آنطور که باید شهر گردشگری نشده است و ما باید با شناسایی نیازها و تمایلات گردشگران و حمایت از سرمایه‌گذاران و معرفی ظرفیت‌های گردشگری این شهر در داخل و خارج کشور، روند رو به رشد فعلی را تقویت کنیم.

وی با اشاره به تورهای تبریزگردی یادآور شد:

در نوروز امسال با بکارگیری ۲۲ دستگاه اتوبوس و راه‌اندازی «اپلیکیشن اعلام آنلاین مسیر»، شاهد افزایش ۶۷ درصدی استقبال گردشگران از این تورها بودیم، به طوری که ۱۶۷ هزار نفر ساعت از این تورهای رایگان استفاده کرده و تاکسی‌های «از من بپرس» نیز ۴۷ هزار مورد راهنمایی و خدمات اطلاع‌رسانی به گردشگران ارائه کردند.

شهین باهر تاکید کرد:

با هماهنگی به عمل آمده بخشی از مجموعه بازار سنتی تبریز هم در ایام نوروز باز بود و امیدواریم در سال‌های آتی با همکاری بیشتر بازاریان شاهد فعالیت کامل بازار در ایام نوروز باشیم.

شهردار تبریز به برنامه‌ریزی‌های انجام شده و اراده جدی مسئولان و دست‌اندرکاران برای توسعه گردشگری در تبریز اشاره کرد و گفت:

نوروز امسال جرقه رونق گردشگری تبریز زده شد و می‌کوشیم این روند همزمان با رویداد تبریز ۲۰۱۸ و نیز در سال‌های آتی با قدرت تمام ادامه یابد.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا

    دیدگاه