بازدید از روند اجرایی پروژه آرامگاه مختومقلی فراغی توسط دستگاه های نظارتی استان گلستان

فرناز رهبران رنجبر
یکشنبه، ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۰
بازدید از روند اجرایی پروژه آرامگاه مختومقلی فراغی توسط دستگاه های نظارتی استان گلستان

دستگاه‌های نظارتی استان گلستان از روند اجرایی پروژه آرامگاه مختومقلی فراغی بازدید کردند.

فرماندار شهرستان مراوه‌تپه، کارشناسان دفتر فنی استانداری و دیگر مدیران شهرستانی مراوه تپه، مسئول دفتر فنی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان، هیئت امنا و شورای روستای آق تقه به‌عنوان دستگاه بهره‌بردار و مسئول اداره میراث‌فرهنگی مراوه تپه از نحوه اجرا و روند اجرایی پروژه اجرای المان‌های آرامگاه مختوم‌قلی در روز پنجشنبه ۲۲ فروردین ۹۷ بازدید کردند.

در این بازدید مرتضی حسینقلی‌زاده مسئول دفتر فنی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان گلستان به عملیات پیش‌بینی شده در این فاز اشاره کرد و گفت:

در عملیات اجرایی این فاز ۶۴ عدد رواق پیرامونی آرامگاه مختومقلی به مساحت حدود ۷۷۰ مترمربع با اعتبار ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و اجرای گنبدی نمازخانه (مسجد) سایت گردشگری مختوم‌قلی فراغی با اعتبار ۲ میلیارد ریال انجام خواهد شد.

به گفته او نسبت به تکمیل زیرساخت‌های گردشگری لازم برای رفاه حال مسافران و گردشگران در سال‌های بعد و در صورت تخصیص اعتبارات کافی از سوی مراجع ذی‌ربط اقدام خواهد شد.

همچنین تاجی فرماندار مراوه‌تپه از عملکرد اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان در اجرای پروژه گردشگری منطقه نمونه مختوم‌قلی فراغی در سال‌های قبل و امسال تشکر کرده و  بر پایان پروژه تا قبل از مراسم بزرگداشت مختومقلی فراغی شاعر ایرانی ترکمن که ۲۰ اردیبهشت در محل آرامگاه مختومقلی برگزار خواهد شد، تاکید کرد.

دیدگاه  

    تبلیغات