برگزاری جشنواره بومی و گردشگری باد بادک ها در شیروان

فرناز رهبران رنجبر
سه شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۰
برگزاری جشنواره بومی و گردشگری باد بادک ها در شیروان

جشنواره بومی و گردشگری باد بادک‌ها در کوهستان پارک شیر کوه از توابع شهرستان شیروان برپا می‌شود.

هادی سعادت‌طلب سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی امروز سه‌شنبه ۲۱ فروردین گفت:

این جشنواره برای نخستین‌بار و با هدف معرفی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های گردشگری منطقه برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد و از طرف فرماندار ی شیروان استقبال خوبی از برگزاری این جشنواره صورت گرفته است.

او تصریح کرد:

یکی از مهم‌ترین اهداف این جشنواره توجه به ظرفیت‌های گردشگری روستا‌ها و اشتغال‌زایی برای جوانان و جلوگیری از مهاجرت روستاییان است.

او افزود:

روستاهای زیبا و گردشگرپذیر منطقه شیروان دارای قابلیت‌های فراوانی در حوزه گردشگری از جمله باغ‌ها و مناطق طبیعی دل‌انگیز در کنار صنایع‌دستی و هنرهای سنتی و آثار تاریخی است.

سعادت‌طلب اضاف کرد:

در این جشنواره برنامه‌های متعددی از جمله نمایشگاه توانمندی‌های روستا، بازی‌های بومی محلی و پخت آش، برپایی سیاه‌چادر، غذاهای محلی و مسابقه باد بادک‌ها انجام خواهد شد.

سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت که این جشنواره با مشارکت شهرداری شیروان و اداره‌کل میراث‌فرهنگی و دهیاری و شورای اسلامی روستاهای پلو و پیر شهید برگزار خواهد شد.

او عنوان کرد:

با برپایی این جشنواره تلاش می‌شود تا مردم بیش از پیش با ظرفیت‌های گردشگری و جاذبه‌های این روستا و نیز پتانسیل‌های آن آشنا شوند.

برچسب‌ها جشنواره

دیدگاه  

    تبلیغات