تبدیل M به W در لوگوی مک دونالد به مناسبت روز جهانی زن

زینب موحدی
پنجشنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۳
تبدیل M به W در لوگوی مک دونالد به مناسبت روز جهانی زن

 مک دونالد برای احترام به زنان در روز جهانی زن، لوگوی اسم خود را تغییر داد.

صدها رستوران با استفاده از بسته‌بندی‌های جدید غذا و کلاه‌ها و لباس‌های جدید برای خدمه، روز زن را جشن گرفتند.

یک فروشگاه مک دونالد در کالیفرنیا، کمان‌های طلایی حرف W را در لوگوی خود به مناسبت روز پنج شنبه، روز جهانی زن، برعکس کرد.

پاتریشیا ویلیامز، صاحب امتیاز مک دونالد لینوود، کالیفرنیا، لوگوی رستوران خود را برای احترام به زنان در هر کجای دنیا، وارونه کرد. اما رستوران او تنها جایی نیست که مردم شاهد تغییر "M" به "W" (حرف اول کلمه‌ی زن به انگلیسی، Woman) هستند. روز پنج شنبه مک دونالد، لوگوی خود را در همه‌ی کانال‌های دیجیتالی خود، مانند توئیتر و اینستاگرام وارونه کرد. 

مک دونالد

این شرکت می‌گوید که ۱۰۰ رستوران نیز به مناسبت این روز، از بسته‌بندی‌های جدید، کلاه و لباس خدمه‌ی مخصوص استفاده می‌کنند.

وندی لوئیس، مدیر کل تنوع جهانی مک دونالد، به سایت خبری «Business Insider» گفت که برعکس کردن حروف اسم مک دونالد به مناسبت روز زن و در همه‌ی فروشگاه‌ها انجام می شود.

مک دونالد

لوئیس در بیانیه‌ای گفت:

برای اولین بار در تاریخچه‌ی برندمان، حروف لوگوی خود را به مناسبت روز جهانی زن و به افتخار دستاوردهای خارق‌العاده‌ی زنان در همه‌ی نقاط جهان و به ویژه در رستوران‌های خود وارونه کردیم.

لوئیس گفت که زنان در همه‌ی سطوح نقش مهمی در شرکت ایفا می‌کنند. او می‌گوید:

ما هم همراه با صاحب امتیازان مستقل خود، نسبت به موفقیت آن‌ها احساس تعهد می‌کنیم.

برخی از کاربران توییتر معتقدند که انجام این کار، ژست «خوبی» است. ولی عده‌ای نیز این کار را مسخره کرده‌اند، یکی از کاربران توییتر نوشته است:  

در یک حرکت تاریخی، مک‌دونالد پیشگام اقدامات کارفرمایان برای افزایش برابری زنان در شرایط کاری شده است: حقوق برابر، مرخصی زایمان برای مادران و پدران، فرصت‌هایی برای مراقبت از کودکان... آن ها یک علامت را برعکس کرده‌اند و منتظر تشکر هستند.

مطالب مرتبط:

    منبع dailymail

    دیدگاه