فرودگاه بین المللی کرابی؛ تایلند

علی کماسی
چهار شنبه، ۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
فرودگاه بین المللی کرابی؛ تایلند

فرودگاه بین‌المللی کرابی که پرواز‌های بسیاری را به شهر کرابی در کشور تایلند هدایت می‌کند، سالانه بیش از ۴ میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کند.

کرابی، استانی متشکل از چندین جزیره در جنوب تایلند است که به سرعت تبدیل به مقصد گردشگری بسیار محبوبی شد، به گونه‌ای که امروزه‌ پروازهای مستقیمی از سراسر جهان به فرودگاه بین‌المللی آن انجام می‌شود. استان کرابی روی خط ساحلی دریای آندامان قرار دارد و هنوز هم یکی از جذابیت‌های اصلی آن، طبیعت نسبتا بکر و دست نخورده‌‌اش است که شامل سواحل سفید شنی، آب‌های گرم شفاف، صخره‌های مرجانی زیبا، غارهای بی‌شمار، آبشارهای باشکوه و بیش از ۱۳۰ جزیره می‌شود. با توجه به خط ساحلی بسیار جذاب و دیدنی، پوشش گیاهی انبوه، امکان انجام فعالیت‌های آبی متنوع و کوهنوردی و همچنین غذاهای خوب اصلا جای تعجب نیست که این منطقه با این سرعت رشد کرده است.

کرابی

معرفی فرودگاه

فرودگاه بین‌المللی کرابی

فرودگاه بین‌المللی کرابی در سال ۱۹۹۹ افتتاح شد و برای جابه‌جایی ۳ میلیون مسافر طراحی شده بود که در حال حاضر نیز از این رقم فراتر رفته است. در برنامه‌های آتی قرار است این ظرفیت به ۵ میلیون افزایش یابد.

مشخصات

فرودگاه بین‌المللی کرابی

 • نوع فرودگاه: همگانی
 • کد یاتا: KBV
 • کد ایکائو: VTSG
 • ارتفاع از سطح دریا: ۲۵ متر
 • قطب اصلی خط هوایی: Thai AirAsia، New Gen Airways
 • فاصله هوایی تا تهران: ۵۶۸۴ کیلومتر ( در حال حاضر پرواز مستقیم بین تهران و کرابی صورت نمی‌گیرد)

پایانه‌ها

فرودگاه بین‌المللی کرابی

فرودگاه بین‌المللی کرابی دارای دو پایانه برای پرواز‌های داخلی و بین‌المللی است. پایانه ۱ که پایانه بین‌المللی است، دارای سه طبقه است. در طبقه همکف مسافران می‌توانند کافه، تبدیل ارز، دستگاه خودپرداز (ATM)، دفتر رزور هتل، دفتر اجاره ماشین و باجه فروش بلیت اتوبوس و تاکسی را پیدا کنند. در طبقه اول که مخصوص پرواز‌های خروجی بین‌المللی است مسافران می‌توانند بیشتر دفاتر هواپیمایی را به علاوه چند کافی‌شاپ در این طبقه پیدا کنند. در طبقه دوم نیز نمازخانه، رستوران و دفتر فرودگاه قرار دارد. تمام طبقات مجهز بع آسانسور و لیفت (برای جابه‌جایی ویلچر) هستند.

موقعیت جغرافیایی

فرودگاه کرابی در فاصله ۷ کیلومتری مرکز شهر کرابی قرار دارد.

راه‌های دسترسی

فرودگاه بین‌المللی کرابی

برای رفت و آمد از فرودگاه به مرکز شهر بهتر است از قبل تاکسی یا ماشین رزرو کرده باشید. همچنین هزینه این سفر با تاکسی به مرکز شهر ۵۰۰ بات است.

هزینه کرایه اتوبوس نیز ۸۰ بات است که از تاکسی مقرون به صرفه‌تر است، اما ممکن است مسافران کمی معطل شوند، زیرا اتوبوس‌های تا زمانی که پر نشوند، حرکت نمی‌کنند. برای استفاده از تاکسی و اتوبوس باید حتما از قبل بلیت تهیه کنید.

اطلاعات پروازفرودگاه بین‌المللی کرابی

در حال حاضر پرواز مستقیم بین تهران و کرابی صورت نمی‌گیرد.

مطالب مرتبط:

  منبع wikipedia
  برچسب‌ها پرواز

  دیدگاه