هواپیمای سقوط کرده ترکیه در شهرکرد، نقص فنی نداشت

هواپیمای سقوط کرده ترکیه در شهرکرد، نقص فنی نداشت

فرناز رهبران رنجبر
| دوشنبه, ۲۱ اسفند ۹۶ ساعت ۲۰:۱۵

با توجه به توضیحات نماینده شرکت هواپیمایی ترکیه در حادثه رخ داده برای هواپیمای ترکیه مشکل از هواپیما نبوده است.

حسین حافظ امینی، نماینده شرکت هواپیمایی ترکیه گفت:

قطع به یقین در حادثه سقوط هواپیمای ترکیه، مشکل از هواپیما نبوده است.

وی گفت که با خانواده برخی جانباختگان هواپیمای ترکیه آشنایی و ارتباط دارد، درباره تمایل خانواده‌های داغدار ترکیه در حادثه سقوط هواپیما به منظور انجام DNA در ایران و اعلام آمادگی پزشکی قانونی ایران برای انجا‌م این کار بیان کرد:

نمی‌دانم پروسه این کار چگونه است؟ ولی احتمالا این خانواده‌ها تمایل داشته باشند در ترکیه آزمایش DNA از آن‌ها گرفته شود و احتمالا آزمایش در کشور خود را قبول می‌کنند و خواهان این هستند که اجساد به ترکیه منتقل شود و این کار آنجا صورت گیرد.

او اضافه کرد:

بالاخره یک سانحه هوایی رخ داده، ولی قطعا مشکل از هواپیما نبوده است.

امینی از مسئولان و دستندرکاران ایران و همکاری خوب آن‌ها از طرف شرکت هواپیمایی خود و همکارش در ترکیه قدردانی کرده و گفت:

واقعا از زمان وقوع حادثه گروه‌های امداد و نجات و مسئولان ذی ربط با وجود تمام مشکلات و شرایط و سختی کار‌ و وضعیت آب و هوایی و شرایط نامساعد منطقه و با وجود امکانات در اختیار تمام سعی و تلاش خود را در این زمینه انجام دادند و واقعا از همه سپاسگزارم و در این زمینه بسیار عالی عمل کردند.

وی خاطرنشان کرد:

بنده تصویر لاشه هواپیمای سقوط کرده را مشاهده کردم و دیدم کارها با سرعت و دقت و با تمیزی انجام شد، در حالی که ممکن نمی‌دانستم کار به این خوبی جلو برود.

نماینده شرکت هواپیمایی ترکیه دوباره از اقدامات سریع و به موقع تشکر کرده و خواستار انتقال سریع جنازه‌ها به خانواده‌های داغدار برای انجام مراسم شد و امیدواری خود را به منظور عدم مواجه شدن با این گونه حوادث و داغدار شدن خانواده‌ای ابراز کرد.

منبع ایسنا

دیدگاه  

    تبلیغات