بزرگترین نمایشگاه هوایی و دفاعی آسیا در سنگاپور شروع به کار کرد

بهاره غنچه
پنجشنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۰
بزرگترین نمایشگاه هوایی و دفاعی آسیا در سنگاپور شروع به کار کرد

نمایشگاه صنعت هواپیمایی و پدافند هوایی سنگاپور که بزرگ‌ترین نمایشگاه هوایی آسیا است، فرصت ویژه‌ای برای سرمایه گذاران و رهبران این صنعت فراهم می‌کند تا بتوانند همگام با تغییرات پیش بروند.

پیش‌بینی می‌شود در سال ۱۴۱۴ هجری شمسی (۲۰۳۶ میلادی) حدود ۷٫۹ میلیارد مسافر از طریق صنعت حمل و نقل هوایی در جهان جابه‌جا شوند. این چشم‌انداز فرصتی ویژه و چالش‌هایی را برای رهبران این صنعت ایجاد خواهد کرد. کشور سنگاپور پیشرو در جهت استفاده از این فرصت‌های طلایی در صنعت هوایی است. این کشور هر دو سال یکبار نمایشگاهی ویژه از صنعت حمل و نقل هوایی و پدافند هوایی برگزار می‌کند.

این نمایشگاه که بزرگ‌ترین نمایشگاه هوایی در آسیا است به میزبانی سنگاپور در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی چانگی از ۱۷ بهمن تا ۲۲ بهمن فعالیت خواهد کرد و تازه‌ترین دستاوردهای هوایی را در معرض دید رهبران، سرمایه گذاران، تولیدکنندگان و کارآفرینان این صنعت می‌گذارد و امکان ارتباط و گفت و‌ گو بین شرکت‌های مختلف هواپیمایی را فراهم می‌کند.

این نمایشگاه فرصت‌هایی منحصربه‌فرد برای رهبران و ذینفعان این صنعت فراهم می‌کند تا بتوانند همگام با سریع‌ترین تغییرات واکنش نشان دهند. با توجه به آمار پایگاه مالی (KNect365)، آسیا و اقیانوسیه از مناطق بسیار استراتژیک در رشد حمل و نقل هوایی هستند. در طی ۲۰ سال آینده بازار صنعت هوایی در شرق تغییر خواهد کرد و این منطقه به بزرگ‌ترین بازار جهانی حمل و نقل تبدیل خواهد شد. این فرصت حیاتی، آسیا و اقیانوسیه را به منطقه‌ای مستعد برای پیشرفت‌های تکنولوژی و انعقاد قراردادهای بزرگ تبدیل می‌کند.

نمایشگاه سنگاپور

سنگاپور قطب فناوری در جهان و مرکز خلافیت و نوآوری در آسیا است. قوانین سختگیرانه، رشد مداوم زیرساخت‌ها و سهولت دسترسی این کشور را به مرکزی ایده‌آل برای مذاکرات صنعتگران تبدیل کرده است. در این نمایشگاه پیشرفته‌ترین فناوری‌های هوایی، محصولات و خدمات متنوع در زمینه‌های امنیت سایبری و هواپیماهای بدون سرنشین معرفی می‌شوند.

امسال در نمایشگاه صنعت هوایی سنگاپور بیش از یک هزار شرکت هواپیمایی از ۵۰ کشور جهان شرکت کرده‌اند. شرکت‌های بزرگی چون ایرباس، بل هلیکوپتر، بوئینگ و رولز رویس در نمایشگاه حضور دارند و شرکت هواپیمایی هوندا، آسیا (IHSE) و بوم فراصوت (Boom) در سال جاری به غرفه داران این نمایشگاه اضافه خواهند شد.

امسال در نمایشگاه سنگاپور، پروازهای آکروباتیک نیز انجام خواهد شد و پروازهای هیجان‌انگیزی با برترین و جذاب‌ترین هواپیماها نمایش داده می‌شود. این نمایشگاه میزبان شرکت‌های تجاری از سراسر جهان است تا کارشناسان مختلف بتوانند درباره‌ی کاهش حملات سایبری و تحولات تکنولوژی و پیشرفت وسایل نقلیه بدون سرنشین به گفت و گو بنشینند.

متخصصان صنعت هواپیمایی بر روی تغییرات تمرکز خواهند کرد. با افزایش تقاضا انتظار می‌رود که بیش از ۴ میلیارد مسافر امسال حمل و نقل هوایی داشته باشند. در کنفرانس هواپیمایی سنگاپور که در تاریخ ۱۵ و ۱۶ بهمن ماه برگزار شد؛ متخصصان درباره‌ی فرصت‌های افزایش تقاضای مسافران هوایی و چالش‌های ناشی از آن صحبت کردند تا بتوانند رویکرد پایداری نسبت به تغییرات و افزایش تقاضا و پیشرفت تکنولوژی داشته باشند.

نمایشگاه سنگاپور

یکی از مباحث مهمی که امسال در این نمایشگاه مطرح شد، تاثیرات رشد دیجیتال سازی در زمینه‌ی مدیریت داده‌ها، امنیت، رباتیک، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی است. تایلند نیز به عنوان یک کشور در حال توسعه که اقتصاد آن توسط تولید کالا هدایت می‌شود؛ توانایی بالایی در رسیدگی به این چالش‌ها و فرصت‌های مطرح شده دارد و همچنین سیاست‌های این کشور در جهت رشد دیجیتال سازی برنامه‌ریزی شده‌اند.

نمایشگاه هوایی سنگاپور در تلاش است تا از نسل جوان استفاده کند و به رشد استعدادها و دانش این جوانان کمک کند. این سرمایه‌گذاری بر روی جوانان قابلیت اطمینان رشد صنعت در آینده را تضمین می‌کند. به همین دلیل در سنگاپور روز آموزش ویژه‌ای همراه با نمایشگاه هوایی برگزار می‌شود تا جوانان را به پیشرفت و یادگیری ترغیب کنند.

مطالب مرتبط:

    منبع Traveldailynews
    برچسب‌ها

    دیدگاه