فرش های چهارمحال و بختیاری شهرت جهانی دارند

فرش های چهارمحال و بختیاری شهرت جهانی دارند

فرناز رهبران رنجبر
| سه شنبه, ۴ دی ۹۷ ساعت ۱۷:۴۵

استان چهارمحال و بختیاری دارای فرش‌های نفیسی است که اصالت رنگ جهانی داشته و در سبک‌های بختیاری، گبه، یلمه و نایینی و چالشتری تولید می‌شود.

فرش‌های نفیس استان چهارمحال و بختیاری دارای اصالت رنگ جهانی است که در سبک‌های بختیاری، گبه، یلمه و نایینی و چالشتری تولید می‌شود.

۱۰۰ هزار بافنده فرش در استان چهارمحال و بختیاری بر ۵۰ هزار دار قالی مشغول به کار هستند که سالیانه دویست هزار مترمربع فرش تولید می‌کنند.

علیرضا جیلان، رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن وتجارت استان چهارمحال و بختیاری، با اشاره به این‌که هم‌اکنون برای ۳۵ هزار بافنده کارت شناسایی صادر شده است، بیان کرد:

امسال هم ۱۱۸۵ قالی‌باف دارای کارت شناسایی شده‌اند.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری با تأکید بر این‌که اصالت طرح، دقت در بافت و ثبات رنگ فرش‌های تولیدی این استان شهرت جهانی دارد، ادامه داد:

در این استان بیشتر مردم شهرهای شهرکرد، چالشتر، فارسان، باباحیدر، چلگرد، اردل، سامان، اشکفتک، پیربلوط، ارجنک، وردنجان، فرخشهر، بروجن، بلداجی، فرادنبه، شلمزار و بخش شوراب در هنر صنعت فرش دستباف فعالیت می‌کنند.

به گفته وی طبیعی و گیاهی بودن رنگ‌های فرش استان از بارزترین شاخص‌های فرش استان است، همچنین برخورداری از نقوش اصیل از دیگر مزیت‌های فرش استان محسوب می‌شود.

منبع ایسنا
برچسب‌ها هنر صنایع دستی فرش

دیدگاه  

    تبلیغات