حقایق جالب درباره کرابی

عاطفه کماسی
یکشنبه، ۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۵
حقایق جالب درباره کرابی

کرابی، شهری در تایلند که به سواحل چشم‌نوازش معروف است، در قرن ۱۳ بنا شد و امروزه نقش مهمی در صنعت گردشگری این کشور ایفا می‌کند. اما از حقایق دیگر این شهر خبر دارید؟

کرابی از زیباترین خلیج‌های تایلند و یک منطقه گردشگری پرطرفدار است. شهر کرابی بهترین مکان برای گذراندن اوقات در ساحل، ماهیگیری، غواصی و کایاک‌رانی است. در بررسی و اکتشافات اخیر بقایای یکی از پناهگاه‌های سنگی در نوا کلونگ معلوم شده است که کرابی دارای تاریخی دور و درازی، حاکی از حضور انسان‌ها در تایلند است. تکه‌های شکسته از وسایل سفالی، مهره‌ها و سکه‌هایی که در این مکان پیدا شده، بیانگر این است که زمانی این منطقه یک خلیج پررونق برای تجارت به آسیا بوده است. در ادامه به حقایق مربوط به این شهر می‌پردازیم.

کرابی

۱. پارک ملی کولانتا در کرابی قرار دارد و شامل چندین جزیره است که با صخره‌های مرجانی محاصره شده و بهترین مکان برای شیرجه به شمار می‌رود.

۲. کرابی به خاطر صخره‌های درخشان و ساحل‌های بی‌نظیر و زیبای Laem Phra Nang معروف است.

۳. در اواخر قرن ۱۸، حصار یا آغل فیل‌ها (محل نگهداری از فیل‌ها) در شهر برقرار شد.

۴. کرابی با داشتن سواحل درخشان در سمت شرق، یک خلیج با قایق‌های سنتی و کوه‌های آهکی که همه جا وجود دارند، یکی از مناطق گردشگری پرطرفدار است.

۵. ویژگی‌های جغرافیایی طبیعی خاص این منطقه مربوط به جریان‌های آب‌های زیرزمینی، غارها، نارگیل و کوه‌های آهکی است.

۶. ساحل ریلوی جذاب‌ترین ساحل تایلند به‌شمار می‌رود و با وجود صخره‌های بزرگ آهکی تنها با قایق قابل دسترس است.

۷. تالاب Crystal در پارک جنگلی ملی Thung Teao کاملا شفاف و به‌طور طبیعی گرم است که همین امر سالانه گردشگران بسیاری را به این منطقه جذب می‌کند.

۸. آب‌وهوای کرابی استوایی و تمام سال گرم است. دمای هوا در طول روز بین ۲۷ تا ۳۵ درجه سانتی‌گراد متغیر است که در طول شب این دما افت می‌کند. گرم‌ترین و خشک‌ترین ماه‌ها فوریه و آوریل هستند.

۹. اقتصاد این شهر بر پایه کشاورزی (کائوچو، روغن نخل، آناناس و میگو)، ماهیگیری و توریسم است.

منبع tfetimes

دیدگاه