برگزاری استارتاپ دموی فناوری اطلاعات در حوزه گردشگری به میزبانی شیراز

فرناز رهبران رنجبر
یکشنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۰
برگزاری استارتاپ دموی فناوری اطلاعات در حوزه گردشگری به میزبانی شیراز

شهرک صنعتی بزرگ شیراز میزبان برگزاری استارتاپ دموی فناوری اطلاعات در حوزه گردشگری خواهد بود.

به گفته احد فتوحی، ‌مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، استارتاپ دموی فناوری اطلاعات در حوزه گردشگری با حمایت فن بازار ملی، چهارشنبه ۲۸ آذر ماه سال ۱۳۹۷ در شهرک فناوری شیراز واقع در شهرک صنعتی بزرگ شیراز از ساعت ۹ الی ۱۲ صبح برگزار خواهد شد.

این استارتاپ، رویداد فناورانه‌ای است که توسط فن بازار منطقه‌ای فارس برگزار می‌شود، چراکه یکی از ماموریت‌های مرکز فن بازار منطقه‌ای فارس، برگزاری رویدادهای استارتاپی با هدف جذب سرمایه برای شرکت‌های نوپا و استارتاپ‌ها و تسهیل انجام فرایند رشد آن‌ها در بازار است.

‌مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت:

با توجه به نیاز مبرم استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوپا برای جذب سرمایه و نبود مکانیزم عمومی و مشخصی برای رویارویی استارتاپ‌های آماده جذب سرمایه با سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به این حوزه، رویدادهای استارتاپی در این مرکز طراحی شده است‌.

وی افزود:

پس از برگزاری ۱۰ رویداد استارتاپ دمو در شبکه فن بازار ملی ایران، این نخستین رویدادی است که در خارج از تهران و به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد.

با برگزاری چنین رویدادهایی می‌توان تاثیر مناسبی را در شتابدهی حضور سرمایه‌گذاران در بورس ایده مشاهده کرد.

او بیان کرد:

با توجه به اینکه گردشگری صنعتی خدماتی به شمار می‌رود و سرمایه‌گذاران این حوزه محدودتر از سرمایه‌گذاران فناوری‌های بخش صنعت هستند، برگزاری این رویداد نشان از آن دارد که می‌توان با اعتماد به تخصص بخش خصوصی، به تجاری‌سازی ایده‌ها در هر زمینه‌ای سرعت بخشید.

در این رویداداستارتاپی شرکت‌ها و متخصصان فناوری اطلاعات از سراسر کشور طرح‌های خود را به دبیرخانه ارسال کرده‌اند، به منظور ارائه سرمایه‌گذاران، پس از انجام چند مرحله داوری، طرح‌هایی از استان‌های فارس، تهران، یزد، خراسان رضوی و چهارمحال و بختیاری در حوزه‌های گردشگری سلامت، سامانه‌ها و اپلیکیشن‌های گردشگری مجازی، رزرو و تهیه بلیط اماکن گردشگری و فرهنگی و ... انتخاب شده‌اند.

منبع ایسنا

دیدگاه