ثبت جهانی انگور ملایر

ثبت جهانی انگور ملایر

فرناز رهبران رنجبر
| شنبه, ۱۰ آذر ۹۷ ساعت ۲۱:۱۵

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی خبر از ثبت جهانی انگور ملایر داد.

فرآیند ثبت جهانی انگور ملایر به‌عنوان میراث جهانی کشاورزی طبق ضوابط جیاس به‌طور قطعی پایان یافت و ثبت جهانی شد. این دستاورد مهم ملی و منطقه‌ای بسترساز رونق شهرستان در حوزه اقتصاد کشاورزی است.

محمد کاظمی، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، از تلاش‌ها و زحمات تمامی فعالان این حوزه برای ثبت جهانی انگور ملایر تقدیر و تشکر به عمل آورده و این موفقیت را حاصل دسترنج کشاورزان و باغداران این شهرستان دانست.

از جمله مهم‌ترین عوامل در سرعت بخشیدن و به نتیجه رسیدن فرآیند ثبت حهانی انگور ملایر از نظر نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم، حمایت‌های وزیر جهاد کشاورزی و دولت تدبیر و امید به ویژه استاندار همدان و مجموعه فرمانداری ویژه ملایر، جهاد کشاورزی و کارشناسان و دست اندرکاران است.

کاظمی شناساندن بیش از پیش ظرفیت‌های این شهرستان با اتکا به فرصت‌های ایجاد شده و تلاش مضاعف برای ارزش افزوده در چرخه تولید کشاورزی و صنعتی و سایر حوزه‌ها را به‌عنوان اولویت‌های اصلی در شرایط کنونی عنوان کرد.

وی با اشاره به ثبت ملی مبل و منبت در سال گذشته و ثبت جهانی انگور و اقدامات انجام شده در این راستا، خواستار همراهی و همدلی بیشتر مسئولان برای بهره‌گیری از ثمره‌های این رویدادهای مهم در عرصه عمران و آبادانی متوازن این شهرستان شد.

کاظمی بیان کرد:

پس از برگزاری جلسه‌ها و نشست‌های مختلف با کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی و مهیا کردن الزام‌های مورد نیاز طبق ضوابط جیاس، در نهایت با سفر کارشناسان سازمان جهانی خواروبار کشاورزی (فائو) در پایان مهرماه امسال به ملایر، فرایندهای لازم انجام و ثبت جهانی انگور در ابتدای آذر ماه ۹۷ محقق و به زودی به‌طور رسمی اعلام می‌شود.

منبع ایرنا

دیدگاه  

    تبلیغات