ممنوعیت تردد شناورهای غیر ایمن در هرمزگان

طیبه فلاحتی
یکشنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۵
ممنوعیت تردد شناورهای غیر ایمن در هرمزگان

با ممنوعیت تردد شناورهای غیر ایمن و غیر استاندارد در آب‌های هرمزگان، شناورهای دارای گواهینامه استاندارد از موسسات رده‌بندی جایگزین خواهد شد.

‌‌اله‌مراد عفیفی‌پور مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اعلام اینکه شناورهای تفریحی موجود استانداردهای لازم را برای گشت‌های ایمن دریایی ندارند، بیان کرد که مدیریت عالی استان تأکید دارد که شناورهای دارای گواهینامه استاندارد از مؤسسات رده‌بندی، جایگزین شناورهای غیرایمن شوند.

‌اله‌مراد عفیفی‌پور به رونق‌بخشی صنعت گردشگری کشورها با بهره‌گیری از منابع طبیعی اشاره کرد و گفت که می‌توان سایر محرک‌های اقتصادی را برای استفاده از منابع طبیعی و خدادادی با ایجاد فرصت‌های گردشگری فعال کرد و گردشگری دریایی می‌تواند فرصت‌های جدیدی را برای رونق اقتصادی و اشتغال ساحل‌نشینان فراهم کند.

ایشان توجه به مطالبه عمومی مردم را نیز علاوه بر تأکیدات مدیریت عالی استان برای نوسازی ناوگان گردشگری مورد تاکید قرار داد و افزود:

بر همین اساس، در دستور کار این اداره کل ابلاغ رسمی جلوگیری از تردد شناورهای غیراستاندارد در بخش گردشگری دریایی قرار دارد؛ زیرا مسئولیت قانونی در برابر سلامت و ایمنی ترددهای دریایی مردم داریم.

عفیفی‌پور از جمله دغدغه‌های مسئولان سازمان بنادر برای تحقق مسئولیت‌های اجتماعی این سازمان را اشتغال مولد برای جامعه محلی و بومیان منطقه در بحث گردشگری دریایی دانست و خاطرنشان کرد که از هیچ حمایت و کوششی در راستای الحاق شناورهای ایمن به چرخه، رفع موانع موجود و برطرف نمودن دغدغه‌های تعاونی‌های گردشگری فروگذار نخواهیم کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در ادامه بیان کرد سالانه ۲ میلیون تردد مسافری در استان هرمزگان ازجمله بندر شهید حقانی تا قبل از احداث بنادر مسافری و گردشگری انجام می‌شد؛ ولی در حال حاضر شاهد تردد بیش از ۲۰ میلیون نفر مسافر به جزایر خلیج‌فارس در استان هرمزگان با توسعه زیرساخت‌ها هستیم که خدمات‌رسانی باکیفیت توسط تعاونی‌ها می‌تواند بخش قابل‌توجهی از این جمعیت را به سمت استفاده مردم از تجربه گشت‌های ایمن دریایی سوق دهد.

وی با بیان اینکه در زمینه نوسازی و استانداردسازی ناوگان گردشگری دریایی در کشور، هرمزگان به‌عنوان استان پایلوت تعیین شده است، اضافه کرد:

بازار این صنعت با الحاق شناورهای استاندارد به ناوگان گردشگری دریایی، به شکل چشمگیری رونق می‌گیرد.

منبع ایسنا

دیدگاه