بهترین زمان سفر به گلدکست؛ ساحل طلایی ایالت کوئینزلند استرالیا

نگین توکلی
پنجشنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵
بهترین زمان سفر به گلدکست؛ ساحل طلایی ایالت کوئینزلند استرالیا

گلدکست، شهری زیبا و ساحلی در کشور استرالیا است که با فصول متضاد با کشورهای نیمکره جنوبی، مقصدی جذاب به شمار می‌آید. برای برنامه‌ریزی بهترین زمان سفر به این شهر در این مقاله با ما بخوانید.

گلدکست واقع در گوشه جنوب شرقی ایالت کوئینزلند، با میزبانی از نیم میلیون نفر جمعیت و ۵۷ کیلومتر خط ساحلی فوق‌العاده، شهری جوان و رو به پیشرفت در کشور استرالیا است.

اقلیم نیمه‌گرمسیری و مرطوب با تابستان‌هایی مرطوب و داغ و زمستان‌هایی گرم بر گلدکست حاکم است. این شهر بارش‌های قابل توجهی را در تابستان تجربه می‌کند که اغلب به طوفان و بارش‌های سنگین باران منجر می‌شود. باران به حدی در چند هفته تابستانی شدید است که ساکنین به آن، نام بلوز تابستانی را داده‌اند. فصل زمستان نیز با آب و هوایی معتدل و نسبتا گرم، میزبان بارش کمی در طول سال است.

در حقیقت، آب و هوای دلپذیر زمستانی، گلد کست و سواحل آفتابی‌اش در شمال بریزبن در جهان به شهرت رسانده است. محدوده دمای ۰٫۶ تا ۴۰٫۵ درجه سانتی‌گراد، کمترین و بیشترین دمایی است که تاکنون در گلد کست به ثبت رسیده است؛ اگرچه کمتر پیش می‌آید که دما در تابستان از ۳۵ درجه سانتی‌گراد بالاتر و یا از ۵ درجه سانتی‌گراد در زمستان پایین‌تر برود. بهترین زمان سفر به گلدکست در مجموع، فصل زمستان (فصل تابستان در ایران) است.

زمان سفر گلد کست

گلدکست به غیر از سواحل زیبا، با وجود جنگل‌های بارانی پهناور و نیمه‌گرمسیری با چشم‌اندازی نفسگیر در موقعیتی استراتژیک در لبه منطقه آسیا اقیانوسیه و دسترسی به دو فرودگاه بین‌المللی، مقصدی فوق‌العاده برای تجارت، سرمایه‌گذاری، مطالعه، ورزش، گردشگری و حتی زندگی به شمار می‌آید.

گلدکست با میزبانی از ۱۲ میلیون گردشگر در طول سال، پر از جاذبه‌های گردشگری است. این شهر به عنوان یکی از مقاصد گردشگری پیشروی استرالیا، ترکیب سرزنده‌ای از خرید، مکان‌های اقامتی خارق‌العاده، پارک‌های موضوعی، رستوران‌ها، سرگرمی‌ها و رویدادهای متنوع در کنار جاذبه‌های طبیعی را به شما پیشنهاد می‌کند.

از دیدنی های گلدکست بخصوص بهشت موج سواران، پارک جهان فیلم برادران وارنر، پارک موضوعی اینفینیتی اترکشن و پناهگاه حیات وحش کورومبین به هیچ وجه غافل نشوید.

بهترین زمان سفر به گلدکست بر اساس آب و هوا

زمان سفر گلد کست

بهترین زمان سفر به گلدکست بر اساس آب و هوا، نهم آوریل تا ۱۸ نوامبر (۲۰ فروردین تا ۲۷ آبان) است.

گلدکست در میان دیگر مقاصد گردشگری جهانی، از نظر آب و هوا، نمره ۵۵ از ۱۰۰ را دارا است

دمای میانگین در گلدکست در زمان‌های مختلف سال تا حدودی متغیر است. با توجه به رطوبت، هوا به غیر از چند هفته گرم تابستانی، در بیشتر سال دلپذیر است. احتمال بارش باران و یا برف در تمام سال محتمل است. گلدکست در میان دیگر مقاصد گردشگری جهانی، از نظر آب و هوا، نمره ۵۵ از ۱۰۰ را دارا است.

اگر به دنبال سفر در گرم‌ترین ماه‌های سال هستید، در ماه ژانویه، فوریه و مارس به این شهر بروید. گرم‌ترین زمان سال در اواخر ژانویه و اوایل فوریه (اواسط تا اواخر بهمن) با دمای میانگین ۳۰ درجه سانتی‌گراد و حداقل دمای ۲۱٫۸ درجه سانتی‌گراد در شب‌ها است. به یاد داشته باشید که فصول در استرالیا مخالف فصول در کشور ما هستند. بنابراین فصل زمستان در گلدکست، همزمان با فصل تابستان در ایران است.

بهترین زمان سفر به گلدکست بر اساس دمایی که حس می‌کنید

حس ما از آب و هوا تنها به دمای محیط بستگی ندارد. دمای بالا در میزان رطوبت زیاد بیشتر بر ما تاثیر می‌گذارد و دماهای پایین زمانی که بادهای قوی می‌وزند، سرمای بیشتری را به ما القا می‌کنند. در حقیقت می‌توان گفت که دمایی که ما حس می‌کنیم به شدت به دو متغیر رطوبت و بادهای سرد بستگی دارد.

بهترین زمان سفر به گلدکست بر اساس بارش باران یا برف

اگر به دنبال سفر در آب و هوای خشک هستید، در ماه‌های با احتمال بارش کم موثر (بارش موثر به بارش بیش از ۲۵٫۴ میلیمتر در ماه گفته می‌شود) یعنی آگوست، جولای و سپتامبر به گلدکست بروید. کمترین احتمال بارش باران در اوایل ماه آگوست (اواسط مرداد) است.

بهترین زمان سفر به گلدکست بر اساس رطوبت و وزش باد

گلدکست دارای ماه‌های مرطوب زیادی است. کم رطوبت‌ترین ماه سال با رطوبت نسبی ۵۷٫۳ درصد، ماه آگوست و مرطوب‌ترین ماه سال با رطوبت نسبی ۶۹ درصد، فوریه است.

وزش باد در گلدکست، معمولا متوسط است. پربادترین ماه‌های سال، ژانویه و سپس فوریه و مارس هستند. باد ماه ژانویه با سرعت ۲۲٫۷ کیلومتر بر ساعت، یک باد متوسط به شمار می‌آید. ماکزیمم سرعت ثبت شده باد در گلدکست در اواسط ماه فوریه، ۳۵٫۶ کیلومتر بر ساعت است که یک باد تازه به شمار می‌آید.

بهترین زمان سفر به گلدکست بر اساس جمعیت گردشگران

شلوغ‌ترین ماه‌های گردشگری گلدکست، جولای و سپس آگوست و سپتامبر هستند. قیمت هتل‌ها و بلیط‌های هواپیما در این ماه‌ها در حداکثر مقدار خود قرار دارند؛ البته اگر از چند ماه قبل مکان اقامتی و پرواز مورد نظر خود را رزرو کنید، می‌توانید کمی هزینه‌های خود را کاهش دهید.

خلوت‌ترین ماه گردشگری گلدکست، می است؛ زمانی که با ارزان‌ترین قیمت هتل‌ها روبه‌رو می‌شوید.

بهترین زمان سفر به گلدکست بر اساس فصول

فصل پاییز: ماه‌های مارس تا می (۱۰ اسفند تا ۱۰ خرداد)

زمان سفر گلد کست

ترکیب رطوبت و دما در فصل پاییز، منجر به آب و هوایی گرم می‌شود. دمای میانگین در این فصل در محدوده ۲۲٫۶ تا ۲۹ درجه سانتی‌گراد است و هرچه که به زمستان نزدیک‌تر می‌شویم، هوا سردتر می‌شود. بارش باران با متوسط ۷ تا ۸ روز بارش موثر در ماه در بهار، معمول است. با توجه به آب و هوا، پاییز فصل خلوت گرشگری گلدکست است، بنابراین قیمت هتل‌ها و بلیط‌های هواپیما کاهش می‌یابد.

فصل زمستان: ماه‌های ژوئن تا آگوست (۱۱ خرداد تا ۹ شهریور)

زمان سفر گلد کست

ماه‌های میانی سال در فصل زمستان، میزبان آب و هوایی سرد و معتدل هستند. این ماه‌ها با ۳ تا ۶ روز بارش موثر در ماه، کمترین میزان بارش در سال را تجربه می‌کنند.

ماه‌های ژوئن تا آگوست، فصل داغ گردشگری از نظر حضور گردشگران در گلدکست هستند، بنابراین ممکن است با افزایش قیمت در هزینه هتل‌ها و پروازها روبه‌رو شوید.

فصل بهار: ماه‌های سپتامبر تا نوامبر (۱۰ شهریور تا ۹ آذر)

زمان سفر گلد کست

دمای میانگین در فصل بهار در محدوده ۲۳٫۲ تا ۲۸٫۱ درجه سانتی‌گراد است که با توجه به میزان رطوبت و وزش باد، به شما احساس دلپذیری القا خواهد کرد. حدودا در هر ماه به صورت میانگین ۴ تا ۶ روز بارش موثر برف و یا باران وجود دارد. فصل بهار دومین زمان شلوغ گردشگری گلدکست است.

فصل تابستان: ماه‌های دسامبر تا فوریه (۱۰ آذر تا ۹ اسفند)

زمان سفر گلد کست

هوا در فصل تابستان با دمای میانگین ۲۷٫۹ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد در گلدکست فوق‌العاده است. به صورت میانگین ۸ تا ۱۰ روز بارش موثر برف و باران در این زمان از سال وجود دارد.

فصل تابستان، نیز از فصول خلوت گردشگری گلدکست است.

بهترین زمان سفر به گلدکست بر اساس فستیوال‌ها و رویدادها

کارناوال جادویی استار گلدکست میلیونز (THE STAR GOLD COAST MAGIC MILLIONS CARNIVAL)

کارناوال جادویی استار گلدکست میلیونز، یک جشن یک هفته‌ای در ماه ژانویه است که هر سال با شکوه تمام در گلدکست برگزار می‌شود.

فستیوال هنری سند سافاری (SAND SAFARI ARTS FESTIVAL)

فستیوال گلدکست

فستیوال هنری سند سافاری هر سال در ماه فوریه در بهشت موج سواران در گلدکست برگزار می‌شود. این رویداد رایگان میزبان مجسمه‌سازانی از استرالیا و سراسر جهان است که با ساخت مجسمه‌هایی از شن و ماسه، سواحل این شهر را بسیار دیدنی و زیبا می‌کنند. مجسمه‌هایی با اندازه‌های واقعی با ده‌ها تن ماسه، ۲۰ روز برای نمایش عمومی در اختیار هستند.

گرند پریکس سوپر اویلر گلدکست (GOLD COAST SUPERFOILER GRAND PRIX)

فستیوال گلدکست

گرند پریکس سوپر اویلر گلدکست، یک مسابقه بی‌ المللی قایقرانی در گلدکست است که هر سال در ماه فوریه در سه شاخه داخلی و سه شاخه بین‌المللی برگزار می‌شود. این قایقرانان در هشت ماشین شبیه به قایق که بر روی آب با سرعت ۸۰ کیلومتر عملا پرواز می‌کنند، با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

گلدکست؛ آب و هوا و اقلیم

در ادامه، جداولی از میانگین بارش و دما در ماه‌های مختلف سال به شما ارائه خواهیم کرد تا بهترین زمان سفر را به‌صورت دقیق، انتخاب کنید و چمدانی متناسب با زمان انتخابی خود ببندید.

 ماه دما (سانتی‌گراد)  میزان بارش (سانتی‌متر)
ژانویه۲۵٫۱۱۸٫۳
فوریه۲۴٫۷۱۸٫۵
مارس۲۴۱۵٫۲
آوریل۲۱٫۶۱۶٫۸
می۱۸٫۹۱۰٫۴
ژوئن۱۶٫۷۹٫۴
جولای۱۵٫۸۵٫۳
آگوست۱۷۶٫۶
سپتامبر۱۹٫۱۵٫۱
اکتبر۲۰٫۷۸٫۹
نوامبر۲۲٫۷۹٫۷
دسامبر۲۳٫۸۱۶

میانگین ماهیانه دما و بارش در گلدکست

چه زمانی به گلدکست برویم

ماهحداقل دمای میانگینحداکثر دمای میانگین
ژانویه۲۱٫۶۲۹٫۳
فوریه۲۱٫۳۲۹٫۱
مارس۲۰٫۵۲۸٫۳
آوریل۱۷٫۴۲۶٫۴
می۱۴٫۶۲۳٫۹
ژوئن۱۲٫۴۲۱٫۵
جولای۱۱۲۱٫۲
آگوست۱۱٫۷۲۲٫۶
سپتامبر۱۴٫۲۲۴٫۴
اکتبر۱۶٫۳۲۵٫۹
نوامبر۱۹٫۱۲۷٫۲
دسامبر۲۰٫۳۲۸٫۳

حداقل و حداکثر دما در گلدکست

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها آب و هوا زمان سفر

    دیدگاه