برای تماشای پاییز افسانه ای ژاپن کجا برویم؟

مریم آقائی
سه شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۰
 برای تماشای پاییز افسانه ای ژاپن کجا برویم؟

ژاپن کشوری است که بسیاری افراد آرزوی سفر به آن را دارند، چون زیبایی‌های طبیعی و تکنولوژیک را با هم دارد. در میان همه‌ی جذابیت‌های ژاپن پاییز رنگارنگ و بهار صورتی آن بسیار معروف است. پاییز رنگارنگ و جذاب ژاپن جذابیت زیادی برای گردشگران دارد و در برخی مناطق ژاپن این پاییز زیبا دیدنی‌تر است.

واقعیت این است که برای سفر به ژاپن هیچ فصلی بد نیست و شما می‌توانید در هر فصلی به اندازه کافی از سفر به این کشور لذت ببرید. اما پاییز ژاپن به قدری شگفت‌انگیز است که زیبایی بی‌نظیری را به رخ شما می‌کشد. در فصل پاییز، از شهریور تا اواخر آبان ماه در تمام کشور ترکیب بسیار زیبایی از رنگ‌های زرد، قرمز، نارنجی و قهوه‌ای را می‌بینید. برخلاف شکوفه‌های گیلاس که در بهار گل می‌کنند و گاهی تنها یک هفته زیبا باقی می‌مانند، زیبایی پاییز چند ماه ماندگار است. در این مقاله قصد داریم ۱۰ مکانی را که در آن می‌توانید زیبایی پاییز ژاپن را به خوبی تماشا کنید، به شما معرفی کنیم.

۱. کوه فوجی

فوجی

کوه فوجی یکی از زیبایی‌های طبیعی ژاپن است که شما می‌توانید از طریق پنج دریاچه‌ی نزدیک آن به خوبی به کوه نزدیک شده و کوهنوردی کنید. این پنج دریاچه Kawaguchiko, Saiko, Yamanakako, Shojiko  و Motosuko نام دارند و از طریق آن‌ها می‌توانید منظره‌ی زیبایی از کوه فوجی ببینید. بعد از کوهنوردی می‌توانید به ماهیگیری بپردازید یا در کوه شب را بگذرانید یا از مناظر طبیعی اطراف لذت ببرید. این کوه چون تنها دو ساعت تا توکیو فاصله دارد، تجربه بسیار خوبی برای شما ایجاد خواهد کرد.  

۲. قلعه‌ی هیروشیما

قلعه هیروشیما

وقتی قلعه‌ هیروشیما را ببینید، متوجه می‌شوید هیروشیما غیر از داستان‌ها و تاریخ‌های تراژیک، از جهات دیگری هم قابل توجه است. قلعه‌ی اصلی هیروشیما در سال ۱۵۸۹ و به‌عنوان نمادی از هیروشیمای فئودالی ساخته شد، اما قلعه در جریان بمباران اتمی تخریب و در سال ۱۹۵۸ دوباره به‌عنوان موزه‌ی ژاپن قبل از جنگ جهانی دوم،  بازسازی شد. از بالاترین طبقه‌ی قلعه شما می‌توانید منظره‌ی زیبایی از تمام شهر هیروشیما و مناطق اطراف آنرا ببینید.

۳. آراشیاما، کیوتو

کاور

آراشیاما روستایی است دقیقا در بیرون از خیابان‌های شلوغ و پر رفت و آمد کیوتو، که در آن پاییز به روشنی می‌درخشد. چون این منطقه جایی است که پل معروف توگتسوکیو (Tagetsukyo) در آن قرار دارد، معمولا توریست‌های زیادی در آنجا رفت و آمد می‌کنند. اما اگر به بالادست رودخانه بروید و به پارک کامیاما-کوئن یا معبد تنریو-جی (Tenryu-ji) و باغ بامبو برسید، می‌توانید از تنهایی در طبیعت زیبای منطقه لذت ببرید. در این میان باغ بامبو بسیار خاطره‌انگیز است، چون در آنجا بامبوهایی در اندازه درختان بلند وجود دارد که سایبانی از درخت‌های پاییزی رنگارنگ دارد. آراشیاما تنها ۳۰ دقیقه تا مرکز کیوتو فاصله دارد و به راحتی به وسیله‌ی مترو، اتوبوس، دوچرخه یا تاکسی قابل دسترس است.

۴. پارک نارا

نارا

یکی از بهترین راه‌ها برای لذت بردن از سفر به ژاپن گذراندن یک روز در پارک نارا است که در پایین کوه واکاکوسا قرار دارد. در این پارک ۱۲۰۰ گوزن سیکا در وسعتی حدود ۱۲۴۰ هکتار پارک آزادانه می‌چرخند. در اطراف این پارک باغ‌های خصوصی و موزه‌ی ملی نارا هم قرار دارد. وقتی در این پارک و اطرافش قدم می‌زنید، متوجه می‌شوید که پاییز در ژاپن بدون وجود جنگل‌های پاییزی رنگارنگ نارا کامل نخواهد بود. وقتی بازدیدتان از پارک تمام شد، دیداری هم از دو معبد بودایی کوفوکو-جی و تودائی-جی داشته باشید.  

۵. ساختمان کوریتو (Chureito)، یاماناشی

۵

یکی از مکان‌های مناسب و کمتر شناخته‌شده برای دیدن کوه فوجی ساختمان پاگودای چوریتو است که ۴۰۰ پله بالاتر از شهر فوجیوشیدا قرار دارد. این ساختمان به‌عنوان در سال ۱۹۶۳ به‌عنوان یک بنای یادبود ساخته شد و بخشی از معبد آراکورا سِنگِن (Arakura Sengen) قلمداد می‌شود. این بنای زیبا در پاییز که کوه رنگارنگ می‌شود، بسیار جالب توجه است. نکته مهم در مورد این ساختمان این است که به شلوغی پنج دریاچه نزدیک کوه فوجی نیست و بنابراین می‌توانید در سکوت و آرامش کوه فوجی و غروب زیبای آفتاب در آن را تماشا کنید. اگر بخواهید پیاده به این بنا و معبد کنار آن برسید، باید حدود ۱۰ دقیقه از ایستگاه متروی شیمو-یوشیدا پیاده‌روی کنید.

۶. خیابان گینکو، توکیو (Ginkgo)

خیابان

بسیار سخت است باور کنیم که می‌توان در قلب شهر شلوغ و پر رفت و آمدی مانند توکیو بتوان از طبیعت لذت برد، اما خیابان مجی جینگو گاین این امکان را به شما خواهد داد و رنگارنگی پاییز را در دل توکیو به شما نشان می‌دهد. در دو طرف خیایان درخت‌های گینکو (چهل سکه) کاشته شده‌اند و منطقه‌ی تجاری آیوآما و پارک میجی جینگو گایی ین (Meiji Jingu Gaien) در دو انتهای خیابان قرار گرفته‌اند. بهتر است برای عبور از این خیابان عجله نکنید و به آرامی در این خیابان پر شده از برگ‌های ریزان قدم بزنید. چند دقیقه روی نیمکت‌های دو طرف خیابان بنشینید یا چند دقیقه را در کافه‌ای در خیابان بگذرانید. رسیدن به این خیابان بسیار راحت است، چون با وسایل نقلیه عمومی قابل دسترس است.

۷. کوچه خاطره، توکیو

خاطره

دقیقا در بیرون ایستگاه متروی شینجوکو شما می‌توانید کوچه خاطره را ببینید. کوچه‌ای پرپیچ و خم که پر است از غذاخوری‌های ژاپنی، نوشیدنی و فانوس‌های سنتی. این محل در ابتدا برای فروش برخی اقلام غیرقانونی ساخته شد، اما در سال ۱۹۹۹ در یک آتش‌سوزی از بین رفت. هدف از بازسازی این منطقه و تغییر کاربری آن، ایجاد منطقه‌ای برای حفظ فرهنگ سنتی ژاپن بوده است. شما در این کوچه شب خاطره‌انگیزی خواهید داشت.

۸. فوشیمی ایناری، کیوتو (Fushimi Inari)

معبد

یکی از راه‌های فرار از شلوغی این است که وقتی در کیوتو هستید، صبح خیلی زود برای دیدن از معبد فوشیمی ایناری تائیشا اقدام کنید. این معبد به دلیل داشتن تعداد زیادی دروازه قرمز رنگ معروف است. این دروازه‌ها شما را به سمت کوهستان مقدس ایناری هدایت می‌کنند. وقتی بازدید شما از معبد تمام شد، مسیر کوهنوردی در کوه را جویا شوید. اگر بخواهید تا نوک کوه قدم بزنید، حدود دو تا سه ساعت زمان لازم دارید و بین راه معبدهای کوچک‌تری را خواهید دید. ضمن اینکه هم در طی مسیر و هم در قله کوه می‌توانید منظره‌های زیبایی از کیوتو ببینید. اگر صبح خیلی زود به بازدید از معبد بروید، احتمالا شما هم یک روحانی را خواهید دید که مانند فردی که در عکس می‌بینید با عجله در حال عبور از میان دروازه‌ها باشد.

۹. کینکاکوجی، کیوتو

معبد

با اینکه در سراسر ژاپن معابد زیادی وجود دارد، معبد کینکاکوجی معبدی است که بیش از بقیه حس و حال پاییز دارد، چون دو طبقه‌ی بالای آن کاملا پوشیده از طلا است. این باغ در اواخر قرن چهارده ساخته شده و سا‌ل‌ها بعد به یک معبد تبدیل شده است. ساختمان آن روبروی یک حوضچه بزرگ قرار دارد. هر یک از طبقات این ساختمان به‌صورت یکی از انواع معماری ژاپنی ساخته شده و باغ‌های اطراف آن از همان دوران اول به یک صورت حفظ و نگهداری شده است. در پشت ساختمان یک خانه چای و یک باغ چای قرار دارد و شما می‌توانید بازدید خود از این معبد را با یک چای به اتمام برسانید.

۱۰. شینجوکو گیوئن، توکیو (Shinjuku Gyoen)

پارک

پارک شینجوکو گیوئن در مرکز توکیو قرار دارد و از همانجا به مسافران توکیو خوشامد می‌گوید. این پارک در واقع بزرگترین پارک شهر است و به راحتی می‌توان با یک پیاده‌روی کوتاه از ایستگاه شینجوکو به آن رسید. در این پارک چمن‌هایی وجود دارد که برای پیک‌نیک مناسب است. به‌طور کلی این پارک سه باغ مختلف را شامل می‌شود: باغ ژاپنی با حوضچه‌های بزرگ و جزیره‌های کوچک و تعدادی پل، باغ فرانسوی و باغ انگلیسی که در این دو باغ چمن‌هایی وجود دارد که در اطراف آن درختان بسیاری دیده می‌شود. در شینجوکو گیوئن  درخت‌های زیادی وجود دارد که در پاییز رنگ عوض می‌کنند، مخصوصا درخت افرا که در اطراف مامیجیاما (کوه افرا) در شرق پارک یافته می‌شود.

 

 

منبع matadornetwork

دیدگاه