برای معرفی قابلیت های خراسان شمالی ۱۰۰ رویداد برگزار می‌شود

فرناز رهبران رنجبر
سه شنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۵
برای معرفی قابلیت های خراسان شمالی ۱۰۰ رویداد برگزار می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی استان خراسان شمالی خبر از برگزاری ۱۰۰ رویداد برای معرفی قابلیت‌های این استان داد.

به منظور برندسازی و معرفی ظرفیت‌های استان خراسان شمالی، رویدادهایی در این استان برگزار می‌شود.

یکی از قابلیت‌های شاخص استان برای جذب گردشگر که امسال نیز ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شده، ارگ تاریخی بلقیس است.

بیمارستان امام رضا (ع) بخشی از عرصه مجموعه مفخم است که باید تخلیه و در اختیار میراث فرهنگی قرار بگیرد که این مهم با پیگیری‌های انجام شده به زودی محقق می‌شود. این مجموعه در آینده‌ای نزدیک همانند میدان نقش جهان اصفهان به نقطه گردشگری برای بجنورد تبدیل می‌شود که توجیهات این طرح نیز انجام شده است.

موزه عمارت مفخم که پس از زلزله اردیبهشت سال گذشته تعطیل شده بود با تلاش همکاران حوزه میراث فرهنگی در روز جهانی گردشگری بخش موزه مردم شناسی آن راه‌اندازی شده و در اختیار عموم مردم و علاقه‌مندان قرار گرفت.

طی ۶ ماه گذشته، ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات به هنرمندان این بخش پرداخت شده است.

۱۲۵۰ کارگاه و ۵۶ فروشگاه با ۱۲۴۰ نفر بیمه شده در زمینه صنایع دستی مشغول به کار هستند.

از دیگر برنامه‌های پیگیری شده در مدت چندماهه اخیر که به زودی محقق خواهد شد، می‌توان به موزه پول و سکه، موزه مفاخر و مشاهیر، بش قارداش و پارک موزه ارتش در مقبره لهاک خان اشاره کرد.

رباط قره بیل به دلیل قرار گرفتن در مسیر جاده آسیایی و قابلیت جذب گردشگر، بسیار ارزشمند است که در آینده به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

بجنورد برای انتخاب شهر ملی گلیم و سفره کردی انتخاب شده است که جشن برند سازی برای این هنر منحصر به فرد هنرمندان استان، به زودی برگزار می‌شود.

۲۷ نمایشگاه طی امسال برگزار شد که هنرمندان صنایع دستی خراسان شمالی در این نمایشگاه‌ها حضور داشته و ظرفیت‌های استان را معرفی کردند که خوشبختانه در نمایشگاه اخیر تهران، غرفه مربوط به صنایع نساجی استان بیشترین فروش در بین غرفه‌ها را داشت.

با حضور معاونت عمرانی استاندار برای نخستین بار کارگروه عشایری تشکیل شده که در این کارگروه ظرفیت‌های بکر و منحصر به فرد مناطق عشایری استان برای جذب گردشگر شناسایی می‌شود.

در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی به معنای واقع کلمه برای سرمایه‌گذار فرش قرمز پهن می‌شود کمک به سرمایه گذاران، کمک به رشد و توسعه استان است که در این زمینه تلاش‌های بسیار می‌شود.

خراسان شمالی در جشنواره چارسوق مقام سوم را کسب کرده است این اداره کل به دنبال معرفی قابلیت‌های خراسان شمالی و معرفی آن به گردشگران استانی، کشور و خارجی است که این مهم با برگزاری جشنواره‌های متعدد پیگیری می‌شود.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها نمایشگاه

    دیدگاه