احداث آکواریوم دریایی عاملی برای رونق گردشگری بوشهر

طیبه فلاحتی
پنجشنبه، ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۵
احداث آکواریوم دریایی عاملی برای رونق گردشگری بوشهر

احداث اکواریوم دریایی می‌تواند به رونق گردشگری شهر بوشهر کمک کند.

ابوذر دهدار رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر بیان کرد که احداث آکواریوم دریایی با توجه به بندری بودن شهر بوشهر می‌تواند به رونق گردشگری این شهر کمک کند.

جای یک آکواریوم دریایی و المان‌های زیست محیطی در شهر بوشهر احساس می‌شود که شورای اسلامی شهر بوشهر آماده تعامل با محیط زیست در این ارتباط است.

دهدار در ادامه گفت:

از جمله ظرفیت‌هایی که می‌تواند به تعامل دو سویه شورای شهر و محیط‌زیست کمک کند استفاده از فضاهای تبلیغاتی در سطح شهر برای انتقال پیام های زیست محیطی است.

وی افزود که ازجمله کارهایی که با همکاری محیط زیست در شهر بوشهر قابلیت اجرایی دارد. تشکیل کمیته محیط زیست شهری در شورای شهر بوشهر با هدف طرح‌های محله سبز و آپارتمان سبز می‌باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر بیان کرد:

برای توسعه صنعت گردشگری و جذب توریست با توجه به موقعیت جغرافیایی شهر بوشهر، درخواست داریم اداره کل محیط زیست همکاری لازم با شورا و شهرداری در زمینه صدور مجوزهای زیست محیطی سازه‌های واقع در مرز مشترک بین خشکی و ساحل مانند فانوس دریایی و اسکله تفریحی داشته باشد.

تنها فعالیت‌های مهندسی، برای دستیابی به یک شهر زیست‌پذیر و پایدار بر اساس اظهارات ایشان کارآمد نبوده بلکه آموزش و فرهنگ‌سازی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

به گفته دهدار تزریق تفکر محیط زیستی در بخش‌های مختلف می‌تواند در پیشبرد اهداف کلان شهری و بهبود وضعیت محیط زیست نقش تاثیرگذاری داشته باشد.

وی در پایان سخنان خود بیان کرد که برای ارتقای مولفه‌های کیفیت زندگی شهری و شاخص‌های محیط زیستی باید تعامل و همکاری‌های موثر در حوزه محیط زیست بین شورا و شهرداری با محیط زیست باید وجود داشته باشد.

مطالب مرتبط:

    منبع ایرنا
    برچسب‌ها خانواده کجارو

    دیدگاه