سئول در یک نگاه

صدیقه شجاعی
پنجشنبه، ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰
سئول در یک نگاه

سئول، پایتخت کره جنوبی و شهر بزرگی با آسمان‌خراش‌های مدرن، شبکه پیشرفته مترو، معابد بودایی، کاخ‌ها و بازارهای خیابانی و غیره است که سنت و مدرنیته را درهم آمیخته است.

سئول، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کره جنوبی است که در کلان‌شهر سئول قرار دارد و از نظر ساختارهای شهری و پیشرفت‌های فناوری در دنیا بی‌نظیر است، هر چند که از نظر سنت‌ها و آداب و رسوم دیرینه هم اصالت خود را حفظ کرده است. سئول، یک شهر همیشه بیدار و ۲۴ ساعته است. بازارهای شبانه، بازدید صبحگاهی از معابد، خرید بعدازظهر از بهترین فروشگاه‌ها، غذا خوردن در غرفه‌های خیابانی، در مجموع برای هر ساعت از شبانه‌روز، تفریح و جاذبه‌ای در این شهر کره جنوبی وجود دارد.

سئول

سئول بیش از دو هزار سال است که از سکونتگاه‌های اصلی منطقه خود به‌شمار می‌آید و بنیاد آن به سال ۱۸ پیش از میلاد بازمی‌گردد. در سال‌های ۱۸ قبل از میلاد تا ۶۶۰ بعد از میلاد، یکی از سه پادشاهی اصلی کره، پایتخت خود را در جایی که هم‌اکنون جنوب‌شرقی سئول است قرار داد. این شهر پایتخت دودمان چوسان (۱۳۹۲–۱۹۱۰) هم بوده ‌است. پس از تشکیل کشور کره جنوبی در سال ۱۹۴۸، سئول به عنوان پایتخت این کشور برگزیده ‌شد. جالب است بدانید واژه سئول در زبان کره‌ای به معنای «پایتخت» است.

این شهر آسیایی، در شمال غربی کره جنوبی و در کنار رودخانه هان، ۳۱ کیلومتری بندر دریای زرد و حدود ۴۰ کیلومتری مرز کره شمالی قرار دارد. سئول بزرگ‌ترین شهر و مرکز مهم تجاری، تولیدی، اداری و فرهنگی کره جنوبی به شمار می‌رود. 

سئول

سئول پهنه‌ای با مساحت ۶۰۵ کیلومتر مربع را پوشش می‌دهد و جمعیتی حدود ۱۰ میلیون نفر دارد. زبان رسمی مردم، زبان کره‌ای (هانگول) است که توسط پادشاه چوسان اختراع شد. در حدود ۴۳ درصد از مردم کره جنوبی فاقد اعتقادات دینی و مذهبی هستند. از ۵۷ درصد دیگر، ۳۱ درصد مسیحی، ۲۴ درصد بودایی، ۲ درصد پیروان کنفسیوس، ۱ درصد دارای سایر مذاهب و ۳۰ تا ۳۵ هزار نفر از مردم این کشور (عمدتا مهاجر) مسلمان هستند.

آب و هوای سئول قاره‌ای و مرطوب است و زمستان‌های خشکی دارد. این شهر دارای ۴ فصل متمایز است و تفاوت دمای هوا بین گرم‌ترین روز سال و سردترین روز سال، بسیار قابل توجه است. بهترین زمان سفر به سئول از مارس تا مه و از سپتامبر تا نوامبر است؛ زمانی که آب و هوا در شرایطی معتدل و مناسب قرار دارد و هزینه‌های سفر، مناسب‌تر از فصل‌های شلوغ گردشگری است.

حمل و نقل عمومی در سئول کاملا قابل اطمینان و ارزان است. سریع‌ترین و بهترین روش برای جابه‌جایی در شهر، استفاده از مترو است. در ایستگاه‌های قطار و اتوبوس می‌توانید بلیط‌های قابل شارژ بخرید که هم برای اتوبوس و هم برای مترو قابل استفاده هستند. البته استفاده از تاکسی هم انتخاب دیگری است که برای حمل و نقل در شهر دارید که البته زیاد گران نیست. شهر سئول از ساختار زیربنایی بسیار پیشرفته‌ای برخوردار است و متروی آن که هرساله بیش از ۲۰۰ میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کند. متروی سئول سومین شبکه بزرگ مترو در جهان است.

سئول

دیدنی های سئول که می‌توانید در تور سئول دیدن کنید عبارتند از مجموعه کاخ‌های گایونگ‌بوک (Gyeongbokgung)، کتابخانه سئول، برج ان سئول، کاخ چانگ دیکو گونگ (Changdeokgung)، پارک تاپگل، پارک موضوعی اورلند (Everland)، روستای بوکچون هانوک (Bukcheon Hanok Village)، لاته ورلد (Lotte World)، رود چونگ‌گیه‌چون (Cheonggyecheon Stream)، پارک ملی بوخانسان (Bukhansan National Park) و  موزه ملی کره (National Museum of Korea).

از سوغاتی‌های این شهر می‌توان به عودسوز بودایی، ماسک‌های سنتی کره‌ای، عروسک‌های کره‌ای با پوشش هانبوک، محصولات چینی سبز بیدی، چای سبز کره‌ای ارگانیک، کاغذ دست‌ساز کره‌ای، بادبزن‌های سنتی کره‌ای و... اشاره کرد.

گالری عکس‌های سئول

مطالب مرتبط:

    منبع kojaro wikipedia
    برچسب‌ها

    دیدگاه