اعلام جاده های مسدود و محدودیت های ترافیکی

سیامک احدی
چهار شنبه، ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۵
اعلام جاده های مسدود و محدودیت های ترافیکی

بارش برف در چند روز اخیر در جاده‌های کشور منجر به مسدود شدن بعضی از راه‌های کشورمان شده که در ادامه خبر، جاده‌های مسدود و محدودیت‌های ترافیکی آمده است.

«سرهنگ نادر رحمانی» رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور درباره آخرین وضعیت راه‌های کشور، از بارش برف در محور بیرجند به قاین در استان خراسان جنوبی خبر داد و گفت:

در حال حاضر در باند جنوبی آزادراه تهران- کرج (از پل فردیس تا پل کلاک و گرمدره) و در ادامه از باند جنوبی آزادراه کرج- قزوین (از پل استاندارد تا پل فردیس) ترافیک مشاهده می‌شود. سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.

وی به محورهای مسدود شده در سطح کشور به انسداد محور اولنگ- شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان اشاره کرد و با تاکید بر اینکه مسافران از انجام سفرهای غیرضروری اجتناب کنند، افزود:

در حال حاضر محور دیزین-شمشک در استان‌های تهران و البرز، محور فرعی گنجنامه-تویسرکان در استان همدان و محور یاسوج-پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز به علت بارش برف مسدود هستند و شهروندان می‌توانند از محور یاسوج-سمیرم-پادنا به‌عنوان محور جایگزین استفاده کنند. همچنین در استان‌های اردبیل و گیلان محور پونل- خلخال به علت بارش شدید برف و عدم ایمنی کافی مسدود است.

رحمانی محدودیت‌های ترافیکی سایر محورهای مواصلاتی کشور را نیز اعلام کرد:

در استان البرز (محور کرج- چالوس حدفاصل کیلومترصفر تا ۷۵) تا اسفند سال جاری در روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه (از ساعت ۸ صبح تا ۱۷) و روزهای چهارشنبه (از ساعت ۸ صبح تا ۱۲) عملیات آسفالت‌کاری را خواهیم داشت. همچنین غرب استان تهران (محور قدیم تهران- قم حدفاصل ۱۵ تا ۴۸) تا ۲۰ اسفند سال جاری روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و چهارشنبه (از ساعت ۸ صبح تا ۱۸) و روزهای سه‌شنبه (از ساعت ۸ صبح تا ۱۴)- عملیات جاده‌ای و هم‌زمان با عبور ترافیک را خواهیم داشت.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور افزود:

در استان‌های البرز و مازندران محور کرج- چالوس تا تاریخ ۲۰ اسفند سال جاری روزهای شنبه- یکشنبه- دوشنبه و سه‌شنبه هر هفته جهت انجام عملیات راهسازی در حوزه استان مازندران از ساعت ۲۱:۳۰ و در حوزه استان البرز از ساعت ۲۳ الی ۵ بامداد روز بعد مسدود خواهد بود همچنین محور هراز محدوده تونل امامزاده هاشم، از تاریخ ۲۰ دی‌ماه لغایت ۱۵ اسفندماه به استثنای ایام‌الله ۲۲ بهمن (از تاریخ ۹۶/۱۱/۱۹ الی ۹۶/۱۱/۲۴) به منظور رفع مشکلات ناشی از نفوذ آب و ایمن‌سازی تونل، همه روزه به صورت ۲۴ ساعته مسدود خواهد شد. در زمان انسداد تردد از محور قدیم هراز، محدوده گردنه امامزاده هاشم انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد:

در استان یزد محور مهریز به میبد کیلومتر ۱۳ از ۱۲ دی‌ماه سال جاری به مدت یک ماه جهت انجام عملیات راهسازی مسدود خواهد بود. در زمان انسداد تردد از کنارگذر صورت می‌پذیرد.

دیدگاه