۷ لوکیشن واقعی فیلم های هالیوودی را بشناسید

سارا کرایی
چهار شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۵
۷ لوکیشن واقعی فیلم های هالیوودی را بشناسید

اگر از عاشقان سینما و فیلم‌های هالیوودی هستید، در این مقاله می‌توانید چند لوکیشن واقعی از فیلم های معروف هالیوودی را بشناسید.

در حالی که بسیاری از صحنه‌‌های اصلی فیلم‌ها در یک استودیوی بسته فیلمبرداری می‌شود، گاهی اوقات تولیدات سینمایی برای ایجاد نوعی سحر و جادو پا در دنیای واقعی می‌گذارند و گاه لوکیشن‌ فیلم به اندازه خود فیلم برای عاشقان سینما خاطره‌ساز می‌شود. در اینجا درباره هفت لوکیشن از فیلم‌های معروف هالیودی می‌خوانید که واقعا می‌توانید برای بازدید از آن‌ها سفر کنید. 

۱. شکارچیان شبح ـ آتش‌نشانی

گردشگری سینمایی

لوکیشن اصلی فیلم شکارچیان شبح در خیابان نورث مور ۱۴ در شهر نیویورک و در گوشه‌ای از خیابان واریک در ترایبکا است که محله‌ای مرفه‌نشین در منهتن است. اگرچه نمای بیرونی در شهر نیویورک فیلمبرداری شد، بخش داخلی آن در فضای باز دیگری در لس آنجلس (در خیابان 225 E 5th) تصویربرداری شده است. ایستگاه آتش نشانی ۲۳ در سال ۱۹۶۰ بسته شد و کمیسیون میراث فرهنگی لس آنجلس آن را به عنوان یک بنای تاریخی به ثبت رساند.

۲. جان سخت ـ آسمان خراش ناکاتومی پلازا

گردشگری سینمایی

ناکاتومی پلازا در فیلم جان سخت در خیابان ۲۱۲۱ استارز واقع شده است و در واقع نام اصلی آن فاکس پلازا است و اداره مرکزی شرکت فاکس قرن بیستم در لس آنجلس، کالیفرنیا است. با وجود اینکه در زمان ساخت فیلم این ساختمان در حال ساخت  بود، بیشتر بخش‌های جان سخت در آنجا فیلمبرداری شد. فاکس پلازا همچنین، در فیلم‌هایی چون سرعت، کله‌پوک‌ها و باشگاه مبارزه دیده می‌شود. هر چهار فیلم از ساخته‌های استودیو فاکس قرن بیستم هستند.

۳. داستان کریسمس ـ خانه

گردشگری سینمایی

در حالی که قصه‌ی داستان کریسمس در ایندیانا رخ می‌دهد، های نمای بیرونی خانه در واقع در محلی به نام کلیولند، اوهایو فیلمبرداری شده است. خانه پارکرز در محله ترمونت (در خیابان 3159 W. 11th) واقع شده است. پس از خرید خانه، برایان جونز این خانه، از جمله فضای داخلی آن را بازسازی کرد و این خانه‌ را به چیزی تبدیل کرد که به‌عنوان خانه پارکرها در فیلم می‌بینیم. بازدید از این خانه برای عموم مردم آزاد است و به عنوان یک موزه خاطرات فیلم داستان کریسمس بریا بازدیدکنندگان زنده می‌کند.

۴. پلیس آهنی ـ مرکز OCP

گردشگری سینماییاگر چه داستان اصلی پلیس آهنی در دیترویت، میشیگان رخ داده است؛ در حقیقت، دفتر مرکزی OCP ساختمان شهرداری دالاس است؛ برای ساخت فیلم از رنگ‌های مات روی بنای ساختمان استفاده کردند تا بلندتر به نظر برسد.

۵. هتل بزرگ بوداپست ـ هتل

گردشگری سینمایی

برای لوکیشن لابی هتل بزرگ بوداپست در واقع از یک فروشگاه بزرگ در گرلیتز، آلمان استفاده شد. فروشگاه قرار بود تخریب شود اما تولید این فیلم باعث نجات آن شد. آدام استوک هاوزن، طراح تولید، به خبرنگار هالیوود گفته: «ستون‌ها، پله‌ها، پنجره‌ها واقعا باشکوه بودند و لوستر بزرگی از قبل در آنجا وجود داشت و همه چیز اصل است. و ما بقیه جزئیات صحنه را خودمان ساختیم.» پس از ساخت فیلم، فروشگاه مورد تعمیر قرار گرفت و در اوایل سال ۲۰۱۶ باز شده است.

۶. هری پاتر ـ هاگوارتر

گردشگری سینمایی

مدرسه جادوگری هاگوارتز در سری فیلم‌های هری پاتر در واقع در چند مکان در سراسر انگلیس فیلمبرداری شده است: کالج کلیسای مسیحی و کلیسای جامع در آکسفورد برای پله‌های سنگی قرن شانزدهمی مورد استفاده قرار گرفت و طراحی سالن بزرگ هاگوارتز، الهام گرفته از سالن ناهار خوری آن بوده است. کلیسای جامع گلاستر برای سالن‌های مدرسه در دو فیلم اول هری پاتر و لاکوک ابی (موزه‌ای در انگلیس) در نزدیکی چیپنهام در ویلتشایر برای تعدادی از کلاس‌های درس مورد استفاده قرار گرفت. کتابخانه بادلین دانشگاه آکسفورد، اتاقی از مدارس قدیمی هرو در لندن بزرگ و قلعه انیک در نورث‌آمبرلند همه مکان‌هایی بودند که به عنوان هاگوارتز بر روی پرده‌ی سینما دیده شدند.

۷. مات و مبهوت ـ تاپ ناچ

گردشگری سینمایی

تاپ ناچ، واقع در جاده ۷۵۲۵ بورد در آستن، تگزاس، به عنوان یکی از پاتوق‌های نوجوانان در فیلم مات و مبهوت مورد استفاده قرار گرفت: این ساختمان همان جایی است که دیوید وودسون که نقش آن را متیو مک‌کانهی بازی می‌کند برای اولین بار در مورد مهمانی‌ای در مون تاور حرف می‌زند. بعد از گذشت بیش از بیست سال هنوز هم می‌توانید برگر تاپ ناچ را در همان محل ببینید.

۷. ۱۲۷ ساعت ـ استخر

گردشگری سینمایی

در آغاز فیلم ۱۲۷ ساعت، آرون رالستون (با بازی جیمز فرانکو) با دو مسافر دیگر (کیت ماره و آمبر تامبلین) ملاقات می‌کند. سپس،  این سه نفر وارد یک استخر زیرزمینی می‌شوند. استخر در واقع یک آبشار گرم طبیعی است که در تپه هوم استد (Homestead) در میدوی، یوتا واقع شده است. اما اگر برای بازدید از این لوکیشن می‌روید، باید بدانید که به دلایل ایمنی به شما اجازه نمی‌دهند این صحنه را دوباره برای خود بازسازی کنید و مانند بازیگران فیلم در چشمه آب‌گرم شیرجه بروید. 

منبع mentalfloss

دیدگاه